Eskişehir Şehir Turu Tavsiyeleri

'İç Anadolu Bölgesi' forumunda bermer tarafından 21 Eki 2012 tarihinde açılan konu

1. bermer

bermer Well-Known Member

İyi gezmeler ve eğlenceler olsun Özgür!:saygilar:

Eskişehir güzel bir şehir, şehirler arası yol şehri 2'ye ayırıyor, eğer dikkat etmezsen şehri bir baştan sona geçip gidebilirsin sonra dönmek için bilmem kaç km sonra U dönüşü yapmak gerekiyor. Anadolu Üniversitesi'nin olduğu bölgede çok aksiyon yoktur, yakınlarında öğrenci evleri vardır..

Şehir içinde raylı sistem çok güzel çalışıyor, istediğin yerleri rahatça gezebilirsin. Arabayla dolaşacaksan ışıklara ve hız limitlerine ve park kurallarına kesinlikle uymalısın, polisinin affı yoktur, kamera sistemiyle yakalanırsın, izlemedeler sürekli, hiç bir yerde yemedik orada yediğimiz cezayı..:'(

Ben Anemon'da kalırdım genellikle, şehirden 7 km uzaktadır. 5 yıldızlı olup sabah kahvaltısı muhteşem ötesidir ve odaları da geniştir, her sabah gazetesini kapına asarlar, eğer karıştırmıyorsam yüzme havuzu da güzeldi.

Kiğılı'nın fabrikasının olduğu yerde (ki bacasının yüksekliğinden görmemen mümkün değil, yeşillik içinde bir yerde, ) otelde kalmak istersen tavsiye ederim, gerçi biz 2 bayan orada aynı odada kalınca azıcık tırsmıştık. Bina odaları tek katlı olarak alana yayılmıştır. Kuş seslerine uyanırsın, kahvaltısı klasiktir, aç kalmazsın, yıldızı 4 veya 5'ti tam hatırlayamadım. Yeşillik alanına girişte, solda indirimli satış dükkanı vardır, güzel indirimler olduğunu yarı fiyatına ceket, gömlek olduğunu hatırlıyorum.

Yemek-içme, eğlence, canlı müzik için şehrin merkezinde nehrin iki yanında ki puplar güzeldir, yemek makuldür, içme de içeceğine göre fiyat değişir bi de canlı müzik olup olmadığına göre...Haller Gençlik Merkezi ilgini çekebilir. Zaten yaya dolaşabileceğin bir alan olup gezerken ilanlardan da bakabilirsin.

Daha ucuz yollu bir yerlerde kalmak istersen öğrenci lokantalarına veya esnaf lokantalarına sormalısın. Ben 5 sene önce gitmiştim, yerler değişiyor, öğrenci pansiyonlarında kalabilirsin sora sora bağdat bulunuyor ;) Bi de burada jet seslerine alışıyorsun, askeri havaalanı çok yakın sabahları F16 sesine uyanabiliyorsun da, tabii kalacağın yere de bağlı...:zuhaha:

Atlıhan Lületaşı el sanatları çarşısından lületaşı ile yapılmış hediyelikler alabilirsin, ben pipo ve kol düğmesi almıştım, hala saklarım.

Porsuk çayı üzerinde botla gezip çay kahve içebilirsin, yapay adalar keyiflidir.

Gezerken ilginç heykellerle fotoğraf çektirmeyi unutma, çok güzel çalışmalar var..

Mutlaka hamamlarından birine git, termal havuzlusuna gitmişti bizim çocuklar, toplantım vardı katılamadım diye içimde kalmıştır..

Eskişehir'de, Korsan gemisi görmek istersen Bilim Kültür ve sanat parkına gitmelisin, güzel havada trenle gezip gemiyi de ziyaret edebiliyorsun. Şeker fabrikası da var ama sanırım satılmıştır şimdiye..ilk fabrikaymış da..

Odunpazarında tarihi evler turistik amaçlı ziyaret edilebiliyor, şey gibi İznik evleri gibiydi yanılmıyorsam.. Karikatür müzesi de var burada, bakmak istersen.

Devrim arabası Tülomsaş fabrikasında, Uçak müzesi, Japon bahçesi görülecek yerlerden, çok tarihi yer gezmedim eğer görmek istersen vardır mutlaka...Aşk şehri adasında sevgilinin adını kütüklere plaket olarak yazdırabiliyorsun..Bi de tranvayla hızlı bir şehir turu paket programı vardı..Eğer bakabilirsen belediye internet sayfasına bak, orada daha çok detay vardır.. İki de klip ekliyorum...

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=7LWXwlXvO54]2011-2012 Yeni Eskişehir tanıtım videosu - YouTube[/ame]
    Not:Ressamın olduğu kısım, Haller gençlik merkezidir.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=M4zSJYW7N2g&feature=related]Eskisehir Ve Güzelligi - YouTube[/ame]

2. Özgür

Özgür Administrator Site Yetkilisi

Teşekkürler tekrar bilgiler için :)

Bu Sayfayı Paylaş