BD Gelişim Flora Kidd - Tutkuyu Keşfedince

'E-Kitap' forumunda nirse tarafından 16 Kas 2011 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. nirse

nirse Well-Known Member

Arkadaşlar kapak çok zarar görmüş. Bende orjinal kapağı photoshopta yeniden çizdim ve bunuda kitaba ekledim.

Kitaba dair yorum: Dandy çok duru bir karakter benim için. Saf, kendini dürüst, açıkyürekli ve arkadaş canlısı olarak tanımlıyor. Onu çok sevdim. Adama bir günde bir kaç dakikada aşık oluyor. Yvan olmaz öyle iş dese de bizim kız kendinden emin.

Yvan da egolu bir karakter değil. Hani ketumluğu, alaylı sözleri ukalalığı yada uyuzluğundan değil. Yaşayıp gördüklerinin ağırlığı üzerindeki ve Dandy'nin davranışları bazen öyle çocukça geliyor ki, Yvan'a o alaylı sözleri söylemekten başka bir şey bırakmıyor.

Aşağıdaki diyalog bana eşimle muhabbetlerimi hatırlatıyor. :) Ben konuşurum konuşurum eşimden tek kelime yok. Israrla konuşturmaya çalışınca buna benzer bir yanıt alır ve kudururum.

Dandy kızmıştı. "Söylediklerimin bir kelimesini bile dinlemediğine iddiaya girerim," diye parlayıverdi.
    Genç adam sakin bir sesle, "Söylediklerinin hepsini dinledim," diye cevap verdi.
    "Öyleyse neden bir şey söylemiyorsun?"
    "Ne söylememi isterdin? Aslında söylediklerinin bana, cevap vermeye değer görünmüyor."
    Genç kız gururlu bir tavırla, "Senden özür diledim,"
    dedi. "En azından, özürümü kabul ettiğini söyleyebilirdin."
    Yvan alaycı bir baş eğişle, "Özürünü kabul ediyorum," diye cevap verdi.
    "Ama... sana şovenist domuz dediğim için üzgün "değilim."
    Genç adamın alaylı tavrı karşısında kapıldığı öfkeyi denetleyemiyordu artık. "Çünkü öylesin."

Dandy'nin kafası karışık, istemediği bir evliliğin arefesinde. Kendini ne de güzel eleştiriyor. Kusurlarını iyi biliyor. Kitapta tek bir karakter dışında kimse kötü değil. Örneğin Dandy'nin annesi kızına baskı yapıyor evlilik için ama Dandy'nin gerçekten iyiliğini istiyor. Sonra kitapta sık sık adı geçen ama hiçbir sahnede bile aktif yer almayan tek kelime ettiğini duymadığımız üvey baba bile kötü biri değil.

Kitaptaki bir yer daha beni çok etkiledi. Dandy o kadar aşık ki gurur falandı filandı hak getire.

"Demek... demek sana hiçbir şey ifade etmedi," diye fısıldadı Dandy. Yataktan kalktığında duyduğu neşe ve mutluluk yerini, dayanılmaz bir acıya bırakmıştı.
    "Ne etmedi?" Dönüp Dandy'ye bakmadan konuşmuştu Yvan, ama çarparak kapadı siyah bond çantanın kapağını.
    "Olanlar... yatakta... bu sabah erken..." Boğazı öyle kurumuştu ki, güçlükle konuşabiliyordu.
    Yvan dönüp ona baktı. Yüzü, mermerden oyulmuş gibi sert ve solgundu. Dandy ürperdi.
    "İfade etti," dedi soğuk bir sesle. "Her sağlıklı erkek gibi benim de ihtiyaçlarım var. Bu sabah onlar tatmin oldu."
    Gerçekle, acı gerçekle yüz yüze gelen Dandy, "Ama yeteri kadar değil," diye bağırdı. "Burada benimle kalmak istemene yetecek kadar tatmin etmedim seni."

Yani aşağılık adam demiyor. Kullanılmak onun için önemli değil. Ne olursa olsun yanında kalsın Yvan.

Sonu çok güzel. Yvan'ın kitabın sonunda Dandy söylediği cümle, Dandy'nin yaşamının özeti.

Son olarak kafamda bulanık kalan bir nokta var ama tutup onu yazarsam size neredeyse kitabın tamamını özetlemiş olacağım. Eğer haftanın kitabı olarak bir gün bu kitap seçilirse o zaman yazayım bu çelişkimi.

Uzun bir aradan sonra kitap ekleyebildiğim için mutlu, ama Pazar günü çalışacağı için kızgın olan bendenizden küflü ailesine hediye efendim.

indirme şifresi: kuflu

Gizli içerik:
    Bu alandanki gizlenmiş içeriği görmek için konuya yanıt vermelisiniz.

kbuz, bizdeniz81, İLKBEN ve 12 kişi daha bunu beğendi.
  2. ela86

ela86 Well-Known Member

teşekkürler

reyhan birol bunu beğendi.
  3. Düşes

Düşes New Member

Emeğine sağlık...

reyhan birol bunu beğendi.
  4. selinaze

selinaze New Member

teşekkürler tarama ve güzel yorumların için:)

5. yelken

yelken E-kitap Müdavim

paylaşım için teşekkürler

6. selda

selda Active Member

teşekkürler...

7. ametist78

ametist78 Well-Known Member

çok teşekkürler

8. askın

askın New Member

teşekkürler..........

9. eun sung

eun sung Well-Known Member

teşekkür ederim emeğine yüreğine sağlık

10. mehtap açık

mehtap açık Active Member

teşekkürler...

11. sheridan

sheridan Well-Known Member

kız kendini değersiz görüyor sanki :kzgn: teşekkürler nirse

12. gul_kitap69

gul_kitap69 Well-Known Member

çok teşekkür ederim,gelişimlere biri daha eklendi, emeğinize sağlık:)

13. mendirek

mendirek Well-Known Member

cok tesekkurler

14. gülay

gülay Well-Known Member

teşekkür ederim...emeğinize,yüreğinize sağlık...yorumlarınızı ve kitabın içinden seçmiş olduğunuz diyalogları çok beğendim ve hemen bu kitabı okuyacağım...:Lv:tabi ki boş bir vakit bulabilirsem...:':)':)'( (tabi ki bu da yanlış galiba olasılıksız'daydı,gün içinde kitap için zaman ayırmayıp sadece boş bulduğumuz vakitlerde ve yatmadan önce okuyup hemen uykumuzun gelmesiyle ilgiliydi...:$)

15. merve03061985

merve03061985 Well-Known Member

16. huzami

huzami E-kitap Müdavim

emeğine sağlık

17. kimya

kimya Well-Known Member

çok çok teşekkürler

18. anonim

anonim E-kitap Müdavim

paylasim ve özellikle güzel yorumlariniz icin cok tesekkürler..

19. shinsei

shinsei Member

teşekkürler

20. anastasia

anastasia Active Member

teşekkürler

Bu Sayfayı Paylaş