Kuflu Forum  

Go Back   Kuflu Forum > Genel Kategori > E-Kitap

Konu ile Alakalı Etiketler: , , , , , , , , , , , avustralya, marlo morgan iki cift yurek e book, yurek, ,


Marlo Morgan - Bir Çift Yürek

E-Kitap


Yeni Konu aç  Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 19.08.09, 19:27   #1 (permalink)
..daha çirkin, daha huysuz
 
sha. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Ağu 2009
Mesajlar: 7621
Ettiği Teşekkür Sayısı: 3928
3007 Konuda 28107 Teşekkür Aldı
sha. has a reputation beyond reputesha. has a reputation beyond reputesha. has a reputation beyond reputesha. has a reputation beyond reputesha. has a reputation beyond reputesha. has a reputation beyond reputesha. has a reputation beyond reputesha. has a reputation beyond reputesha. has a reputation beyond reputesha. has a reputation beyond reputesha. has a reputation beyond repute
Standart Marlo Morgan - Bir Çift Yürek"Bu hayatımda okuduğum en etkileyici kitaplardan bir tanesi. Bu olağanüstü eserin her sayfasında öğrenecek bir şeyler var."
-Og Mandino-
(Ön Kapak'tan)

"Aborijinlerle birlikte yolculuğa çıkan ve onlardan eski, çok eski bir kabilenin olağanüstü bilgeliğini öğrenen cesur bir kadının öyküsü. Modern toplumumuzda her birimizin mutlaka öğrenmesi gereken dersler: doğayla yeniden uyum içinde yaşamak, içsel bilgeliğimize ve rehberliğimize inanç duymak ve öğrenmek."
-Elisabeth Kübler-Ross-

Bir Çift Yürek, Amerikalı bir kadının Avustralya'da yaşadığı ruhsal yolculuğun öyküsüdür. Nomadik kültürden Aborijinler eşliğinde, kabilenin kendilerin adlandırdıkları şekliyle, "Gerçek İnsanlar"la birlikte dört ay süren ve çölü boydan boya katettikleri uzun bir yürüyüşe çıkar bu süre boyunca, çölün çorak coğrafyasındaki bitkiler ve hayvanlarla uyum içinde yaşamayı öğrenir. Olağandışı insanlardan oluşan bu toplulukla birlikte yaptığı yolculukta Morgan, bu insanların 50.000 yıllık kültürlerinin felsefesi ve bilgeliğiyle tanışır.

Macerasının ilk gününden itibaren bu zorlu yolculuğun fiziksel zorluklarıyla mücadele etmek zorunda kalır. Dayanıklılığın hergün sınandığı bu zorlu yolculukta, karşılaştığı her zorlukla birlikte ruhu da değişime uğrar. Aborijinler onu, büyük bir alçak gönüllülükle kendilerinden biri olarak kabul eder ve onun şefkat dolu öğretmenleri olurlar. Öğretmenlerinden, her insanın eşsiz niteliklerini ve içsel ruhunu takdir etmeyi ve kutlamayı öğrenirken bir yandan da güçlü doğal şifa yöntemlerine tanık olup onların canlılar ile ilgili farkındalıkların ne kadar derin ve anlamlı olduğunu da anlamaya başlar.

Bir Çift Yürek, yazarın kendi bastırdığı ilk basımından itibaren uluslararası bir bestseller olmuş ve tüm insanlığa eşsiz, zamanın derinliklerinden gelen güçlü bir mesaj iletmiştir. Eğer, tüm varlıkların, aynı evrensel birliğin bir parçası olduklarını anlarsak, dünyamızı yokoluştan kurtarmak için halen geç kalmış sayılmayız. Varolan herşey inanılmaz derecede güzel ve hashas bir karşılıklı bağımlılık dengesinde bulunmaktadır. Eğer bu mesajı alabilirsek, o zaman bizim yaşamlarımız da Gerçek insanlar'ınki gibi bu yüce amaçla dolabilir.
(Arka Kapak)


Bu Konuda Gizli Link Mevcut Cevap yazdikdan sonra mesaji görebilirsiniz. You will have to reply to see hidden content
__________________


d ü n y a b i z i ç i n d ö n m ü y o r s a d u r s u n
k a l s ı n y a ş a m a k
...

.


.
Konu Pl1 tarafından (24.08.12 Saat 16:35 ) değiştirilmiştir. Sebep: Link yenilendi.
sha. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 24.02.10, 20:17   #2 (permalink)
Yeni Üye
 
mmrv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Şub 2010
Mesajlar: 2
Ettiği Teşekkür Sayısı: 13
Thanked 1 Time in 1 Post
mmrv is an unknown quantity at this point
Standart

hata veriyor ilgilenir misiniz
mmrv isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
mmrv uye adli kullanicinin bu postuna tesekkur edenler:
Okunmamış 02.05.10, 07:28   #3 (permalink)
●»ѕнєкєя«●
 
NySa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Mar 2010
Mesajlar: 1045
Ettiği Teşekkür Sayısı: 126
132 Konuda 2439 Teşekkür Aldı
NySa has a reputation beyond reputeNySa has a reputation beyond reputeNySa has a reputation beyond reputeNySa has a reputation beyond reputeNySa has a reputation beyond reputeNySa has a reputation beyond reputeNySa has a reputation beyond reputeNySa has a reputation beyond reputeNySa has a reputation beyond reputeNySa has a reputation beyond reputeNySa has a reputation beyond repute
Yeni Konu Bir Çift Yürek - Marlo Morgan


Bir Çift Yürek
(Marlo Morgan)
KİTABIN ADI : Bir Çift Yürek
KİTABIN YAZARI : Marlo MORGAN
YAYIN EVİ VE ADRESİ : Dharma Yayınları P.K. 1358 Sirkeci 34438 İSTANBUL
BASIM YILI : 2000
KİTABIN ÖZETİ

Amerikalı bir tıp doktoru olan Marlo Morgan gerçek bir olaya dayanan bu kitabında Avustralya’da yaşadığı ruhsal bir yolculuktan bahsetmektedir. Yazar, göçebe bir kültüre sahip Avustralya yerlileri olan Aborijinler eşliğinde, kabilenin kendilerini adlandırdıkları şekliyle ” Gerçek İnsanlarla” birlikte dört ay süren ve çölü boydan boya katettikleri uzun bir yürüyüşe çıkar. Bu süre boyunca, çölün çorak coğrafyasındaki bitkiler ve hayvanlarla uyum içinde yaşamayı öğrenir. Olağandışı insanlardan oluşan bu toplulukla birlikte yaptığı bu yolculukla Morgan, bu insanların 50.000 yıllık kültürlerinin felsefesi ve bilgeliği ile tanışır.

Yüz Temel Eser Özetleri, Kitap Özetleri, Roman Özetleri, Yüz Temel Eser, Özet

Macerasının ilk gününden itibaren bu çetin yolculuğun zorluklarıyla mücadele etmek zorunda kalır. Dayanıklılığının her gün sınandığı bu zorlu yolculukta, karşılaştığı her zorlukla birlikte ruhu da değişime uğrar. Aborijinler onu, büyük bir alçak gönüllülükle kendilerinden biri olarak kabul ederler ve onun şefkat dolu öğretmenleri olurlar. Öğretmenlerinden, her insanın eşsiz niteliklerini ve içsel ruhunu takdir etmeyi ve kutlamayı öğrenirken bir yandan da güçlü şifa yöntemlerine tanık olup onların canlılarla ilgili farkındalıklarının ne kadar derin ve anlamlı olduğunu da anlamaya başlar.Yüz Temel Eser Özetleri, Kitap Özetleri, Roman Özetleri, Yüz Temel Eser, Özet

Yazarın bu kabile ile tanışması bir süreliğine çalışmak için gittiği Avustralya’da, yerlilerin sorunları ile ilgilenmesiyle başlar. Yazarın onların sorunları ile ilgilendiğini ve onları yakından tanımak istediğini gören bir grup yerli onu bir toplantılarına davet ederler. Ancak, bu toplantı hiç de yazarın beklediği gibi bir toplantı değildir. Bu toplantı için çok özel bir şekilde hazırlanan ve onlar için yaptıklarından dolayı özel bir taktir bekleyen yazar kendisini almaya eski bir jip ile gelen bir yerli ile toplantı yerine gitmek üzere yola çıkar. Çoğu çölün ortasında olmak üzere dört saat süren bir yolculuk sonrası yazar kendini ıssız çölün. ortasında bir grup “ilkel” yerlinin yanında bulur. Kendisinden ilk istenen şey üzerindeki her şeyi ama her şeyi çıkartmasıdır. Bir peştamala sarılı ve yalın ayak kalan yazar ve tüm eşyaları kutsanır. Kendisi yerlilerin arasına kabul edilirken o anda sahip olduğu tüm eşya yakılır. Çünkü, “maddi nesnelerden ve bazı önyargılardan kurtulmak ‘varolmaya’ doğru yapacağı o yürüyüşün gerekli ve vazgeçilmez bir adımıydı”. Bundan sonra yazar bu kabile ile çölü boydan boya geçeceği ve bambaşka bir hayat felsefesi ile karşılaşacağı bir yolculuğa başlar.

Yazar yolculuk boyunca önceden ilkel olarak gördüğü bu insanların doğa ile nasıl iç içe yaşadıklarını; bu kupkuru çölde asla aç ve susuz kalmadıklarını; konuşmadan birbirleri ile iletişim kurduklarını; karşılaştıkları her tür sağlık sorununu çözecek bir birikime sahip olduklarını; hırs, kin, nefret, saldırganlık gibi olumsuz duygularının olmadığını; asla yalan söylemediklerini; hiç bir olayı veya kişiyi yargılamadıklarını; dünyada olup biten her şeyden haberdar olduklarını ve daha bir çok olağanüstü yetenekleri olduğunu hayretle görür.

Yazar tüm yolculuk boyunca kendi kentli yaşamı ile yerlilerin yaşamını, hayata bakışını ve felsefelerini karşılaştırdıkça onların bilgeliklerine hayranlık duymaya başlar. Batı toplumlarının aksine hiç bir nesne ve eşyaya bağlanmayan ve mülkiyetçilik bilmeyen bu insanlar yazarda büyük bir saygı uyandırırlar. Çünkü, Tanrısal “Birlik”‘e inanan bu insanlara göre ” sen birinin canını acıtırsan, kendi canını acıtırsın, birine yardım edersen, kendine yardım edersin.

Link İlk Mesaja Eklendi.
__________________

Maid Latte!

Konu YıldızlıAtlas tarafından (30.05.11 Saat 22:01 ) değiştirilmiştir.
NySa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 30.05.10, 19:29   #4 (permalink)
Üye
 
buruku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Mayıs 2010
Mesajlar: 80
Ettiği Teşekkür Sayısı: 78
2 Konuda 3 Teşekkür Aldı
buruku is an unknown quantity at this point
Standart

çok teşekkürler
buruku isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 30.05.10, 20:08   #5 (permalink)
¤ Asi ¤
 
eXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Nis 2010
Mesajlar: 1403
Ettiği Teşekkür Sayısı: 169
296 Konuda 1989 Teşekkür Aldı
eXtreme has a brilliant futureeXtreme has a brilliant futureeXtreme has a brilliant futureeXtreme has a brilliant futureeXtreme has a brilliant futureeXtreme has a brilliant futureeXtreme has a brilliant futureeXtreme has a brilliant futureeXtreme has a brilliant futureeXtreme has a brilliant futureeXtreme has a brilliant future
Standart

TeşekkürLer
__________________Bazen Susmak Gerekiyormuş Bazen Bomboş Bakmak Gerekiyormuş Hayatın Yalanlarına.
Anlamaya Çalışmak Saçmalık... Anlamadan Yaşamak Gerekiyormuş .
Zaman Değilmiş Gideni Geri Getiren...Aslında Zamanmış Var Olanı Götüren.
Ama Bazen..!Unutmak Gerekiyormuş,UNUTULMA Pahasına...eXtreme isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 01.06.10, 21:49   #6 (permalink)
Yeni Üye
 
varol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Mayıs 2010
Mesajlar: 5
Ettiği Teşekkür Sayısı: 0
0 Konuda 0 Teşekkür Aldı
varol is an unknown quantity at this point
Standart

teşekkürler
varol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 01.06.10, 23:24   #7 (permalink)
Üye
 
elifzeng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Şub 2010
Mesajlar: 247
Ettiği Teşekkür Sayısı: 39
51 Konuda 270 Teşekkür Aldı
elifzeng is a jewel in the roughelifzeng is a jewel in the roughelifzeng is a jewel in the rough
Standart

teşekkürler
elifzeng isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 10.06.10, 19:17   #8 (permalink)
Üye
 
ay ışığı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Nis 2010
Mesajlar: 257
Ettiği Teşekkür Sayısı: 67
28 Konuda 212 Teşekkür Aldı
ay ışığı has a spectacular aura aboutay ışığı has a spectacular aura aboutay ışığı has a spectacular aura about
Standart

teşekkürler
ay ışığı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 26.06.10, 11:06   #9 (permalink)
Yeni Üye
 
sonagre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Haz 2010
Mesajlar: 9
Ettiği Teşekkür Sayısı: 0
0 Konuda 0 Teşekkür Aldı
sonagre is an unknown quantity at this point
Standart

cok ovduler bu kitabi. hemen okuyacagim..
sonagre isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 26.06.10, 11:07   #10 (permalink)
Yeni Üye
 
sonagre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Haz 2010
Mesajlar: 9
Ettiği Teşekkür Sayısı: 0
0 Konuda 0 Teşekkür Aldı
sonagre is an unknown quantity at this point
Standart

link olmus maalesef. tekrar yuklemeniz mumkun mu?
sonagre isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Etiketler
bir, çift, marlo, morgan, yurek


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum Şartları


Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 07:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
2008-2014 Her hakkı kendinde saklı olan forum.
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar paylaşımlarını önceden onay almadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yinede sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız iletisim adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelenip en kısa sürede gereken yapılır.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164