Çünkü Umut Etmek

'Yazılar, Denemeler.' forumunda DaRkBlooD tarafından 28 Nis 2010 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. DaRkBlooD

DaRkBlooD Anne'sinin bidenesi (:

Çünkü Umut Etmek

Bugün bu yazıyı okumaya başladınız andan itibaren sadece ve sadece kendinizi düşünmenizi istiyorum sizden ve birde umut ettiklerinizi.

Gidip aynaya bakın gülümseyin kendinize, ne kadar güzel ve ne kadar değerli olduğunuzun farkına varın. Hayattaki hiçbir şeyin sizden ve gülümsemenizden daha değerli olmadığını bilin.

Bugün gülümseyelim, zihnimizdeki bütün kötülükleri, kinleri, düşmanlıkları, fesatlıkları, kıskançlıkları bir kenara bırakalım; Sadece sevgiyi, aşkı, dostluğu, umudun ve mutluluğun güzelliğini düşünüp bunu yaşayalım.

Bugün kırmayalım kimseyi, kızdıramasın bizi hiçbir neden, öfkelenmeyelim, kötü söz söylemeyelim, incitmeyelim, hiç kimseyi.

Dostça, insanca, yaşamın ve dostluğun umut çiçekleriyle donatalım hayatımızı bugün. Gülümseyerek ve umut ederek yaşayalım. Bilelim ki tüm olumsuzluklara ve tüm kötülüklere rağmen hayat çok güzel

Bugün çevremizle, kendimizle barışık, dost, umutlu ve mutlu olalım ya da öyle olduğumuzu düşünelim.

Bugün gülümseyelim hayata, kendimize ve sevdiklerimize. Çünkü gülümsediğimizde hayata daha olumlu gözlerle bakacağız. Daha olumlu düşünceler oluşacak beynimizde. Hayata hangi gözle bakarsak öyle gözle göreceğiz.

Bugün unutalım kederleri, umutsuzlukları, kızgınlıkları, öfkeyi, hayat kavgasını kendimize kısacık bir zaman tanıyalım, hayal kuralım, umut edelim, umut ettiklerinizin gerçekleşmesi için dua edelim.

Bilelim ki umut kirpiklerimizin ucunda gizli. Gözümüzü ilk açtığımızda göreceğimiz tek şey umutlarımız.

Bugün umutlarınıza sımsıkı sarılalım. Umut edip ve umut ettiklerinizin gerçekleşeceğine inanalım, aynaya bakarak, kendimize güvenerek.

Ben istersem yaparım. Ben başarırım diyelim.

Unutmayalım ki, umut en umutsuz, en karanlık gecelerde bile ışığını esirgemez bizden. Karanlıkta usulca göz kırpar, ben buradayım der. Önemli olan o ışığı fark edip, ona sımsıkı sarılabilmekte.

En zor zamanlarımızda bile yitirmemek gerek umutları.

Çünkü umut etmek yaşadığımız hayatın ardında yepyeni bir hayat keşfetmektir.

Çünkü umut etmek çekilen acıların, çilelerin ardında yeni ve güzel bir geleceğin olacağı müjdesine inanmaktır.

Çünkü umut etmek insanın elindeki en büyük sermayedir. Her şeyimizi kaybetsek bile eğer bir parça umut varsa avuçlarımızda hiçbir şey kaybetmemişiz demektir. Hala ayakta kalmak için milyonlarca sebebimiz var demektir.

Çünkü umut etmek, gülümseyebilme nedenimizdir. Sevdiklerimizi daha sıkı kucaklamak, işimize daha bir dört elle sarılmak, yaptığımız her bişeyi daha bir mutlulukla yapmamızın nedenidir umut etmek.

Çünkü umut etmek hayatımızın temelidir. Umut etmeden, hayal kurmadan, umutlarına ulaşmak için çabalamayan insan yoktur. Zaten umutsuz olan insanda bitmiş bir insandır bana göre. Ama her umutsuz insanın yinede bir umudu vardır. Karanlıkta usulca göz kırpar umutlar.

Bazen kayan bir yıldızda, bazen sevdiğimizin gözbebeklerinde, bazen bir çocuğun masum gülümsemesinde görürüz o umut ışığını, ama mutlaka ama mutlaka bir yerlerde vardır. Bizi hayata bağlar, yaşama daha sıkı sarılmamızı sağlar. Sevgiyle bakmamıza yardımcı olur.

Bugün, şimdi, şu anda gözlerimizi kapatalım. Hayatta en çok istediğimizin olmasını umut edelim ve gerçekleşeceğini bilelim.

Çünkü ben şu an öyle yapıyorum. Gözlerimi kapatıp hayatta olmasını en çok istediğim şeyi diliyorum ve bir gün gerçekleşeceğini biliyorum.

Bu Sayfayı Paylaş