Bardak Dengeleme,Uçan Yüzük ve Para Kaybetme Numaraları

'Hobiler' forumunda sha. tarafından 6 Oca 2010 tarihinde açılan konu

 1. sha.

  sha. ..daha çirkin, daha huysuz

  Bardak Dengeleme,Uçan Yüzük ve Para Kaybetme Numaraları

  Merhaba Arkadaşlar,
  İşte şimdi gösteri zamanı. İzleyenleri hayretler içinde bırakabileceğiniz ve çok eğlenebileceğiniz birkaç küçük sihirli numara öğrenebilirsiniz.
  İşe önce ipuçlarıyla başlayabiliriz
  1) Sakın ha!!!! Kimselere oyunlarınızın sırlarını anlatmayın.
  2) Oyunları iyi öğrenip,çok çalışın ve aynanın önünde prova yapın. Böylece numaralarınızı yaparken nasıl göründüğünü de anlayabilirsiniz.
  Şimdi de size bütün sihirbazların en önemli sırrını açıklayacağım.

  Hedef şaşırtma !!!!!!!!
  Evet, bütün sihirbazların bildiği bir altın kuraldır bu. Nasıl mı? Mesela siz bütün dikkatinizi elinizdeki şapkaya yoğunlaştırıp ona bakıyorsanız, izleyiciler de oraya bakacaklardır. Böylece onlar sizin baktığınız yere bakarken, görmemeleri gerekenleri görmezler. Siz de numaralarınızı rahatlıkla yaparsınız.
  Şimdi artık numaralara geçebiliriz.

  Bardak Dengeleme Oyunu
  Uçan Yüzük numarası
  Para Kaybetme Oyunu

  İlk oyunumuzun adı; Bardak Dengeleme Oyunu
  Numara: Bu bardaklarla yapılan bir denge oyunudur. 3 tane boş bardak, başka hiç birşey olmadan üst üste durur.


  Numaranın Sırrı: Öncelikle bardaklar boş ve birbirinin aynısı olmalıdır. Bardağa tepeden baktığınızda saat 10 ve saat 2 konumunu gözünüzün önüne getirmeniz gerekli. Aynı alttaki resim gibi.

  [​IMG]

  Önce ilk bardağımızı masaya koyalım. Ikinci bardağı da saat 10 konumunda onun üzerine yerleştirin

  Önce ilk bardağımızı masaya koyalım. Ikinci bardağı da saat 10 konumunda onun üzerine yerleştirin


  Evet şimdi de son bardağı koymaya geldi sıra. Onu da ikinci bardağın üzerine saat 2 doğrultusunda yerleştirince.... alkışı hak ettiniz demektir.

  İkinci numaramız Uçan Yüzük numarası.
  Numara: Bu numarayı bir tane paket lastiği ve bir yüzükle yapıyoruz. Lastik halkayı koparıp onu lastikten bir ip haline getiriyoruz. Sonra, izleyicilerinizden birinden bir adet yüzük alıp, lastiğe takıyorsunuz ve nasıl olduysa yüzük kendi kendine lastiğin üzerinde yükselmeye başlıyor. Nasıl mı?
  Numaranın Sırrı: Yüzüğü lastik ipe geçirdikten sonra ipi iyice geriyorsunuz ve lastiğin çok büyük bir kısmını sol avucunuzda izleyicilerin göremeyeceği biçimde saklıyorsunuz. Buraya kadar tamam mı? Şimdi lastik ipe geçirilmiş olan yüzüğünüzü sağ elinize yakın tutuyorsunuz ve ik elinizi de yere paralel olarak aynı hizaya getirin. Sonra da sağ elinizi yükseltmeye başlayın, böylece yüzük sol elinize doğru düşmeye başlayacaktır. Sol elinizie iyice yaklaştığında ise, hani o sol avucunuzun içinde saklı tuttuğunuz, lastiğin ucu vardı ya, onu yavaş yavaş baş parmağınız ve işaret parmağınızın arasından serbest bırakmaya başlayın. Yüzük yavaş yavaş yükselmeye başladı bile.


  Bunu da öğrendiysek artık üçüncü numaraya geçebiliriz arkadaşlar.

  Üçüncü Numara; Para Kaybetme Oyunu
  Numara: İzleyicilerinizden bir tane bozuk para alırsınız ve üzerini işaretlersiniz. Sonra da pantolonunuzun cebini delik olduğunu ve hep para kaybettiğinizi söyler ve parayı cebinize atarsınız. Ardından da "aaaa delik olan bu cebim değilmiş" diyerek öbür ayağınızı kaldırıp, işaretli parayı diğer taraftan çıkartırsınız.
  Numaranın Sırrı: Bu oyun için fazladan bir tane bozuk paraya ihtiyacınız var. Seyircilerden bozuk para isterken, sizin cebinizde olan parayla aynı parayı istemeyi unutmayın(Mesela 50 Bin Lira gibi). Kendi paranız olan bozukluğu boş bir anda, mesela çorabınızı düzeltir gibi yaparken, gizlice sol ayağınızın altına saklayın. Sonra seyredenlerden bir tane bozuk para isteyip üzerini işaretlettirin ve sanki sağ cebinize atıyormuş gibi yapıp avucunuzun içinde saklayın. Sonra da sanki sağ cebiniz delikmiş gibi sağ ayağınızı sallayın. Tabi ki hiçbirşey düşmeyecek ve siz de "çok ilginç,demek ki delik bu cebimde değilmiş diyerek sol ayağınızı sallıyormuş gibi yapıp kaldırdığınızda, yerden, biraz önce sakladığınız kendi paranızı alın ve avucunuzda sakladığınız işaretlenmiş parayla yer değiştirin. İşte bu kadar kolay!!!!!!!!!!
   
 2. Tuana

  Tuana <b>p!yaN!sSt</b>

  anlatması kolay oluyorda yapması biraz zorr:D
   

Bu Sayfayı Paylaş