Kuflu Forum  

Geri Git   Kuflu Forum > Genel Kategori > E-Kitap > Kitap Özetleri



Richelle Mead - Vampir Akademisi Serisi 5 - Ruh Bağı

Kitap Özetleri


Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 14.06.10, 13:53   #1 (permalink)
Üye
 
crazysweet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Mar 2010
Mesajlar: 194
Teşekkürleri: 116
18 mesajına 367 kere teşekkür edildi.
Yepyeni Richelle Mead - Vampir Akademisi Serisi 5 - Ruh Bağı





Ölüm tehditleri ve aşk mektupları arasında büyük bir fark var –tehditleri ve aşk mektuplarını yazan kişi –tehditleri yazan kişi sizi hala sevdiğini iddia etse bile. Tabii ki, bir keresinde sevdiğim adamı öldürmeye kalktığım için belki de yargılamaya hakkım yoktu.”
Rose sonra, o gün gönderilen mektubun içeriğinden bahsetmiş. Zamanın ne kadar da doğru olduğundan (mektup, rose’un gardiyanlık final testi hakkında ve rose o gün testi alacak) bahsediyor, geç kalmasına rağmen bir kere daha okuyor.
Mektuba Dimitri, “Çok sevdiğim Rose” diye başlıyor. Değiştirilmenin mükemmel birşey olduğundan ama kötü bir özelliğinin de artık uyuyamadığı için rüya göremiyor olmasından bahsetmiş. “Çok yazık çünkü, eğer görebilseydim senin hakkında olurdu.” demiş. Rose’un nasıl hoş koktuğundan, siyah saçlarının ne kadar yumuşak hissettirdiğinden, teninin saflığından ve öpüştüklerinde dudaklarının nasıl aç hissettiğinden bahsedip, bunlar hakkında düş görürdüm yazmış. Rose’u rüyalar olmadan, kendi hayal gücüyle de mükemmel bir şekilde gözünün önünde canlandırdığını söylemiş ve eklemiş: Yaşamını aldığımda nasıl olacağını da canlandırabiliyorum. Bu, yapmaya pişmanlık duyduğum bir şey ama kararımı sen kaçınılmaz yaptın. Sonra mektuba devam etmiş, sen çok tehlikelisin yaşamana izin veremem diye, rose’un strigoi olsa bile düşmanları olacağını söylemiş. Ayrıca böyle de diyor: Eğer öleceksen benim elimden olmalı, başkasının değil.
Sonra, sınavında iyi şans dilemiş ve eklemiş –zaten ihtiyacın da yok, o grubun en iyisisin. Seni sınav yapmaları bile boşa zaman harcamak. Rose’a yeniden karşılaştıklarında daha da iyi bir savaşçı olacağını ve bunun Dimitri’yi eğlendireceğini yazmış.
Son kısmı çok etkileyici, “Ve biz yine karşılaşacağız. Mezuniyetten sonra, Akademi’den çıkacaksın ve o duvarların ardında olduğun an seni bulacağım. Bu dünyada benden saklanabileceğin bir yer yok. Seni izliyorum.
Sevgiler, Dimitri.” diye mektup bitiyor.
Rose mektubu yatağın üstüne fırlatıp kalkıyor, Dimitri’ye kampüste ajanlık yapanlar var ve Rose bunu biliyor. Dimitrinin bir çeşit strigoi lideri olduğunu, Rose da ondan daha güçlü bir Strigoi’yi öldürerek ona yardım ettiğini bildiği için onun ajanlarının insan olduğunu düşünüyor. Bu şekilde düşünerek kampüste sınav yerine doğru yürümeye başlıyor. Tam o sırada Lissa karşısına çıkıyor, “Bir orduyla yüzleşebilecek gibi bakıyorsun” diyor Rose’a... Rose da irkiliyor, gerçekten çok dalıp Lissa’yı hissedemediğini düşünüyor. Ama hemen gülümsüyor, çünkü Lissa’nın da gelen mektuplardan haberi var ve çok endişeleniyor. Rose konuşmaya başlıyor, “zaten bir orduyla yüzleşiyorum” diye dalga geçiyor ve Lissa da “sanırım senin heyecan yapacağını düşünmemeliydim.” Diyor.
Rose da kendi kendine düşünüyor, dimitri bile söylemiş olsa bu bir gerçek, zamanımı harcıyorlar diyor. Rusyaya gittim ve gerçek strigorilerle karşılaştım diyor. Ama yinede heyecanlı çünkü kampüste Rose’un testi olay oluyor. Herkes görmek istiyor, herkes inanıyor kazanacağına..
Lissa ile Rose, testler hakkında konuşarak sahaya gidiyorlar. Oraya vardıklarında Lissa, Rose’a bir iyileştirme tılsımı uzatıyor. (ruh kullanıcıları yapabiliyor, kötü aurayı yok ediyor.)
Rose, tılsımı taktığında Lissa çok mutlu oluyor.Taktıktan sonra diyor ki, bundan sonra dış dünyada mücadele edeceğimize inanmak zor.”
Lissa hemen geriliyor, Rose da ne dediğini anlıyor. Rose bir süre önce Lissa’ya söz verdirtmiş “çıktığımızda Victor Dahskov’u bulup kaçıracak, üvey kardeşinin yerini öğrenecek ve efsaneyi duyacağız” diye.. Muhtemelen saçma sapan yalan bir şeydi ama Dimitri’yi yeniden döndürmek için her şansı kullanacaktım diyor. Victor da tek bir şey istiyor: Özgürlük. Rose, Lissa’nın düşmanını salacağını anlayınca Lissa’ya sözünden vazgeçme fırsatı veriyor hatta baskı bile yapıyor ama Lissa, sözünden dönmüyor. Rose bunları düşünürken sessizlik oluyor ve sessizlik olmasın diye haftaya Lissa’nın doğum gününü Akademinin dışında kutlayabileceklerini anlatıyor ama sonra sözü kesiliyor. Stan bağırmaya başlıyor, “bize katılmak çok güzel Hathaway, hemen buraya gel!” diye. Lissa ile vedalaşıyorlar ve Rose, Stan’in yanına gidiyor. Stan söylenmeye başlıyor: “İyi ki ilk girenlerden biri sen değilsin, insanlar sınava gelip gelmeyeceğin üzerine bahisler yapıyordu.” Rose da dalga geçiyor hala fikrimi değiştirebilirim diye.
Gidip beklemeye başlıyor, ve gerçekten de son gelen olduğunu fark ediyor. Rose da etrafındakilere bakarken, eğitmenleriyle öğrencilerini birlikte görüyor ve kalbine ağrılar giriyor. Dimitri onun yanında değil diye.. Hiçkimse yanında değil o an, çok yanlız hissediyor. Gözlerini kapatıp, Dimitri orada olsaydı neler söyleyeceğini düşünüyor. “Endişelenme, yoldaş. Bu işi gözüm kapalı yaparım.. Hatta yapacağım. Kullanabileceğim bir şeyin var mı? Eğer bana karşı hoş olursan, onu üstüme takmana izin veririm.” Bu sözlerden sonra düşünüyor, bir süre önce birlikte olduğumuz ve işleri yürütebileceğimize karar verdiğimiz için belki gözümdeki bağlarla birlikte başka şeyleri de çıkarabilirdi diye. Sonra Dimitri’nin cevabı ne olurdu diye düşünüyor : “Rose, yemin ederim bazen, seninle geçirdiğim her gün bir sınav gibi geliyor.” Sonra bir ses duyup gözlerini açıyor, biri ona “meditasyon mu yapıyorsun?” diye sormuş. Annesini görünce heyecanlanıyor, senin ne işin var burda fln diye soruyor. Annesi de bunu kaçırabilir miydim? diyip gülümsüyor. Rose cevap veriyor: “bilmiyorum. Belki daha önemli işlerin vardır diye düşünmüştüm.” Diyince annesi “bunu kaçırmama imkan yoktu” diyip saçlarıyla oynuyor “baban da kaçırmazdı.”
Rose birden duruyor. “Ne?”
Hemen gidip izleyicilerin durduğu yere bakıyor, babası Abe’i görüyor. Annesi devam ediyor “zamanında geldiğine memnun olacak. Senin gelip gelmeyeceğin hakkında büyük bir bahse girdi.Ama parasını senin geleceğin üzerine yatırdı söyleyeyim, eğer bu seni iyi hissettirecekse.” Diyince rose da hemen “tabii ki, tabii oydu. Bunu duyduğum an tahmin etmem----“ lafın yarısında duruyor. “O, Adrian’la mı konuşuyor?” Sonra kendi kendine devam ediyor. “evet. İşte orda Abe Mazur’un yanında Adrian Ivashkov –benim fazla yada eksik erkek arkadaşım.” Sonra Adrian’la tanışmalarından bahsediyor ve diyorki “ilişkimiz beni şaşırtacak derecede... iyi gidiyor. Hatta mükemmel gidiyor. Bana neden benimle çıkmak istediğini anlattığı bir yazı bile yazdı. Yazısında eğer gerçekten, gerçekten ihtiyacım olmazsa sigarayı bırakacağım. Rose’a her hafta romantik sürprizler hazırlayacağım gibi maddeler de var. ( adrian beni gülmekten öldürecek: I’ll give up cigarettes unless I really, really need one)
Sonra rose sinirleniyor “O kötü bir etki yaratacak” diye. Annesi de düşünceli düşünceli bakıp, “Adrian’ın Abe’i o kadar çok etkileyeceğini sanmıyorum” diyor. Rose yine söyleniyor: “o değil, Abe kötü etkileyecek. Adrian iyi davranmaya çalışıyor. Abe herşeyi mahvedecek” diyor. Sonra soruyor “sence ne hakkında konuşuyorlar?” annesi de ona sınav için endişelenmesini söylüyor ama rose onu dinlemeyip heyecanla soruyor: “ benim hakkımda mı konuşuyorlar?”
Sonra annesi ona tavsiyeler veriyor saha için ve Rose da “ona burda olduğun için memnunum” diyor. Derken aklına Abe’in bağlantılarını kullanarak Victor’a ihtiyaç kalmadan adamın yerini öğrenmek geliyor ama tam o sırada ismi okunuyor ve testi için yürümeye başlıyor.

Bu sadece bir kısmı kalanını bulunca koyacağım.
Not:Alıntıdır.
crazysweet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14.06.10, 14:07   #2 (permalink)
Yeni Üye
 
LiFe BlOoD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jun 2010
Mesajlar: 1
Teşekkürleri: 0
1 mesajına 3 kez teşekkür edildi.
Standart

Güzelmiş teşekkürler
LiFe BlOoD isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu mesaj için LiFe BlOoD kullanıcısına teşekkür eden 3 üyemiz:
Alt 14.06.10, 14:49   #3 (permalink)
Yeni Üye
 
selen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Mar 2010
Mesajlar: 20
Teşekkürleri: 35
2 mesajına 3 kere teşekkür edildi.
Standart

çok heyecanlı lütfen çabuk koyun devamını...
selen isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu mesaj için selen kullanıcısına teşekkür eden 2 üyemiz:
Alt 14.06.10, 15:52   #4 (permalink)
Üye
 
melanie01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: May 2010
Mesajlar: 95
Teşekkürleri: 21
7 mesajına 29 kere teşekkür edildi.
Standart

ahh çok güzel.. bir sorum olacak artemis ya da herhangi bir yayın evi ne zaman 4. ve 5. kitabın çevirisini yapmayı düşünüyor??? 5. kitap dışarda yeni çıktı sanırım..
__________________
Anlamasan da olur. Kimse anlamasa da olur. Gerçek özgürlük budur. Ben anlıyorum. Anlatmasam da olur.
melanie01 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu mesaj için melanie01 kullanıcısına teşekkür eden 3 üyemiz:
Alt 14.06.10, 19:06   #5 (permalink)
Yeni Üye
 
stark.zoey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Feb 2010
Mesajlar: 31
Teşekkürleri: 29
6 mesajına 9 kere teşekkür edildi.
Standart

çok heycanlı ya.devamı varsa paylaşır mısınız?
stark.zoey isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu mesaj için stark.zoey kullanıcısına teşekkür edenler:
Alt 15.06.10, 10:19   #6 (permalink)
Üye
 
edan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Mar 2010
Mesajlar: 605
Teşekkürleri: 393
51 mesajına 417 kere teşekkür edildi.
Standart

teşekür ederim
__________________
! EdaN !
edan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu mesaj için edan kullanıcısına teşekkür edenler:
Alt 15.06.10, 18:25   #7 (permalink)
¤ Asi ¤
 
eXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Apr 2010
Mesajlar: 1.403
Teşekkürleri: 169
296 mesajına 1.998 kere teşekkür edildi.
Standart

Alıntı:
melanie01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ahh çok güzel.. bir sorum olacak artemis ya da herhangi bir yayın evi ne zaman 4. ve 5. kitabın çevirisini yapmayı düşünüyor??? 5. kitap dışarda yeni çıktı sanırım..
4. kitabın çeviri yapılmış die duydum ama daha yayınlamayı düşünmüyolarmış
__________________



Bazen Susmak Gerekiyormuş Bazen Bomboş Bakmak Gerekiyormuş Hayatın Yalanlarına.
Anlamaya Çalışmak Saçmalık... Anlamadan Yaşamak Gerekiyormuş .
Zaman Değilmiş Gideni Geri Getiren...Aslında Zamanmış Var Olanı Götüren.
Ama Bazen..!Unutmak Gerekiyormuş,UNUTULMA Pahasına...



eXtreme isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu mesaj için eXtreme kullanıcısına teşekkür edenler:
Alt 16.06.10, 12:46   #8 (permalink)
"masalcı"
 
erva xp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jun 2010
Mesajlar: 679
Teşekkürleri: 59
41 mesajına 154 kere teşekkür edildi.
Standart

nie yayınlamayı düsünmüyolarmiş? acaba cook merak ettim simdi
erva xp isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu mesaj için erva xp kullanıcısına teşekkür edenler:
Alt 16.06.10, 12:48   #9 (permalink)
¤ Asi ¤
 
eXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Apr 2010
Mesajlar: 1.403
Teşekkürleri: 169
296 mesajına 1.998 kere teşekkür edildi.
Standart

3. kitap daha yeni çıktıya biraz daha zaman geçirip öyle yayınlayacaklarmış pehh
__________________



Bazen Susmak Gerekiyormuş Bazen Bomboş Bakmak Gerekiyormuş Hayatın Yalanlarına.
Anlamaya Çalışmak Saçmalık... Anlamadan Yaşamak Gerekiyormuş .
Zaman Değilmiş Gideni Geri Getiren...Aslında Zamanmış Var Olanı Götüren.
Ama Bazen..!Unutmak Gerekiyormuş,UNUTULMA Pahasına...



eXtreme isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu mesaj için eXtreme kullanıcısına teşekkür edenler:
Alt 16.06.10, 22:29   #10 (permalink)
Yeni Üye
 
blood-promise - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: May 2010
Mesajlar: 14
Teşekkürleri: 29
1 mesajına 1 kere teşekkür edildi.
Standart

çoook teşekkürler devamı çabuk gelir umarım
blood-promise isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu mesaj için blood-promise kullanıcısına teşekkür edenler:
Cevapla

Etiketler
ruh, vampir


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB kodu Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık



Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 14:19.


Powered by vBulletin® Copyright © 2017 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
2008-2017 Her hakkı kendinde saklı olan forum.
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar paylaşımlarını önceden onay almadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yinede sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız iletisim adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelenip en kısa sürede gereken yapılır.