Kuflu Forum  

Geri Git   Kuflu Forum > Genel Kategori > E-Kitap > Kitap ÖzetleriLinda Howard - Sweeney

Kitap Özetleri


Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 25.04.12, 12:35   #1 (permalink)
Müdavim Üye
 
PERİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Apr 2010
Mesajlar: 2.080
Teşekkürleri: 3.462
337 mesajına 4.900 kere teşekkür edildi.
Yepyeni Linda Howard - SweeneyOtuzlu yaşlarında olan yetenekli ressam, Paris Sweeney herkesi kıskandıracak bir başarıya imza atmıştı: Çalışmaları New York'un en seçkin galerisinde satışa sunulmuştu ve popülerliğinin zirvesindeydi. Ama hayatında çok farklı bir durum vardı ve bu onu korkutuyordu. Sanki resimlerini yaparken farklı bir teknik kullanıyordu. Bu onu çok etkiliyordu. Sweeney gecenin karalığında uyurgezer vaziyette resimler yapmaya başlamıştı. Bu resimleri nasıl ve neden yaptığını bilmiyordu. Aslında Sweeney eskiden keşfettiği bir şey onu değiştirmişti. O ölü insanların hayaletlerini istemedende olsa görüyordu ve bu onu içine kapanık biri yapmıştı. Arada geçirdiği üşüme nöbetleride hayatını çekilmez yapıyordu. Öyle nöbetler geçiriyordu ki oturduğu yerden hareket dahi edemiyordu. En son uyurgezer olarak yaptığı tablo bir cinayet resmiydi. Bu cinayeti işleyen ve ölen kişinin resmi onu çok sarsmıştı. Çünkü ölen kişi her sabah konuştuğu sosisli satan adamdı. Adamın ölümünü haberlerden duymuştu ve şok geçirmişti. Onun cinayet resmini kimseye gösteremezdi.Olaylar onu korkutuyordu ama hayatı böyleydi.
Sabah erkenden galeriye gitmişti. Galeride kendi yeni yaptığı resimleri gösterecekti. Galeri sahibi bayan Worth ona sahip çıkıyor ve resimlerine değer veriyordu. O gün ilk defa giyiminde bir farklılık yapmıştı ve bu herkesin dikkatini çekmişti. Galeride bulunan bayan Worth yardımcısı bile ona iltifat etmişti. Ama onu etkileyen Bayan Worth kocası Richard ın ona bakış şekliydi. Aslında ikisi defalarca karşılaşmışlardı ama ona asla şimdiki gibi bakmamıştı. Sweeney işi galeride bitmişti ve tam gidecekken Richard onu eve götürme teklif ett. Sweeney bunu yağmur dolayısıyla kabul etmek zorunda kaldı çünkü esimleri ıslanabilirdi. Abrada ikisininde arasındaki elektrik giderek artıyordu. Sonunda eve gelmişlerdi ama arabadan inerken Richard onu aniden öptü. Bu Sweeney çok kızdırdı ve evli erkeklerle olmayacağını açık bir dille belli etti. Richard evliliği görünürde vardı ama artık karısı ile beraber yaşamıyordu. Buda Sweeney in peşini bırakmaması için engelinin olmadığını gösteriyordu.
Sweeney Richard ile beraber olmak istemiyordu. O erkekleden hep kaçmıştı. Annesinin sayesinde onlardan nefret bile eder olmuştu. Annesi ile yaşam onun için tam bir işkence idi ve onun erkek arkadaşlarının ilişki tekliflerine asla evet dememişti ve zorla onlardan kurtulmuştu.
O gün yine Sweeney için kötü başlamıştı ve yine üşüme nöbeti geçiriyordu. Bu sırada Richard onun kötü olduğunu telefonda anlayınca onun evine geldi. Sweeney berbat görünüyordu ve evin içi 40 derece olmasına rağmen üşüyordu. O gün Richard ile aralarındaki elektriklenme iyice arttı. Ama Sweeney onunla yinede beraber olmak istemiyordu. O evli erkeklerle beraber olmazdı. Richard sonunda evliliğini biran önce evliliğini bitirip onunla bir ilişki yaşamaya başlamak istiyordu ve bunun için eşine para teklif etti. Eşi buna razı olmuyordu ama Richard onu aldatan bir kadınla asla bir arada olmayacaktı. O Sweeney istiyordu ve elde edecekti.
Galeri sahibi olan Richard karısı senator olan bir adamın daha önce sevgilisiydi ve ona şantaj yapmaktan asla geri kalmıyordu. Adamın karısının olanlardan haberi yoktu ve adamda onun bilmesini istemiyordu.
Sweeney yine uyurgezer durumda resim yapmaya başlamıştı ve bu onu korkutuyordu. Her gece resmin sadece bir kısmını yaptığını fark ediyordu. Resim tabandan başlamış yukarıya doğru ilerliyordu. Ama ne resmi çizdiğini anlamıyordu.
Ricard ın karısı kendi evinde ölü bulunmuş. Cinayeti işleyenin kim olduğunu dedektifler araştırıyordu.
Richard Sweeney bu işle bulaşmaması için görüşmeme kararı almıştı. Ama Sweeney durumu öğrenince Richard evine gitti. Richard onu gördüğünde önce çok kızdı ama daha sonra dayanamayıp ona sarıldı. Bu iplerin koptuğu an oldu. Onlar geceyi birlikte geçirirken dışarıda evi gözetleyen dedektifler Sweeney araştırmaya başlamışlardı bile.
Sweeney eve gidince karakola sorgulanmak için çağrıldı. Dedektifler sanki cinayeti o işlemiş gibi sorguluyorlardı onu. Sweeney Richard çok zor ulaşabildi. Richard onu sorgu odasında bulunca deliye döndü ve onu oradan çıkarttı. Sweeney evini dedektiflere gösterdi ve hayatında farklı gelişen olayları anlattı. Sweeney gelecekle ilgili bazı şeylere önceden bilebiliyordu önce ona inanmadılar ama sonra gerçek olduğunu Sweeney kanıtlayınca inanmak zorunda kaldılar. Sweeney evindeki resimleri çok ilginç bulmuşlardı. Sweeney şimdilik serbest kalmıştı ama daha sonra onun evine birirsinin girmesi ile Richard onu kendi evinde korumaya aldı. Sweeney yine gece yaptığı resmi uyurgezer vaziyette tamamlamaya başlamıştı. Sabah beraber resme baktıklarında Richard karısının cinayet resmi olduğu ortaya çıkmıştı. Ama halen öldüren kişinin yüzü belli değildi.
Richard sweeney yanından ayrılmıştı kısa bir süre için dışarıya çıkmıştı. Sweeney bu sefer uyanık olarak resmi bitirmeye çalışmıştı. Eve birinin girmeye çalıştığını duyduğunda çok korktu. Richard a hemen telefon etti ve olanları anlattı.Richard onun telefonu kapatmamasını ve saklanmasını istemişti. Sweeney eve girenin katil olduğunu anlamıştı.Richard polis ile birlikte eve hareket etmişti ama Sweney için endişe duyuyordu. Sweeney ne yaparsa yapsın kaçamamıştı ve sonunda yakalandı. Katille boğuşmaya başlamıştı. Elinden geleni yapıyordu bu arada katil elinde bıçakla saldırdı ve Sweeney kolundan yaralıdı bu arada Sweeney onu itti ve katil dengesini kaybederek merdiven boşluğuna düştü. Artık ölmüştü ve Sweeney olanlara inanamıyordu. Bu sırada polisler ve Richard eve gelmişlerdi ve onu hastaneye götürdüler. Katil senatörün karısı çıkmıştı. Her şeyi biliyordu ve kocasına şantaj yapan kadını ortadan kaldırarak hayatlarını düzene sokmak istemişti. Ama Sweeney yaptığı resmi duyunca onuda öldürmek istemişti ama başaramamıştı. Aylar sonra Richard ve Sweeney evlendiler ve beraber bir çiftlik evine yerleştiler. Artık hayatlarına bir düzen gelmişti ve Sweeney artık eskisi gibi mutsuz değildi. Kocası ona çok yardımcı oluyordu.

Mutlu Son.
__________________
PERİ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.05.12, 10:37   #2 (permalink)
Müdavim Üye
 
birivarsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Sep 2011
Mesajlar: 1.676
Teşekkürleri: 1.496
41 mesajına 85 kere teşekkür edildi.
Standart

teşekkürler
birivarsa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu mesaj için birivarsa kullanıcısına teşekkür eden 3 üyemiz:
Alt 18.05.12, 17:00   #3 (permalink)
k11
Yeni Üye
 
k11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Nov 2011
Mesajlar: 22
Teşekkürleri: 6
2 mesajına 2 kere teşekkür edildi.
Standart

teşekkür
k11 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu mesaj için k11 kullanıcısına teşekkür edenler:
Alt 05.06.12, 12:03   #4 (permalink)
Yeni Üye
 
kağıt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jun 2012
Mesajlar: 9
Teşekkürleri: 0
0 mesajına 0 kere teşekkür edildi.
Standart

teşekkürler
kağıt isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21.06.12, 23:08   #5 (permalink)
Müdavim Üye
 
İTALYAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Apr 2012
Mesajlar: 1.168
Teşekkürleri: 3
40 mesajına 108 kere teşekkür edildi.
Standart

Teşekkür ederim
İTALYAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 22.06.12, 18:31   #6 (permalink)
Üye
 
Muhammed Ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Nov 2011
Mesajlar: 190
Teşekkürleri: 5
12 mesajına 24 kere teşekkür edildi.
Standart

Teşekkürler.
Muhammed Ali isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24.06.12, 16:47   #7 (permalink)
Müdavim Üye
 
dimitri&rose - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Sep 2010
Mesajlar: 1.260
Teşekkürleri: 0
76 mesajına 171 kere teşekkür edildi.
Standart

telekkrler
dimitri&rose isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 25.06.12, 11:39   #8 (permalink)
Müdavim Üye
 
kalimero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: May 2012
Mesajlar: 1.193
Teşekkürleri: 64
62 mesajına 110 kere teşekkür edildi.
Standart

teşekkürler
kalimero isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu mesaj için kalimero kullanıcısına teşekkür edenler:
Alt 03.08.12, 21:07   #9 (permalink)
Üye
 
vetnar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Oct 2011
Mesajlar: 209
Teşekkürleri: 302
7 mesajına 7 kere teşekkür edildi.
Standart

tesekkurler
vetnar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu mesaj için vetnar kullanıcısına teşekkür edenler:
Alt 04.08.12, 04:31   #10 (permalink)
Müdavim Üye
 
salem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jan 2011
Mesajlar: 2.459
Teşekkürleri: 1.018
140 mesajına 502 kere teşekkür edildi.
Standart

teşekkürler
salem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB kodu Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkTüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 03:47.


Powered by vBulletin® Copyright © 2017 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
2008-2017 Her hakkı kendinde saklı olan forum.
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar paylaşımlarını önceden onay almadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yinede sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız iletisim adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelenip en kısa sürede gereken yapılır.