16 yaşında dünyayı gezmiş!

'Gündemdeki Haberler' forumunda Küflü Siyah tarafından 16 May 2010 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. Küflü Siyah

Küflü Siyah <b>Siyah İnci'miz (: </b>

AVUSTRALYALI 16 YAŞINDAKİ JESSICA WATSON, 7 AYLIK TEKNE YOLCULUĞUNU TAMAMLADI VE DÜNYA TURUNU BİTİRDİ!..

Avustralyalı 16 yaşındaki Jessica Watson, 7 ay önce tek başına 10 metrelik teknesiyle başlattığı dünyanın çevresindeki turu tamamlayarak Sydney'e dönerken, binlerce kişi tarafından coşkuyla karşılandı. Watson'ı karşılayanlar arasında 1999 yılında 18 yaşındayken dünya turunu tamamlayarak 'dünyayı tek başına dolaşan en genç insan' rekorunu elde eden Avustralyalı Jesse Martin de yer aldı.

Jessica Watson zorlu seyahati boyunca sürekli temasta oldu. Watson'ın, 12 metreyi bulan dalgalarla mücadele ettiği, 17 yaşına girmesine üç gün kala tamamladığı bu seyahati tarihe geçmiş oldu. Dünya Hızlı Deniz Yolculuğu Rekoru Konseyi'nin, 'en genç' kategorisini kaldırması nedeniyle Watson'ın başarısının, resmi olarak dünya rekoru kabul edilmesi beklenmiyor. Dünya Hızlı Deniz Yolculuğu Rekoru Konseyi, ayrıca 23 bin deniz mili aştığını iddia eden genç kızın Ekvator'un kuzeyine doğru yeterince ilerlemediğini bu nedenle rekorun kırılmadığını daha önce açıklamıştı.

Watson'u, kutlamalara katılan Başbakan Kevin Rudd da kutladı. Daha önce Watson'un kızın seyahatini tehlikeli bulduğu için eleştiren Başbakan, "Tüm Avustralyalıların gözünde Jessica artık bizim yeni kahramanımız" dedi.

Sydney'deki büyük karşılama ve kutlamalar karşısında şaşıran Watson, "Kendimi kahraman olarak görmüyorum. Hayaline inanan sıradan biriyim" dedi.

2. Küflü Siyah

Küflü Siyah <b>Siyah İnci'miz (: </b>

millet dünyayı gezsin, biz sınavlarla uğraşalım!

3. Ejefn

Ejefn <b>Sözlük Kurdu</b>

neeeyyyyy!!!:kzgn: 20 yaşındayım, hatta 9 gün sonra 21'i doldurmuş olacağım, yurt dışına adım atabilmiş değilim, onu bırak gezdiğim şehirler bir elin parmaklarını geçmez. ama bu minik velet yaşına başına bakmadan hayalimi gerçekleştirmiş bile.. bu nasıl haksızlıktır?? sınavlarla, imkansızlıklarla boğuşurken gerçekleştiremediğim hayalleri başkalarının yapıyor olması içimi acıtıyor gerçekten :eek:ff:

4. Lady_Küflü

Lady_Küflü New Member

18 olucam daha bi kaç şehir anck gördüm vayhh be :S

Bu Sayfayı Paylaş