Erkekler Balığa Benzer - Steve Nakamoto

'Kitap tanıtım' forumunda bermer tarafından 16 Nis 2013 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. bermer

bermer Well-Known Member

İşte, eğlenceli, kadın-erkek ilişkisine yönelik tavsiyeler içeren, erkekleri oltaya gelmeye hazır balıklar olduğunu iddia eden bir kitap. Kafayı dağıtmak, flört ve ilişkiler dünyası hakkında bir şeyler okumak isterseniz, "Erkekler Balığa Benzer" tam size göre... :)

Şimdiden keyifli okumalar.

Arka Kapak

Steve Nakamato, biriyle karşılaşıldığında içten geldiği gibi davranmanın, kendini doğru ifade edip iletişim kurabilmenin anahtarını veriyor. Erkekler Balığa Benzer, özgüvene sahip olma yolları, kendini gösterme biçimleri ve istediğini alabilmek için önemli tavsiyelerin sısıralandığı bir kılavuz kitap.

Yazar:Steve Nakamoto

Sayfa Sayısı: 184
    Baskı Yılı: 2007
    Dili: Türkçe
    Yayınevi: Doğan Kitap

Kitap içeriğinden... :)

(Alıntıdır)

En ufak bir negatif titreşim, erkeğin korkmasına yol açar. Oltanızı atmadan önce hatırlamanız gereken şey korkmuş bir balığın (erkeğin) yakalanamayacağıdır. Ben demiyorum elbette, Steve Nakamoto diyor. Kendisi kişilerarası iletişim, özgüven ve etkili konuşma dersleri vermiş, çok sayıda Hollywood ve Broadway ünlüsüne motivasyonel yönlendirme ve kişisel gelişim koçluğu yapmış.

Hayatı boyunca birkaç kadının ağına düştüğünü, bazı kadınların da büyük bir balık kaçırdığını düşünmesine yol açtığını söyleyen Nakamoto, bu kılavuz kitabı 7 senede hazırlamış. 'Erkekler Mars'tan, Kadınlar Venüs'ten' kitabının yazarı John Gray'in dediğine göre, benzersiz bir ilişki kitabı bu... Beni ilgilendiren kısmı ise çok eğlenceli oluşu. Tam bir 'hafta sonu şezlong kitabı'.

'Savunmasız bir erkek nasıl yakalanır?' 'Balıkçılar (kadınlar) için öfke yönetimi' 'Yem testi' gibi matrak başlıkların altında gayet ciddiyetle yazılmış incelemelerle tavsiyelerde bulunan Nakamoto, ilginç istatistiklere de yer vermiş. 1998'de ABD'de yapılan araştırmaya göre, evliliğin ömrü 7.2 yıl. Erkeklerin ilk evlenme yaş ortalaması 26.7, kadınların 25. Erkeklerin ilk boşanma yaş ortalaması 35.6, kadınların 33.2. İkinci evlilikten boşanma yaş ortalaması, erkeklerde 42, kadınlarda 39.

'BÜYÜK BALIK' TESTİ
    Tabii bu 'balık' hadisesinin bütün vitamini balığın büyük olup olmadığında gizli. İnanmayacaksınız ama onun da testi var kitapta. Kovaladığınız balığın büyük mü küçük mü olduğunu anlamak için Nakamoto'nun 'büyük kısmet testi'ni çözmelisiniz. Merak edenler en yakın kitapçıya koşturadursun, biz 'Bir bekar (erkek) ne zaman ürker?' başlığı altında yer alan maddelere bakalım:

BİR Fiziksel olarak uyumlu olunmadığında (erkek kısa kadın uzunsa).
    İKİ Coğrafi engeller varsa (kadın uzaklarda bir yerde yaşıyorsa).
    ÜÇ Kadınsı değilse (kadın fazla erkeksi davranıyorsa).
    DÖRT Mesleği uygun değilse (kadın, erkeği rahatsız edecek bir işte çalışıyorsa).
    BEŞ Kadın çok güçlüyse (kadının gücü erkeği ürkütecek kadar belirginse).

Bu konularda sorun varsa, erkek otomatik olarak kaçıyormuş. Sorunları aşmanın, oltayı hassas biçimde sallamanın incelikleri kitapta mevcut. Ancak benim en sevdiğim öğüt, komedyen Rita Rudner'ın sözleri oldu: Bir erkeği bir daha görmek istemiyorsanız ona, 'Seni seviyorum. Seninle evlenmek istiyorum. Senin çocuklarını doğurmak istiyorum' deyin. Arkasına bakmadan kaçacaktır!

YAKALA BIRAK TEKNİĞİ
    Erkekleri balığa benzeten Steve Nakamoto'nun boş boş sallamadığını şu sözlerinden anlamak mümkün: 'Balıkçılıkta sık kullanılan bir terim vardır; 'yakala ve bırak'. Bunun anlamı, balığın ağzından kancayı çıkarmak ve özgürlüğe doğru salıvermektir. Dikkatlice yakalanıp bırakılmış bir balık, tekrar yakalanmak için hazır bir balıktır. Yakala ve bırak tekniği, sporun kalitesinin sigortasıdır. Balıkçılıkta ve aşk hayatınızda 'yakala ve bırak' tekniğinin ruhu, değerli hazinenizi gelecek için canlı ve taze tutma sanatıdır.' Nasıl ama? Dediğim kadar var, değil mi? Benden buraya aktarması, ister balıkçılıkta faydalanın, ister aşkta.

KİLİT ALTINDA TUTMAYIN
    'Hayat boyu sürecek bir romantizm istiyorsanız, kıymetli mallarınıza yaptığınız gibi kilit altında tutmayın erkeği. İlişkinizde sağlıklı bir özgürlük yakalayın ve erkeğin, aşkınızın peşinden sürekli koşmasını sağlayın' diyor Nakamoto ve aşkı hem canlı hem sağlıklı tutacak fikirler veriyor:
    - Çekiciliğinizi yitirmeyin. Annesi rolünü üstlenmeyin. Güvenini sarsmayın. Kavgaları büyütmeyin. Bağışlayarak onarın. Yaşadığınız anın kıymetini bilin.

Bu bölümü ve bu yazıyı bitiren çekici cümle ise Camille Paglia'nın Sex, Art and American Culture kitabından geliyor: 'Kovalamak ve baştan çıkarmak cinselliğin özüdür'.
    (Erkekler Balığa Benzer-Yazarı, Steve Nakamoto-Doğan Kitap)

2. yaprak..

yaprak.. New Member

teşekkür

3. Nilcol

Nilcol Active Member

Teşekkürler

Bu Sayfayı Paylaş