Aşık olmak

'Kuflu Sözlük' forumunda ...... tarafından 27 Haz 2010 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. ......

...... Misafir

- Mantıqın devre dışı bırakılması.

- Sevqinin tuhaf bir boyutta kalması..

2. eXtreme

eXtreme ¤ <b>Asi</b> ¤

kötü yanlarıda olsa her insan evladının tatması gereken duygu

3. mazoşist

mazoşist New Member

Sonuçta herkesin iyisiyle kötüsüyle tadacağı bir şey ben hiç aşık olmadım diyen yalan söyler.
    Neden mi?
    çünkü aşık olmayı sadece bir kızın bir oğlana veya tersi bir durumda ortaya çıkan değildir mesela bir kulun rabbine duyduğu aşk, bir annenin yavrusuna duyduğu aşk, ceylanın doğaya duyduğu aşk diyerek bir sürü örnekler verilebilir aşkın güzelliğine :D

4. Ejefn

Ejefn <b>Sözlük Kurdu</b>

Bir kişi ya da herhangi bir şeyi, her yönüyle kabullenip -çoğu zaman kendinden bile- çok sevme durumu. Her şeyin aşırısı zarardır zarar olmasına amma bazı şeylerin de güzelliği içinde gizlediği tehlikede, anlamsızlıkta, aşırılıktadır. Ateş böceğinin yanacağını bile bile ateşin etrafında dönüp durması, kendini ondan alamaması gibi...

5. solitaryman

solitaryman New Member

akılla,kalple sevmeye ruhundan bir parça katılırsa oluşan o mükemmel sonsuza kadar devam etmesini arzuladığın duygu...

6. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Muhteşem olanı hayal etmektir ve o kurduğunuz hayali birisinin üstüne zımbalamaktır.
    Ve Zamanla O kişinin hayalinizdeki gibi olmasını beklemektir.
    Ama Mutlu sonlar sadece bitmemiş hikayelerde gerçekleşir ) ;

7. DaRkBlooD

DaRkBlooD Anne'sinin bidenesi (:

Genelde hep kalple sembolize edilen ama aslında kalple hiçbir alakası olmayıp sadece beyinde gerçekleşen , bir kişinin başka bir kişiye yada varlığa karşı hissettiği yoğun duygu çeşidi.

8. Love story

Love story Member

Aşk;
    Sessizliğin çaresizliğin en ıssız tanımı.
    Aşık olmaksa;
    O çaresizliğin ortasına düşme ve hiçbir zaman kurtulamama durumu....

9. YıldızlıAtlas

YıldızlıAtlas <b>Sözlük Kurdu</b>

başı cennet sonu cehennem
    kalp ağrısı. midede uçuşan kelebek ordusu, açlık tokluk arasında ki çizginin kalkması. kaple aklın arasının açılması..uğruna şiirler yazılan her kalbin kendi kabiliyeti nispetinde yaşayabildiği kimi insanın hayatı boyunca bir adım bile yaklaşamadığı ilahi armağan. mecazisi ve hakikisi olmak üzere tasavvuf yollarında karşımıza çıkan mecazdan hakikiye kanatlandıran sonunda O'nu bulmamız için Yaratıcının bize verdiği kanatlandırıcı duygu. Redbull'a gerek bile kalmayacak derecede hemde:)

10. Lady_Küflü

Lady_Küflü New Member

Hayattan ,kendinden vazgeçmenin bir diğer adı.
    Aslında anlatılmaz yaşanır derler.
    Aslında ilk başlarda mutluluktan uçmak , hayatının anlamının o olduğuna inanmak , dünyadayken cenneti buldum demek ,ama sonraları dünyadayken cehenneme kendi elinle girmiş olduğunu anlamaktır .

Bu Sayfayı Paylaş