Her Güne Bir Ayet-i Kerime

'Din ve İslam' forumunda ...... tarafından 22 Ağu 2009 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. ......

...... Misafir

لَّذِينَ كَفَرُوا وَصَدُّوا عَنْ سَبِيلِ اللَّهِ أَضَلَّ أَعْمَالَهُمْ

'Allah inkar edenlerin ve kendi yolundan alikoyanlarin islerini bosa cikarir'
    47 / MUHAMMED - 1​

2. HüzünYıldızı

HüzünYıldızı New Member

"Ey Ademoğulları, ben size and vermedim mi ki: Şeytana kulluk etmeyin, çünkü, o, sizin için apaçık bir düşmandır;"
    [Yasin-60]​

3. HüzünYıldızı

HüzünYıldızı New Member

" Allah’tan başkalarını dost edinenlerin durumu, kendine bir ev edinen örümceğin durumu gibidir. Evlerin en dayanıksızı ise şüphesiz örümcek evidir. Keşke bilselerdi!"
    [Ankebut-41]​

4. HüzünYıldızı

HüzünYıldızı New Member

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adı ile;

'' O gün cehennem de getirilir. O gün insanın aklı başına gelir. Fakat bu düşünmenin ona ne faydası olur? Ah keşke hayatım için, sağlığımda yararlı işler yapmış olaydım' der ''

[Fecr Sûresi 23-24]​

5. kaliksaren

kaliksaren <b>Don't worry be happy</b>

Art arda depremleri izlediğimiz şu günlerde Zilzal (Deprem) suresini hatırlatmak istedim.

Rahmân ve Rahîm (olan) Allah'ın adıyla.
    1. Yerküre kendine has sarsıntısıyla sallandığı,
    2. Toprak ağırlıklarını dışarı çıkardığı,
    3. Ve insan "Ne oluyor buna!" dediği vakit,
    4. İşte o gün (yer) haberlerini anlatır,
    5. Rabbinin ona bildirmesiyle.
    6. O gün insanlar amellerini görmeleri (karşılığını almaları) için darmadağınık geri dönüp gelirler.
    7. Kim zerre miktarı hayır yapmışsa onu görür.
    8. Kim de zerre miktarı şer işlemişse onu görür.
    (Zilzal suresi 1-8)

6. sempati

sempati New Member

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=XWkzA8NLFGI]YouTube - ‪ayetel kursi sudais kabe imami turkce alt yazili.wmv‬&rlm;[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=mjMwRWdydyU]YouTube - ‪AYETEL KURSÄ° TÜRKÇE.wmv‬&rlm;[/ame]

7. alkane

alkane Well-Known Member

Rabbimiz! Şüphesiz sen, hakkında şüphe olmayan bir günde insanları toplayacaksın. Şüphesiz Allah vadinden dönmez. Âl-i imrân, 3/9

8. zipper

zipper quae nocent docent

ALLAH sizin düşmanlarınızı çok iyi bilir. Gerçek bir dost olarak ALLAH yeter. Ve yardımcı olarak da ALLAH yeter.

Nisa Suresi - 45. Âyet

9. alkane

alkane Well-Known Member

Allah, yere gireni, yerden çıkanı; gökten ineni ve oraya yükseleni bilir. O, çok merhamet edicidir, çok bağışlayıcıdır.

Sebe Suresi 1.Ayet

10. alkane

alkane Well-Known Member

O, kendisinden başka hiçbir ilah bulunmayan Allah'tır. O, mülkün gerçek sahibi, kutsal (her türlü eksiklikten uzak), barış ve esenliğin kaynağı, güvenlik veren, gözetip koruyan, mutlak güç sahibi, düzeltip ıslah eden ve dilediğini yaptıran ve büyüklükte eşsiz olan Allah'tır. Allah, onların ortak koştuklarından uzaktır.

Haşr Suresi 23.Ayet

11. zipper

Allah yolunda öldürülenler hakkında “ölü” demeyin. Bilakis, onlar diridirler, fakat siz bunun farkında değilsiniz.

Bakara / 154

Allah yolunda öldürülenleri sakın ölüler sanma. Bilakis onlar diridirler,Rableri katında Allah’ın, lütfünden kendilerine verdiği nimetlerin sevincini yaşa¤¤¤¤¤ rızıklandırılmaktadırlar. Arkalarından kendilerine ulaşamayan (henüz şehit olmamış) kimselere de hiçbir korku olmayacağına ve onların üzülmeyeceklerine sevinirler. (3/169,170)

12. zipper

Kader deyip geçme! Bak ne diyor Sırrın sahibi;
    "Biz her insanın kaderini, kendi çabasına bağlı kıldık"

İsra Suresi 13. Ayet

13. alkane

alkane Well-Known Member

O gün kimseye, hiç mi hiç zulmedilmez. Size ancak işlemekte olduğunuz şeylerin karşılığı verilir.

YASİN SURESİ 54. AYET

14. zipper

Rabbim!
    Bana hikmet ver ve beni iyiler arasına kat .
    Bana, sonra gelecekler içinde, iyilikle anılmak nasip eyle!

Şuarâ / 83-84.ayetler

15. zipper

Ey İnsanoğlu!
    Bu kadar ulu ve cömert olan
    Rabbine karşı bu gururun ne?

İnfitar Suresi/ 6. Ayeti Kerime

16. alkane

alkane Well-Known Member

Şüphesiz gece ve gündüzün ardarda değişmesinde, Allah'ın göklerde ve yeryüzünde yarattığı şeylerde, Allah'a karşı gelmekten sakınan bir toplum için pek çok deliller vardır.

Yunus Suresi 10.Ayet-i Kerime

17. alkane

alkane Well-Known Member

"Andolsun, eğer onlara, "Gökten yağmuru kim indirip de onunla yeryüzünü ölümünden sonra diriltti?" diye soracak olsan, mutlaka, "Allah" diyeceklerdir. De ki: "Hamd Allah'a mahsustur." Fakat onların çoğu akıllarını kullanmazlar."

Ankebut Suresi 63.ayet-i Kerime

18. zipper

قُلْ إِنَّ صَلاَتِي وَنُسُكِي وَمَحْيَايَ وَمَمَاتِي لِلّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ

De ki: 'Benim namazım, ibadetlerim, yaşamam ve ölümüm hep alemlerin Rabbi olan Allah içindir.'
    En'âm 162

19. zipper

Ve ben, Rabbim, sana (ettiğim) dua sayesinde hiç bedbaht olmadım.

Meryem Suresi - 4. ayeti kerime

20. zipper

“ALLAH de, ötesini bırak.....”

EN’AM SURESİ 91.AYET

Bu Sayfayı Paylaş