'Hayat Bir Sahnedir...'

'Yazılar, Denemeler.' forumunda GüLümSé! tarafından 12 Nis 2010 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. GüLümSé!

GüLümSé! ●şιιя ρєяιѕι●

Hayat bir sahnedir. Herkes yaşadığı hayatı oynayan bir artisttir. Bu sahneyi yaratan bizi bu sahneye getiren bize bu rolü vermiş. Rolü beğenip beğenmemek bize düşmez. Verilen rolü en iyi şekilde oynamak rejiyi memnun etmektir bize düşen.

Çıkmaz sokaklar insanın dünyasında da vardır. İçimizdeki inişler yokuşlar coğrafyadan daha çoktur. Cevapsız kalan sorular çıkmaz sokaktır. Dermansız sanılan dertler çıkmaz sokaktır. Halbuki insan yol mühendisi gibi olmalıdır. Mühendisin karşısına bataklık çıkarsa etrafını dolaşır. Dağ çıkarsa tünel açar yoluna devam eder. Nehir çıkarsa köprü yapar. Yol bitti diyen 'kendi ulaşımını durdurur'.

Felçli bir çocuk vardı. Annesi şöyle diyor: "Evladım felçli insanların da yapacağı işler vardır. Ben inanıyorum ki çok iyi günler göreceğiz. Felçli olman demek her şey bitti demek değildir." Annesi o çocuğa lisan öğretti.

Çocuk tercümeler yaptı. Gerçekten de hem kültürleri arttı hem de para kazandılar.

İki gözü de görmüyor. Azmediyor okuyacağım diyor. Böylece lise üniversite bitiyor. Gözünün görmemesi bütün yolları çıkılmaz hale soktu. Fakat o şahıs üniversite bitirerek kendi yolunu açtı.

Adam eşiyle kavga etmiş. Yollarda deste deste çiçek satıyorlar. Düşünüyorum eşini üzmüş adam akşam bir buket çiçeği eşine uzatınca ikisinin de sevgi damarları kabarmaz mı? Bir çiçek çıkmaz sokakları fethetti.

İnsanı çıkmaz sokağa düşüren kendi düşünceleridir. Ben bazen diyorum ki kendi kendime "Yok. Ben bu hastalıktan kurtulamam..." İşte kendi kendimi çıkmaz sokağa soktum. Sonra diyorum ki; "Niye iyileşmeyeyim? Şifa Allah'tan" Şimdi çıkmaz sokaktan çıktım. Her çıkmaz sokak açılır. Hassas olmak dengesizliği de beraberinde getirir. Hislerimiz aklın kontrolünde olursa dengesizliklerin sayısı azalır.

Elbette çıkmaz sokak vardır. Çıkmaz sokaklar yolumuzu kesebilir. Fakat müsbet düşünmek lazım. Ben kitap bulunmayan bir evde büyüdüm; kırk tane kitap yazdım.

Her akşam yatsı namazını kıldıktan sonra "Bugünkü hayatım nasıl geçti?" sorusuna cevap aramalıyız. Günahlarımızı hatalarımızı tespit etmeli onlara tevbe etmeliyiz.

İnsanın gayrete gelerek geçmişin yanlışlıklarından intikam alması lazım.

2. Dejavu

Dejavu Member

3. GüLümSé!

GüLümSé! ●şιιя ρєяιѕι●

Gerçekten Begenerek paylaşıtıgım güzel bir yazı :)

4. Dejavu

Dejavu Member

Güzelmiş hoşuma gitti :)

Bu Sayfayı Paylaş