erkek ismi

'Anketör' forumunda biesse tarafından 18 Nis 2011 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
?

erkek adı olarak sizce hangisi kulaga daha hoş geliyor

Bu anket 8 May 2011 tarihinde kapatılmış.
  1. türker

9 oy
    69.2%
  2. tolunay

4 oy
    30.8%
  1. biesse

biesse Member

erkek ismi olarak sizce hangisi daha kulağa hoş geliyor

2. biesse

biesse Member

birtürlü karar veremedim ne yaparsın işte bizde bı soralım bakalım dedik

3. Ser_reS

Ser_reS <b>ŞeyhKoPat_Kartaliçe</b>

türker

4. Nerissa

Nerissa <b>Sergüzeşt</b>

Türker:d

5. Özgür

Özgür Administrator Site Yetkilisi

İki isim arasında bende arkadaşlarla aynı fikirdeyim :)

6. biesse

biesse Member

bendensin mersi

7. YıldızlıAtlas

YıldızlıAtlas <b>Sözlük Kurdu</b>

Türker...
    Tolunay isminde bayan tanıdığım vardı öğrencilik yıllarımda.

8. aleren

aleren <b>Lazkopat Kartaliçe 2</b>

İki isimde hoş tabi ama anketin amacına göre de değişir.

9. BeLeMiR

BeLeMiR New Member

Türker

10. biesse

biesse Member

:Frnds::Frnds::Frnds:
    bebek bekliyorum ikinci cocugum ilkinin adı tugrul ve eşim koymuştu busefer göya ben koyucam adı ama ben turker diye dusunurken eşim tolunay diye çıkageldi kararsız kaldım:Frnds::help:

11. aleren

aleren <b>Lazkopat Kartaliçe 2</b>

Türker biraz eski moda gibi geldi bana ama erkek için ideal bir isim. Fakat Tolunay da çok hoşmuş ama çocuğun gözünden bakabilmek de önemli. Tolunay değil de Türker daha erkeksi bu isimlerden birini seçecek olsam Türker derdim :) Erkek çocuğu bu sonuçta bir gün çıkagelip de " Anne bula bula Tolunay mı buldun?" demesin. Ben beğensem de bir erkek için yakışır bir isim değil. Neyse Allah analı babalı büyütsün :)

12. hilal

hilal <b>x'будан'</b>

kesinlikle türker;)
    ama şahsi fikrim, çocuklara illa birbirine benzer isimler konmaması...
    kuzenim koymuş çocuklarına "cerem,kerem,gizem":glmsm2:
    bu ne ya:saskin:

13. acina82

acina82 Member

Öncelikle iki seçeneğinde Türkçe adlar olması nedeniyle sizi kutlarım. Tolunay daha çok kızlarda kullanılan bir addır. ''Türker'' bence daha uygun. Adıyla yaşasın!

14. Fatmam

Fatmam New Member

yapmayın yahu.. Türker ismi her yerde var :D Tolunay en iyisi fakat ismin anlamına göre ;
    Türker , Yiğit Türk demek - Tolunay, Ayın on dördüncü günü , dolunay demek .. Anlamına göre seçiyorsanız en iyisi Türker :D

15. Fatmam

Fatmam New Member

Bende çoçuk isimleri sözlüğü var tolunay diye kız ismi görmedim..

16. Fatmam

Fatmam New Member

En iyisi Tuncalp koyun :D Tunç gibi kuvvetli yiğit..

17. biesse

biesse Member

ya bence bu isimler bence pek uyumlu değiller neyse ben soy adı ve ad uyumuna bakıyorum aslında

18. avemeria

avemeria New Member

bana sorarsan Tolunay, ama benbannenin isim koymasından yanayım herzaman, zira doğuruken insan yalnız kalıveriyo, en çok emek anneye ait olduğuna göre anne koymalı çocuğun adını.

Bu arada bizimkiler isim beğenemediği için ben onbeşgün isimsiz kalmışım. Çiğdem olsun demişler. anneanem yok demiş bizim köyde deli Çiğdem var çocuğun adı deli

19. avemeria

avemeria New Member

bana sorarsan Tolunay, ama ben annenin isim koymasından yanayım herzaman, zira doğururken insan yalnız kalıveriyor, en çok emek anneye ait olduğuna göre anne koymalı çocuğun adını.

Bu arada bizimkiler isim beğenemediği için ben onbeşgün isimsiz kalmışım. Çiğdem olsun demişler. anneannem yok demiş bizim köyde deli Çiğdem var çocuğun adı deli
    çiğdem kalır. Hanife demişler onu da babamın annesinin adı olduğundan, kız tarafı oğlan tarafı kavgası çıkmasın diye koymamışlar. (yaşasın) bir çok isim önermişler ama babam hiçbirini beğenmemiş. En sonunda (bu gerçek bir hikaye abartmıyorum :) ) bir gün babam kafasını ellerinin arasına almış düşünürken ' buldum'' diye haykırmış resmen :) halamda neyi buldun diye paniklemiş tabi. babam kızın adını buldum demiş, Elif olsun. Aslında teyzemlerden biride adı onbeşgünisimsiz olsun diye dalgasını geçiyormuş o ara.
    Adım böylece Elif olmuş ama daha bitmedei. Bende 16 yaşıma geldiğimde adımı biraz ''köylü işi '' bulup değiştirmek istedim. Tabi yasal olarak birşey yapacak durumda olmadığımdan ani bir kararla yeni başladığım dershanede ki herkese kendimi Ekin diye tanıttım.:zuhaha::zuhaha::zuhaha:

Akşam da eve gelip hiçbir şey olmamış gibi Anadolu dershanesinden arayıp Ekin diye birini sorarlarsa afallamayın, o ben oluyorum dedim. Ne yapsın benim bahtsız ebeveynlerim, üniversiteye hazırlanıyor, moralini bozmayalım diye ses çıkarmadılar.Hevestir geçer dediler. Ama ben oldukça karalıydım üniversiteyede başlayınca herkese kendimi Ekin olarak tanıttım. Neysa yıllar içinde ilk ismimde çok sevdim, ergen bunalımım geçmişti tabi . Şimdi iki isim kullanıyorum : ELİF EKİN

Bunu niye anlattım, senin oğlan ilerde kendine münasip bir isim bulur ne de olsa çok da düşünme diye :)

20. biesse

biesse Member

oda güzelmiş nedenirki

Bu Sayfayı Paylaş