En Beğendiklerimiz

'Kendini Tanıt :)' forumunda Özgür tarafından 26 Ağu 2011 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
 1. Özgür

  Özgür Administrator Site Yetkilisi

  Bu konuda forma uyarak sevdiğimiz şeyler hakkında fikir sahibi yapacak özelliklerimizi tanıma şansı bulacağız.


  En beğendiğim film/filmler :

  En beğendiğim gruplar/müzisyenler :

  En beğendiğim kitap/kitaplar :

  En beğenerek gezdiğim yerler-şehirler :

  En beğendiğim markalar :

  En beğendiğim parfüm/parfümler :
   
 2. YıldızlıAtlas

  YıldızlıAtlas <b>Sözlük Kurdu</b>

  Siftahı benden bereketi Allah'tan diyor kendim hakkında tiyolar vermeye başlıyorumm:)
  En beğendiğim film/filmler : Zihnimdeki çekmecelerde pek çok film birikmiş. Bunlardan ilk aklıma gelenler en sevdiğim aktrislerden birisi olan Audrey Hepburn'ün My Fair Lady filmi. Roman Holiday,Funny Face beğendiğim diğer filmler. Aslında listem hepinizinki gibi hayli uzun. Ayıklayarak yazayım:D
  Kwai Köprüsü
  Chaplin'in 'Büyük Diktatör
  Romy Schnieder'in başrolde olduğu 'Sisi'
  Tarık Akan ve Halit Akçatepe'nin 'Canım Kardeşim'i
  Adile Naşit,Münir Özkul ve Şener Şen'den 'Gülen Gözler'
  Matrix Üçlemesi
  Yüzüklerin Efendisi Üçlemesi
  Aşk Çeşmesi (When in Rome)
  Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak
  Şimdilik aklıma düşenler bunlar:)

  En beğendiğim gruplar/müzisyenler : Genelde klasik müzik dinliyorum, en sevdiğim enstrümanlar piyano,keman,viyola,gitar,kanun,ud,klasik kemençe. Bu minval üzre dinliyorum desem yeri var. Yansımalar ve İnce Saz dinlemek benim için keyif verici.
  Erol Evgin, İlhan İrem, Zeki Müren, Kıraç,Funda Arar...(he deyince aklına gelmiyormuş insanın yahu:D) sevdiğim sanatçılar arasında yer alıyorlarrrr.
  Dario Marinelli, Goran Bregoviç beğendiğim besteciler arasında. Özellikle filmlere yaptıkları müzikler harika. Dalida, Edith Piaf,Nat King Cole.. (aklıma geldikç.e ekleyeceğim:D)

  En beğendiğim kitap/kitaplar : Bu liste çok kabarık olacak. Hangisini yazayım bilemiyorum. Birini yazsam diğerini incitirim gibi hissediyorum. bende iz bırakanlardan bir kaçını sıralayayım.
  Dickens'ın Büyük Umutlar'ını çok severim. Orwell'ın 1984'ü ayrı bir tat. Hayvan Çiftliği de öyle. William Golding'ten Sineklerin Tanrısı beni çok etkilemiştir. Aslında beğendiğim bir yazarın ulaşabildiğim kitaplarının hepsini okumayı tercih edyorum. Son dönemde avemeria'nın tanıştırdığı 2 yazar ile haşır neşirim. Murat Uyurkulak ve Gürsel Korat.
  Yazmamışsınız ama ben yinede söyleyeyim sayın genel sorumlum. Çizgi roman karakterlerinden de Conan, Thor, Martin Mystere, Dylan Dog severim:D
  Aslında bu başlık için daha kısa bir cevabım var. İl halk kütüphanesini ve avemeria'nın kütüphanesini beğeniyorum:D

  En beğenerek gezdiğim yerler-şehirler : Memleketim diye yazıyorsan namerdim:d Eskişehir'i her adımlayışımda mest olurum. (Bir de Hamamyolu o kadar tıklım tıklım olmasa başka bir şey istemeyeceğim. El ayak çekilince gezmeyi sevenlerdenim ben...)
  İzmir hayran olduğum şehirlerden birisi. İstanbul herkesin sevgilisi... Ama İzmir benim için İstanbul ile aynı kulvarda. Ege'nin neredeyse tüm şehirlerini gezdim.izmir ve Çanakkale'yi çok beğendim.Muğla'yı şehir olarak hiiiiiç sevmem ama ilçelerinin doğal güzelliği mest edicidir.

  En beğendiğim markalar : Marka konusunda ben yerli malıcıyım. Hayatımda hiç popüler olan markalardan birşey kullanmadım giymedim. (parfüm hariç:Donlarıda reklam olmasın diye yazmıyorumm:p) Markaya değil kalitesine bakıyorum. (cebime uyana elbette birde...)

  En beğendiğim parfüm/parfümler : İlla parfüm markası diyorsunuz yaniii. Peki efendim. Severek kullandığım birkaç parfüm var. Chanel egoist'e bayılıyorum. Polo sport, avon'un wish of love,avon'un rare gold, kutusundaki gelinciklere hasta olup aldığım kenzo flower... Ama asıl bombam rexona rewar. Taaaa sadece reward olduğu günlerden beri hatta ilk pudralı deodorantları çıkarmalarından önce bile rewardcıydım. Her zaman bir rewardım vardır. Cotton ve bambu tercihim.
  Sanırım bittiiii. Çok eğlendim tavsiye ediyorum efendim:D
   
 3. Özgür

  Özgür Administrator Site Yetkilisi

  Örnek bir tanıtım olmuş gerçekten. Teşekkür ederiz efendim

  Arkadaşlarımız için de eğlenceli olacağını düşündüm ama pek ilgi göremiyoruz :)
   
 4. Özgür

  Özgür Administrator Site Yetkilisi

  Sıra bende :)

  En beğendiğim film/filmler : Siyasi filmleri genelde beğenirim ama v for vendetta tadı ve yeri ayrı olan en özel filmlerim arasına girdi. Ülkeme göre çıkarımlar yaptığımda kesinlikle ciddi benzerlikleri görüyorum kendi adıma söylemeden geçemem. Ayrıca izlemeden önce yorumlara rağmen hiç beğeneceğimi düşünmediğim Batman filmi The Dark Knight replikleri ve efektleriyle en beğendiğim filmler arasına girdi. Mario Puzo'nun aynı adlı romanından sinemaya uyarlanan The Godfather serisinin de yeri ayrı olan filmlerden. Bir de o kadar gözde olmayan ama benim çok beğendiğim içinde insani öğelerin bana göre çok iyi işlendiğini düşündüğüm başrolünde Colin Farrell'in oynadığı In Bruges filmidir. Bir fenomen haline gelmiş Fight Club'ı da saymadan geçemem, evet Helena Bonham Carter'ı ben de beğeniyorum. :)

  En beğendiğim gruplar/müzisyenler : En beğendiğim tarzlar daha çok rock, senfonik metal, blues ve ayrıca bu tarzların yanında tuhaf durduğunu düşündürse de özkültürümüzü oluşturan Türk Halk Müziği öğelerini çok çok çok beğenmekteyim. :) Grup ve müzisyenler olarak sayacak olursam: En başından beri çizgisini bozmayan her albümünü insanın dinledikce dinleyesi gelen Duman ve hala en iyi albümlerim arasında yer alan her zaman dinlediğim Halimiz Duman'dır (baştan sona), aynı zamanda tek albümü olan ama Murat Ak'ın bireysel çalışmalarını da çok beğendiğim Çamur'un yeri çok ayrıdır bende. Beğendiğim kararlı grup ve müzisyenler arasında yeralan aynı zamanda her albümlerinde mutlaka beni anlatan şarkıları olduğunu düşündüğüm Şebnem Ferah, Redd, eski albümleriyle Kurban yer alır. Son zamanlarda beğendiğim ve bolca hatta şuanda dinlediğim Model'de kalbimi çalan gruplar arasına girdi. Kalp ve duygu demişken benim için her daim yeri özel olan solisti Deniz için de ayrı bir sempati ve sevgi duyduğum Vega vazgeçilmezimdir. Senfonik metal türde Haggard albümlerinde her daim başucu şarkılarım vardır. Almanya'ya gitmişken Hans Zimmer'den bahsetmemek olmaz kendisinin özellikle birkaç film müziğini çok seviyorum. Blind Guardian, Bullet for my valentine gibi grupları da aşırı derece de beğenmekteyiz efendim (ailece olmasa da). Bunun dışında memleketin etkisiyle de Neşet Ertaş benim için türk halk müziği türünde vazgeçilmicek isimlerden. Bunlar dışında yine özkültürümüzün öğelerini taşıyan müzikler yapan Siya siyabend, ince saz, kırıka gibi farklı farklı tarz bile denebilecek grupları çok beğenmekteyim. Blues'da ise kral BBking, gitarı kullanmasıyla Gary Moore, ses ve tarzıyla eric clapton'ın yeri çok ayrıdır. Ayrıca kesinlikle sıkı bir Zülfü Livaneli dinleyicisiyim. Yukarıda saydıklarıma göre çokca siyasi içerikli parçalar üretse ve şarkılarındaki bazı görüşlere katılmasam da Bandista'da yeri ayrı olan gruplardandır.

  En beğendiğim kitap/kitaplar : Sitedeki üyelerin tarzına uymasa da daha çok rus klasiklerini, ilk cumhuriyet dönemi yazarlarını beğeniyorum. Son zamanlarda fazlaca popüler olan ama uzun zamandır benim için değerli bir kitap olan Oğuz Atay'ın Tutunamayanlar'ı önemli bir kitaptır benim için. Hı birde hala en çok haşır neşir olduğum programlama kitapları her daim başucu kitaplarımdır. :)

  En beğenerek gezdiğim yerler-şehirler : Hımm ne kadar kimse şuanki halini beğenmese de, yaşayan o kadar çeşit insan da olsa istanbul'dur benim en beğendiğim şehir. Belki duygusalımdır olabilir. Aynı zamanda yaşayan tarihi ile fethiye yöresini beğenirim.

  En beğendiğim markalar : Marka deyince kalitesinden şüphe edilmeyen şeyler geliyor aklıma. Spor ayakkabıda Adidas, takım elbisede pierre cardin, gömlekte faconnable, Aborcrombieandfitch. Bilişim sektöründen, apple, sony. Yerli üreticiden Kiğılı,karaca,altınyıldız önemlidir.

  En beğendiğim parfüm/parfümler : Geçen kış en beğenerek kullandığım koku Paco Rabanne 1 million, yaz için bvlqari aqva. Ayrıca bir fenomen olan gio ve rochas sevdiğim kokulardan.
   
 5. Ser_reS

  Ser_reS <b>ŞeyhKoPat_Kartaliçe</b>

  En beğendiğim film/filmler : yıllar önce izlediğim Kasımda Aşk Başkadır
  ve 60 Saniye bu iki filmi tekrar tekrar izlerim bu son dönemlerdede testere fanı oldum tüm seriyi izledim
  turk fılmlerınden hababam sınıfı ve adıle naşit le munir özkul ıkısının rol aldığı tüm eski filmler
  tekrar tekrar izlemekten replikleri ezberlesemde yerlerı her daım bende ayrı:kz:

  En beğendiğim gruplar/müzisyenler : şu şu diye takıntım yok kulağıma hoş gelen normalde dinlemediğim bir tarzı bile dinleyebilirim
  o ankı ruh halımle müziğin ezgilerine bağlı diyeyim ;)

  En beğendiğim kitap/kitaplar : kitap alışkanlığı ilk edindiğim dönemlerden
  emine özkan şenlikoğlu onun tüm kitapları yavuz bahadıroğlu kıtapları buhara yanıyor malazgırtın üç atlısı
  suc ve ceza bu kıtabın bende yerı cok ayrı
  yeni nesil aşk romanlarında Judith McNaught tek geçerim
  En beğenerek gezdiğim yerler-şehirler : bir çok şehir gezdim mardin evlerine hasankeyf in tarihi dokusuna bayıldım
  ama daha sırada trabzon izmir var onlarıda gördükten sonra yazsam :)

  En beğendiğim markalar : marka takıntım yok beğendiğim şey bana göre markadır ;)
  ama spor ayakkabı diyince yıllardır günde 10 15 km koşularımda
  beni yarı yolda bırakmıyan lotto
  rahatlığı esnekliği tek geçerim spor ayakkabılarda

  En beğendiğim parfüm/parfümler :
  parfüm pek kullanmam layd stıck tercıh ederim ama kullandığımdada
  hafif çiçek kokulu tarzı marka önemli değil kalıcı olması önemli benim için
   
 6. inziva

  inziva New Member

  En beğendiğim film/filmler : Açıkcası birçoğu aklıma gelmiyor. Cheki chen'in filmlerini seviyorum, karayip korsanları serisi, alacakaranlık serisini beğenmiştim, Aşk tesadüfleri sever'i begenerek isledim, bi ara korku filmleri izliyordum hiçbiri beni korkutamayınca bıraktım.. Çok film izledim bu güne kadar açıkcası hepsinin ismi aklımda değil.

  En beğendiğim gruplar/müzisyenler : Sami Yusuf, Kolera-Sagopa Kajmer, Funda Arar, Barış Manço, Eşref Ziya Terzi, Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Tarkan, Mustafa Ceceli, Ferhat Göçer, Aslı Güngör,

  En beğendiğim kitap/kitaplar : Kuşkusuz ilk sırada Kur'an-ı Kerim, Milyon Birinci, Asrın Getirdiği Tereddütler, Sözler, Lemalar, Aşkname, İslam Tarihini anlatan bütün ansiklopediler, Kişisel Gelişim kitapları, Kişisel gelişim dergileri, Genç Beyin, Atlas vs. Sızıntı dergisi,

  En beğenerek gezdiğim yerler-şehirler : Antalya, İstanbul, Adana, Mersin, Amasya, Bolu.

  En beğendiğim markalar : Adidas, nıke, bosch, nokia.

  En beğendiğim parfüm/parfümler : Viva capio ve genelde meyve kokuları, çiçek kokuları.
   
 7. galadriel26

  galadriel26 E-kitap Müdavim

  Efendiiiiiiimm, şimdi sıra bende. Merhaba ben Eskişehir'den Derya.
  Eh öncelikle admin Özgür e teşekkürlerimi sunuyor, uzatmadan konuya giriyorum;)

  Sinema çocukluğumdan beri benim hayatımın vazgeçilmez bir parçası olmuştur. Eskişehir Kılıçoğlu Sineması'nda ( ki artık yıkıldı ) Ten Ten ile başlayan sinema maceram hızla devam etmekte olup; iz bırakan bir çok filmden bazılar....

  - Esaretin Bedeli ( M.Freeman - T.Robbins)
  - Hayat Güzeldir (R.Benigni)
  - Devlerin Aşkı (E.Taylor - R.HUdson - J.Dean)
  - Soysuzlar Çetesi ( Tarantino bir tutkudur)
  - Özel Bir Kadın (tanıtıma gerek bile yok)
  - Alacakaranlık Serisi
  - Avatar ( Çizgi dizi ) sinema filmini beğendiğimi söyleyemem
  - Başlangıç
  - Forrest Gump ( ve Tüm Tom Hank filmleri)
  - Cesur Yürek ( Mel Gibson )
  - Gladyatör
  - Akıl Oyunları ( Russel Crow )
  - Piano (Harvey Keitel - Holly Hunter)
  ve daha birçokları..................


  En beğeniğim Grup ya da Müzisyenlere gelince,

  Yerli ; Yeni Türkü - MFÖ - İncesaz
  Sertab Erener - Emre Aydın - Selda Bağcan

  Yabancı ; Gary Moore - Santana - James Blunt - J. Cash
  Eric Clapton - M. Bolton - Bryan Adams - Bon Jovi

  Klasik ; Vivaldi - Paganini


  En beğendiğim kitaplara bir sınırlama getirmem mümkün değil fakat
  ilk aklıma gelenleri yazmaya çalışıcam

  annemin hediyesi ilk kitaplarımdan - Çocuk Kalbi
  - Korkulu gece - A.Çehov
  - Acımak - S.Zweig
  - Augsburg Tebeşir Dairesi
  - Alacakaranlık Serisi ( fantastik ön yargımı yıkan seri)
  - Açlık Oyunları serisi
  - Bronz Atlı - Tatyana ve Alexander
  - Koztas Mourselas - Kızıla Boyalı Saçlar
  - Judith Mcnaught kitapları
  - Julie Garwood kitapları
  çok uzattım pardon...

  En sevdiğim şehirler değil de mekanlar desem daha uygun olacak ki ;

  - Eskişehir gerçekten yaşamayı sevdiğim şehir. Küçük şehrin kolaylıkları büyük şehrin olnakalrını burada bulabilirsiniz ( hepinizi bekleriz ;) ) :zuhaha:

  - İstanbul Bankalar Caddesi - Ortaköy - Moda ve çay bahçeleri.

  - İzmir Karşıyaka

  - Ankara Anıtkabir ve hayvanat bahçesi ( oğlum Doruk un emirleri ile ):help:

  - Marka tercihim ön plana çıkmasa da Journey

  - Parfüm Cacharel Noa


  benden bu kadar... okuma zahmetine katlanan arkadaşlara teşekkür ediyorum, sevgiler.
   
 8. hilal

  hilal <b>x'будан'</b>

  En beğendiğim film/filmler : kesinlikle son durak ve korkunç bir film serisi ile gora:p
  bunlar dışında-bilim kurgu hariç- beni reklam arası dışında yerimden kaldıramayacak her tülü film

  En beğendiğim gruplar/müzisyenler : ayrım yapabilecek kadar çok hayran olduğum yok yeterki melodi keyifli ve sözler anlamlı olsun..
  duygusal moda çok bağlamıyorum, şıkır şıkır şarkılar söyleyenleri dinlerim..
  şakşuka yüzünden tarık mengüç bile dinlerim düşünün:zuhaha:

  En beğendiğim kitap/kitaplar : şu ara beyaz dizileri yalayıp yutsamda aslında benim için önemli olan kitabın her veya bir çok temayı konusunda barındırması..
  yani sadece aşk, sadece macera, sadece gerilim pek çekmez..ha tabi illaki bunlardan biri daha yoğun işlenir ama bazılarında diğerlerinin yok denecek kadar az anlatılıp geçilmesi beni sıkar...

  En beğenerek gezdiğim yerler-şehirler : çok yer gezdiğimi söyleyemem maalesef
  akçay ve izmir i bilirim :p zırt pırt gittiğim yerler işte :D
  ha birde 3 yaşındayken yugoslavya ya gitmiştim(tabi artık yugoslavya kalmadı):füü:
  şimdi resimlerine bakıp bakıp gezmiş kadar oluyorum:p
  ama gitmek istediğim yerleri sorarsanız...ooohooooooo çok var
  bunu söylediğimde aldığım tepki: "evlenince kocanla gezersin":zuhaha:
  ne anladımkio gezmeden :p:p

  En beğendiğim markalar :valla hep outletleri gezerim hangi marka olursa olsun, ama eve dönerken elimde genelde mango poşetleri görürsünüz:p
  beyaz eşyada miele, kendimi bildim bileli çamaşır ve bulaşık makinemiz miele dir, mübarekler hala sağlam:D
  ayakkabıda kesinlikle deichmann dakileri tavsiye ederim, çok iyi diye nitelendirebileceğimiz çoğu markanın ayakkabıları ayaklarımı mahvederken, bunlar bir kızarıklığa bile sebep olmamıştır, hakikaten giyime çok para harcamayı sevmesemde ayakkabı önemlidir, acımam ama bunlar hem uygun hemde çok sağlam...spor ayakkabıda özel tercihim yok ama beğenmediğim varsa oda "nike"

  En beğendiğim parfüm/parfümler :aldığım her parfümden sonra "bu son, daha değiştirmicem" desemde bu sözümde duramam :p şu ara armani code kullanıyorum ama bayıldığım bi tanesi var ki "ange ou demon"...bunun dışınca fresh kokuları seviyorum, ağır kokuları niyeyse kaldırmıyo burnum :p
   
 9. ...รεгﻪթ...

  ...รεгﻪթ... New Member

  en beğendiğim film/filmler : beni untuma ,prestij (christopher nolanın bütün filmleri)yeşil yol ,the godfather serisi.fantastik korku filmlerinden ise rose red konağı,van helsing. yerli filmlerden selvi boylum al yazmalım, babam ve oğlum ne zaman izlesem babam gelir aklıma ve herdefasında ağlamışımdır.

  en beğendiğim gruplar/müzisyenler: haluk levent,funda arar,emre aydın(hayranıyım)badem , manga. türk halk müziği, kuzenim sayesinde bu aralar neşet ertaş ve kubat dinliyorum. yabancılardan evanescence .

  en beğendiğim kitap/kitaplar: david fulmer mavi kapı,elif şafak aşk,wilbur smith gökleri süsleyen kartal,robin sharmaha koza kelebeği bilmez,can dündar yağmurdan sonra beğenerek okuduğum kitaplar arasında.


  en beğenerek gezdiğim yerler /şehirler: okadar çok şehir gezdimki diyarbakır,şanlıurfa,mardin,,hasankeyf,van , istanbul ve ankara daha gezip görceğim o kadar çok yer varki .

  en beğendiğim markalar:sporda nike ve mavi ,beyaz eşyada beko


  en beğendiğim parfüm/parfümler: jan paul gaultier kokusunu seviyorum uzun zamandır değiştirmedim .
   
 10. rosado

  rosado New Member

  En beğendiğim film/filmler :devdas,cry baby,vukuat var,fosforlu cevriye,güzel dedektif sen uyurken,rebecca dizi olarak secret garden,the greatest love,smile you,x files animelerdeyse love coplex,ay savaşçısı(vazgeçilmezim),Kaichou Wa Maid-Sama,kimi ni todeke ve nodame cantabile,playfull kiss

  En beğendiğim gruplar/müzisyenler :robbie williams,red hot chili peppers,tvxq

  En beğendiğim kitap/kitaplar :tatarcık,vatan yahut silistre,akşam güneşi,uğultulu tepeler,jane eyre,emma,aşk ve gurur jane austen'in ve nora roberts'ın bütün kitapları ve mutlu sonla biten bütün kitaplar

  En beğenerek gezdiğim yerler-şehirler :gezmeyi pek sevmem evde oturup kitap okumak ve film izlemeyi tercih ederim ama bir gün trenle türkiyeyi daha sonra da dünyayı gezmek en büyük hayalim

  En beğendiğim markalar :markalara önem vermem hoşuma giden şeyleri alırım

  En beğendiğim parfüm/parfümler parfümle pek aram yoktur kokular beni rahatsız eder ama doğal esanslar özellikle gül kokusunu severim

  bitane benden
  bir dileğiniz olsa ne dilerdiniz:güzel dedektiften bir alıtı yaparak dünyada barış derdim:zuhaha::zuhaha:
   
 11. figen benzer

  figen benzer Banned

  En beğendiğim film/filmler : Öncelikle Eski Türk filimleri ve Türkan Şoray...Geniş bir arşive sahibim...Ve aşk filmi olarak halen unutamadığım ve bana göre tartışmasız halen bir numara (sonu biz bd okuyucularına göre değil ama...) AŞK HİKAYESİ -Love Story(1970)...Bu filmi ilk seyrettiğimde 2 gün ağlamıştım....Sonraki seyretmelerimde de hep ağlamışımdır...Sevme sebebim ağlamış olmam değil tabiki...Fakat her seyrettiğimde yaş olarak büyümüş olamama rağmen halen ben etkiliyor oluşudur....

  En beğendiğim gruplar/müzisyenler :Ben yine eskilere gideceğim ...Ve en beğendiğim iki grub... Abba ve BoneyM....Halen severk ve beğeniyle dinlerim...Rahmetli Barış Manco halen benim gönlümde ilk sıradadır..Sesi ve Yorumu ile yeri doldurulamamıştır..Ve yine Rahmetli Bir Sanatçımız...Sanat Güneşimiz ZEKİ Müren (tabii ki bence).Tarkan-Serdar Ortaç-Haluk Levent-Volkan Konak......

  En beğendiğim kitap/kitaplar :İlk romanımı ;(çoçuk/gençlik romanlarım hariç )mahallemizdeki komşu ablamızın annesi kızdığı için nerdeyse çöpe atacakken bana vermesi ile oldu...Ve yazarı Barbara Cartland ...Halen evimde genişşşş bir arşivim bulunmakta...Bu sebeden olsa ki AŞK romanları hep ilk sırayı almakta..Ve son yılarda AŞK romanlarında tartışmasız tek isim Judith McNaught.....Daha sonraları Agatha Christie hayatıma girdi (nasıl oldu hiç hatırlamıyorum)...Ve yine genişbir arşivim bulunmakta..Günümüzde Polisiye-Macera türünde (severek vede heyecanla) pek çok yazarın kitabını okumaktayım....Fakat beni çok etkileyen bir yazar yok gibi...Jean Christophe Grange'a ait bütün romanları okudum diyebilirim..Ama yüreğimde yer eden bir yazar halen yok...yerli yazarlar içinde aynısı geçerli (tabii...bana göre)
  ...Ve okul yıllarımda bana Kitabı-Edebiyatı sevdiren büyük yazarımız Reşat Nuri Güntekin....Bütün kitaplarını okuyup (saklayıp)hayran kaldığım Edebiyatcımız... .Ancak son yıllarda (40 yaşından sonra ) farklı bir türden çok keyif almaya başladım;Fantastik...... ilk tanışmam:Alacakaranlık serisi ile oldu.yeğenlerimiz zorlaması ile okudum...Senmisin okuyan...Ve piyasada ne kadar varsa hepsini okuyup gençlere hediye olarak gönderdim...
  En beğendiğim markalar; Spor bayakkabıda Nıke ...Sporda,yürüyüşte ayaklarım çok rahat ettiğinden...
  En beğenerek gezdiğim yerler-şehirler :Yurt dışınd pek çok yer gezmiş biri olarak ( sorunun cevabı olduğundan belirtmek zorunda kaldım) beni en çok etkileyen/beğendiğim/hayran kaldığım Ülke Hollanda (Amsterdam ,Rotterdam )olmuştur...İnsanlarının saygısı,insana verilen değer, temizliği,doğası,tarihi,çoğrafyası,kültürü,rahat yaşam,yasaklara gösterilen saygı,kurallara saygı,insanların hayata ve kendilerine verdikleri değer, insanların gelir seviyesinin yüksekliği,mesai saatlerine gösterilen saygı.. vs.vs.vs......Bunlar bir bütün olarak Turist olarak gezdiğiniz bu ülkede size Pozitif yansımalarla dönüyor....
  En beğendiğim markalar; Rahatlığı sebebi ile spor ayakkabıda Nıke .....
  En beğendiğim parfüm/parfümler : Dior Hypnotic Poison.....Bu kokuyu kışın kullanmaktayım...Biraz baharatlı...Ancak ben çok seviyorum,tenime giden bir koku....En ömenli özelliği kalıcı oluşu...Uzun süre etkili ......Yazları değişmeyen kokum:Miracle Forover(Lancome)...Çok hafif,kalıcı ve etkileyici bir koku...
  ________________
   
 12. Afacan:D

  Afacan:D New Member

  Merhabalar bir kez daha...Ben de Ecem...
  Nerden başlasam nasıl anlatsam demiyorum ve başlıyorum hızlı bir şekilde...:D
  Öncelikle tam bir film tutkunuyum...Her türden filmi ayırt etmeden izlemek gibi bir kabiliyetim var...Söz konusu sinema olduğunda iyi kötü her filmde yakalanacak güzel kareler olduğuna inananlardanım...bu düşük bütçeyle çekilen saçma sapan korku filmleri dahil...Ama özellikle hangi filmler dediğinizde daha dramatik yapımları seviyorum.

  En beğendiğim film/filmler :
  Babam Ve Oğlum, Mutluluk, Güneşi Gördüm, Kız Kardeşimin Hikayesi, Sil Baştan konuları itibariyle en beğenilenlerim arasındadır. Ama bunun yanında Batman serileri ve Karayip Korsanları serileri de favorilerim arasındadır. Söz konusu sinema olduğunda dediğim gibi beğenilerim çok fazla....:D

  En beğendiğim gruplar/müzisyenler :

  Tam bir Yalın, Emre Aydın ve Sıla fanıyım...Şu ana kadar çıkan bütün albümlerini aldım. Ve ezberleyecek kadar üstüste dinlemişimdir...
  Bunun yanında tarz olarak Model ve Seksendört grubu da beğendiğim gruplar arasında yer alır...

  En beğendiğim kitap/kitaplar :
  Kitaplar konusunda çok iddialı zevklerim yoktur. Bunu asla okumam demem...Ama buna rağmen yarıda bırakıp da devam ettiremediğim kitaplarda yok değil...Herkes gibi bende Alacakaranlık serisinden büyük keyif alarak okudum. Bunun yanında kitaplarda da dramatizmi seviyorum ve tabii gerçek yaşam öyküleri ilgimi çekiyor...Örneğin colin Falconer'in Prenses Anastasia kitabını ve Alexandra Cavelius'un Leyla kitabını ağlayarak okumuştum... Ama yine de bu iki kitabı en sevdiklerim arasına yerleştirmekte zorlanırım...Benim okurken keyif aldığım ağladığım üzüldüğüm lanet ettiğim...Kısacası bir insan yaşamında varolan tüm duyguları bana yaşatan kitap Alan Brennert'in Bir Düşten İbaret kitabıdır. Ve bu sebeple de en sevdiklerim arasında bir numaradır... Ve elbette sonunu merakla beklediğim ve o sona geldiğimde her seferinde şaşırdığım yaptığım tahminlerin sonuca ulaşmadığı Dan Brown kitapları...

  En beğenerek gezdiğim yerler-şehirler :
  Ben fazla gezmeyi seven biri değilim...Daha doğrusu daha ıssız, sessiz, sakin yerleri seviyorum...Keşfedilmemiş güzellikler, doğa ile içiçe olmak hoşuma gidiyor...Ama herşeyden çok mavinin ve yeşilin bir arada olduğu yerleri seviyorum....Tabii tarih kokan yerlere de ayrı bir sempatim var bunu da eklemeliyim...Kiliseler, camiler, surlar, kaleler, vs.

  En beğendiğim markalar :
  Marka takıntısı olan bir insan değilim...Ama illaki bir konuda marka takıntım olacaksa bu hiç kuşkusuz elektronik eşyalar ve ayakkabılar konusunda olur... Nokia, Sony ve hiç kuşkusuz Adidas ve Converse...:D

  En beğendiğim parfüm/parfümler :
  Alışveriş manyağı değilim. Bu nedenle parfüm konusunda tercihlerim bellidir. Kullandığım parfümler konusunda ise takıntılıyım...Bir kokuyu beğendiysem onu sürekli olarak kullanabilirim. Ağır egzotik kokulardan hoşlanmam...Özellikle hafif fresh kokuları tercih ederim ya pudra kokusu...
  Son zamanlarda bu anlamda takıntı yaptığım 2 koku var biri Gucci Rush2 ve Burberrys Beat...:D
   
 13. Akajha

  Akajha Member

  selam ben aslı

  en sevdiğim filmler:tüm tom hanks filmleri özellikle forrest gump
  yerli filmlerdende şener şen eşkıya ve yine şener şen ile kenan imirzalioğlu nun kabadayı favorilerimdendir

  en sevdiğim müzisyenler:ferhan göçer' i çok severim değişmez favorimse zülfü livaneli dir

  en sevdiğim kitaplar: dan brown kitaplarını fire vermeden okudum ayrıca ernest hemingway çanlar kimin için çalıyor,jane austen aşk ve gurur vede tabi beyaz diziler

  beğendiğim şehirler: istanbul, bursa ayrıca fethiye yöresini çok beğenirim

  en beğendiğim marka:giyimde ayrım yaptığım söylenemez neyi yakıştırırsam kendime onu giyerim ama elektronikte nokia

  en sevdiğim parfüm:bi çok kokuyu severim ama armani diamond's her zaman bulundurduğum bir koku

  zahmete girip okuduysanız çok teşekkür ediyorum
   
 14. rüzgar

  rüzgar Well-Known Member

  selam arkadaşlar ben Ayşegül

  En beğendiğim film/filmler :Göl Evi - Akrep Kral -Mumya Serisi son film çok güzel olmasada
  Titanik - Aşk ve Gurur

  En beğendiğim gruplar/müzisyenler :Ajda Pekkan -Zerrin Özer -Eda,Metin Özülkü -Candan Erçetin -Zekai Tunca -Emel Sayın

  En beğendiğim kitap/kitaplar :Stephen King -O
  Judith McNaught bütün kitapları, Beyaz Diziler, Alacakaranlık Serisi

  En beğenerek gezdiğim yerler-şehirler :Mardin kesinlikle fantastik bir şehir
  gündüz mezarlık gece gerdanlık deniyor hakkaten doğru gündüzü ayrı güzel gecesi ayrı güzel
  Hatay tarihi ve doğasıyla bam başka mutfağı da çok zengin (kiloları orada aldım)
  İstabul ah İstanbul seni anlatmak mümkünmü vapurda üşüyerek çay içmeyi özledim
  Boğazı,Çamlıcayı,Şileyi,Mısır Çarşısı üff be İstanbulu çok özledim

  En beğendiğim markalar :hoşuma giden her şeyi giyerim markaya çocuklarım meraklı

  En beğendiğim parfüm/parfümler :Wish of love
   
 15. vişne bahçesi

  vişne bahçesi Well-Known Member

  öncelikle herkese merhaba:canim:
  En begendiğim film/filmler:aslında cok fazla var. film izlemeyi cok severim hatta izlemekle kalmayıp eleştirip bide üstüne senaryoyu duzeltip replik yazdıgım cok olur.ama çok zırlak filmleri hiç sevmem.
  yerli filmler: pardon , şabanoğlu şaban:zuhaha: ve de eyvah eyvah 2 favorimdir fazla yerli film sevmiyorum aslında ama bu flmler belkide 200 kere seyrettim ama simdi acsam gene izlerim (bak aklıma geldi şimdi:füü:)
  yabancı fimler:wasabi jumanji mumya serisi yaralı yuz... böle gider bu sabaha kadar yazarım sonra
  En begendiğim gruplar/müzisyenler:genel olarak klasik müzik rock ve caz dinlerim
  yerlilerden zakkum ve manga favorim özellikle zakkumun 13 adlı albümü mükemmel.bide tabi kerem görsev ve aslı
  yabancı:rumer josh groban ve lene marlin nedense bu üçünün sesi bana hep huzur verir.elvis presley, frank sinatra, him, 30 seconds to mars,nightwish, latin müzikleri... bu listede böle devam eder unutmadan film müziklerini çok severim örneğin sweet novemberın muzikleri süperdi.
  klasikte vivaldi,johan strauss ve chaykowski bide viyana filermoni
  En begendiğim kitap/kitaplar:buna kesinlikle bir sınır koyamam (kitabın kokusu bile mutsuzken beni mutlu etmeye yetiyo)mesela ırvın yalom un kitaplarını cok severim buraya gelmeden en son suyun rengi adlı kitabı okudum oda cok guzeldi.tabi begenmediklerimde var ama suan kitaplıgımdaki o begenmediğim kitapları bile özlüyorum:'(ucakla buraya gelirken hakkım 30 kiloydu benim 6 kilosu kitaptı kitaplarımı getirecem derken kıyafetlerim kaldı :zuhaha:düşünün artık ne haldeyim
  En begendiğiniz yerler:turkiyede cok yer gezdim ama ayvalık-sarımsaklı benim için vazgecilmezdir.umarım doğal yapısı bozulmazda devam eder böle. bide memleketimi mersini cok severim. yasam olarak bilmiyorum belki alıstıgım için ankara bana en uygun yer diye dusunurum hem hersey var hemde sakin oldugundan sanırım.
  En begendiğim markalar:kıyafette kaliteli ve uygun fiyatlı seyleri seviyorum marka diye bir kıyafete dunyanın parasını dökmek sacma gelliyo ayakkabıda malesef her ayakkabıyı giyemediğim için (hemen ayagım yara bere içinde kalıyo hatta bazen yarabandından görülmüyo)puma mp ve nike alırım. adidas giymek benim için eziyettir mesela.cok yurudugum için ilk sartım ayakkabımın rahat olmasıdır.cep telefonunda kesinlikle sony ericsson pc de asus beyaz eşyada arçelik (reklamlar gibi oldu :zuhaha:)
  En begendiğiniz parfüm:donna karan ny dan delicious green apple (zaten ne begensem bu tasarımcıya ait çıkıyo çok ilginç)kokusu bana küçükken gittiğimiz çağla bahçesini hatırlatır.hafif kokuları cok severim.
  benden bu kadar :bye:
  aaaa gene yazım cok uzun olmus :$
   
 16. peh

  peh New Member

  En beğendiğim film/filmler :
  sanırım korku gerilim türü hariç bütün türleri seviyorum
  ama özellikle fantastiğe bayılırım
  ilk aklıma gelen yüzüklerin efendisi sonra matrix
  aşkve gurur hmm şimdilik bu kadar :)

  En beğendiğim gruplar/müzisyenler :
  sertab erener candan erçetin annemdem alışkanlık edith piaf
  bazen klasik müzik

  En beğendiğim kitap/kitaplar :

  isim verirsem oldukça uzun bir liste olur bu ama deneyeyim
  tolkien,agatha christie, jane austen,nora roberts, judith mcnaught sitelerin tanıştırdığı julie garwood ilk aklıma gelenler

  En beğenerek gezdiğim yerler-şehirler :
  maalesef istanbul ankara dışında gezemedim
  ama gezmeyi çok istediğim yerler dersek
  ege karadeniz güneydoğu...
  şöyle bir düşündümde bayağı az istiyormuşum :zuhaha:

  En beğendiğim markalar :
  marka olsun diye özellikle bir şey aldığımı hatırlamıyorum
  belirli bir marka sevgim yok

  En beğendiğim parfüm/parfümler :

  hafif çiçek kokulu olacak
  ağır kokular hep başımı ağrıtmıştır
  __________________
   
 17. Pl1

  Pl1 Mary Poppins Site Yetkilisi

  En beğendiğim filmler : Ghost, Özel Bir Kadın, Kasım'da Aşk Başkadır (çekilmiş olan tüm versiyonlarını seyrettim) Karayip Korsanları, Antonyo Banderas'ın tüm filmleri :füü: ve daha saymadıklarım... ama genelde aile filmerini severim..

  En beğendiğim gruplar/müzisyenler : Grup Gündoğarken, MFÖ, Erol Evgin, Beatles, George Michael, Emel Sayın....

  En beğendiğim kitap/kitaplar : Şu anda ilk aklıma gelen kitap adı Cennet Judith McNaught'un ama kitap ayrımı yapmam.. bir dönemde Ramses serisine takmıştım..

  En beğenerek gezdiğim yerler-şehirler : Memleketim Ürgüp'ten başlayarak tüm Türkiye demek istiyorum her yerin kendine has bir özelliği var ve cennet ülkeme hayranım ayrıt etmek istemiyorum her köşesi çok güzel..

  En beğendiğim markalar : Marka takıntım yoktur.

  En beğendiğim parfüm/parfümler : o günkü ruh halime göre değişir. Ama çiçek kokularını tercih ederim.
   
 18. aysa

  aysa Well-Known Member

  En beğendiğim film/filmler :Rüagar Gibi Geçti Özel Kadın en beğendiğim diziler My Name is Kim Sam Son, Bir İstanbul Masalı , Beyaz Gelincik

  En beğendiğim gruplar/müzisyenler :Funda Arar, Kıraç,Gökhan Türkmen Grup 84
  En beğendiğim kitap/kitaplar :Çalıkuşu, Gönül Avısı, Dönüş, sayamam çok Gelişim diyelim Gitsin (Serüven hariç)

  En beğenerek gezdiğim yerler-şehirler : Manisa ve Bursaya bayılırım

  En beğendiğim markalar :Hiç takmam beğenmek önemli

  ben biraz yalınım galiba ne dersiniz :eek:ff::eek:ff::eek:ff:
   
 19. aleren

  aleren <b>Lazkopat Kartaliçe 2</b>

  Kendime söz hakkı tanıyorum, ıhım, ehem, öhöm...!! Spot ışıklar lütfen :saygilar:

  En Beğendiğim Filmler: Benjamin Button'un Tuhaf Hikayesi, Alacakaranlık Serisi, Zaman Yolcusu'nun Karısı, bir efsane olan Titanik, Aşk Tesadüfleri Sever, Cesaretin Var Mı Aşka?, Ejderha Dövmeli Kız ve Serisi olan filmler, Beastly, Shelter.

  En Sevdiğim Grup, Müzik: Gripin, Model, Linkin Park grup olarak. Ayrıca; Türkçe pop Tarkan, Sertap Erener, Ajda Pekkan, Serdar Ortaç. Yabancı Hit; Enrique Iglasias, Pitbull, Jennifer Lopez, Nicola Scherzinger, Shakira, Beyonce, Katy Perry...

  En Sevdiğim Kitap ve Seriler: Açlık Oyunları Serisi, Alacakaranlık Serisi, Ejderha Dövmeli Kız Serisi, Fısıltı Serisi. Beğendiğim kitaplar; Kış Bahçesi, Guallime Musso'nun tüm kitapları, Karanlıkta Islak Çalmak, Ninatta'nın Bileziği, İSkender, En Son Yürekler Ölür, Piraye, İz, Alışverişkolik ve Bebeği, Şimdiki Çocuklar Harika...

  En Severek Gezdiğim Yerler: Bir İstanbul aşığı olarak İstanbul'un her bir karışına hayran olarak tekrar tekrar geziyorum onun haricinde de Çanakkale'yi gezmeyi seviyorum. Son olarak tarihi her türlü mekanı yer, zaman tanımadan görmeyi, gezmeye bayılıyorum.

  En Sevdiğim Marka: Açıkçası marka takılırım da takılmam da. Beğeni, kalite ve görünüm gibi başlıklara göre değişir.

  En Sevdiğim Parfüm: Emotion, Givenchy


  Gönül isterdi ki en sevdiğim yatak örtü markası, en klavye tuşu, en sevdiğim oda şekli, en sevdiğim manzarayı da söyleyebileydim ama sorular kısıtlı. Şimdi bunları da eklesem "Sorduk mu?" dersinizi, hiçççç lüzmu yok :cool:

  Saygılar, sevgiler :saygilar:
   
 20. Espera

  Espera New Member

  En beğendiğim film/filmler : Az film izleyen biri olarak bu konuda biraz cahilim. En sevdiğim The Fall(Düşüş)'dır. Hatta hayatımın sonuna kadar izlediğim en iyi film olarak kalıcak dediğim bi filmdi.Onun dışında Into the wild, memento, i'm juli, across the universe, babel, volver, garden state iyi filmlerdir. En iyi türk filmim Eşkiya var tabi. Komedi olarak the big lebowski favorim. Gözlerimden yaşlar gelerek falan gülmüştüm. En iyi dönem filmlerinden the boat that rocked'da 60'ları sevenler için çok çok leziz bi film.

  En beğendiğim gruplar/müzisyenler : Fikret Kızılok, Ezginin günlüğü, tanju okan, jeff buckley, coldplay, bandista, travis, beatles, pilli bebek, yaşar kurt, seabear, plain white t's, bob dylan

  En beğendiğim kitap/kitaplar : J.D Salinger- çavdar tarlasında çocuklar en sevdiklerimden. Çocuk kitabı diyenlere çok ağır konuşuyorum. Hiç öyle değil çünkü. Ben okurken kendimi Holden'da bulduğum kadar başka karakterde bulmadım. Sonra Jack kerouac- on the road güzeldir. Oruç Aruoba - ile kitabı başucu kitabım. Sonraa Paco Ahlgren- ölümsüz çok etkilemişti zamanında. Andre Gide- pastoral senfoni ve dar kapı da güzeldir.

  En beğenerek gezdiğim yerler-şehirler :
  Prag'ı çok sevdim. Balıkesir ve İzmir de nerdeyse her sene gitmeme rağmen en severek gezdiğim yerlerden.
  En beğendiğim markalar : Bilgisayarda Hp ya da casper. Parfümde Gucci. Giyimde mango, zara

  En beğendiğim parfüm/parfümler : Gucci flora
   

Bu Sayfayı Paylaş