BD Gelişim Janet Dailey - Nefretin Bittiği Yerde

'E-Kitap' forumunda clondike tarafından 12 Eyl 2011 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. clondike

clondike Well-Known Member

Janet Dailey - Nefretin Bittiği Yerde

Gelişim Beyaz Dizi No: 168 (1984)

İngilizce Adı: The Thawing Of Mara

Tarama : Clondike
    Düzenleme : Ser_reS

Arka Kapak:

Mara'nın babası, annesiyle kendisini başka bir kadın için terk etmiş, annesi de bu ihanete dayanamayarak ölmüştü. O günden sonra babasını hiç affetmeyen Mara, olayın etkisiyle tüm erkeklerden nefret etmişti.
    Yıllar sonra babası geçirdiği bir trafik kazası sonucunda tekerlekli sandalyeye bağlanıp kalınca, Mara' daki sorumluluk duygusu ağır basacak ve onun bakımını üstlenmek zorunda kalacaktı. Ama yaşlı adamın Mara'nın kiracısı Sinclair Buchanan'la kurduğu yakın dostluk, genç kızı her geçen gün biraz daha öfkelendiriyor ve çileden çıkarıyordu. Sindair bıkıp usanmadan Mara'yla uğraşıyor, kalbindeki buzları çözmeye çalışıyordu. Belki de yaptıkları günün birinde Mara'yı baştan çıkartmaya yetecekti, ama yine de aşık olmaya hiç niyeti yoktu genç kızın ...

Kitabın İçinden:

"Sen ve o yüksek havan! Kendini yükseklerde bir yere koyup, mermerden bir kabuğa hapsettin.» Yaşlı adamın kahverengi gözleri bıkkınlıkla süzdü kızını. «Hislerin yok, kalbin yok. Kızım olmasaydın senden nefret ederdim. Ama kızımsın ve ben, sana mı kendime mi acımam gerektiğini bilemiyorum.»
    Babasının bu saldırısı karşısında bembeyaz kesilmişti Mara. "Senin acımana ihtiyacım yok,» dedi.
    "Yok. Hiçbir şeye ihtiyacın yok senin.» O zamana kadar hiç konuşmadığı kadar soğuk bir sesle konuşuyordu adam. «Tanrıya senin yerinde olmadığım için şükrediyorum. Çünkü ihtiyaç duyuyorum, hissediyorum ve yaşıyorum. Ama sen içi boş ve hüzün dolu bir kadın gölgesisin sadece...»

Bu e-kitap okuduğu kitaplarla ilgili yorumlarını paylaşacağı umuduyla Sevgili aysa’ya armağan edilmiştir.

Ön Yorum: Mara’nın babasının sevdiği kadının ölmemesini, adamı terk etmesini dilerdim. Çok gaddarca biliyorum ama… Adamın paranın bütün acıları sona erdireceği gibi bir inancı varmış anlaşılan. Bu konuyu yorum bölümünde tartışalım diyorum ben...;)

Bu arada kapak resmindeki izler için özür dilerim. Sahafta aldığımda böyleydi. Kızın yüzünde iz varmış gibi duruyor.:eek:ff:

aby kçk

Gizli içerik:
    Bu alandanki gizlenmiş içeriği görmek için konuya yanıt vermelisiniz.
    aby byk

Gizli içerik:
    pdf

Gizli içerik:
    Bu kitap kuflu.com üyeleri için paylaşmak amaçlı taranmış ve düzenlenmiştir. Lütfen başka sitelere taşımayınız.

berke, NuRTeNcE, SABAR ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  2. YıldızlıAtlas

YıldızlıAtlas <b>Sözlük Kurdu</b>

Ellerinize sağlık clondike ve serres. Gelişimler bir bir geldikçe Küflü müdavimleri keyifleniyor. Çok teşekkürler.

3. buk@

buk@ Well-Known Member

emeğinize sağlık çok teşekkürler

4. nazzlıcann

nazzlıcann Well-Known Member

teşekkürler

5. nur1907

nur1907 Active Member

paylaşım için çok teşekkürler ellerine saglık

6. arzuazra

arzuazra New Member

teşekkürler

7. Pl1

Pl1 Mary Poppins Site Yetkilisi

Tarama için Clondike, Düzenleme için Ser_reS e teşekkür ederim, emeğinize sağlık...

ilk yorumları yazmayı severim (belki okunur diye)

nefret ve kin unutulması zor bir ikili kızımızda babaya karşı bir kırgınlık olmuş (nefret ve kin diyemeyeceğim) bunu unutmak yada affetmek çok zor hele birde sevdiği bir kişiyi kaybetmiş (annesini) ....

neyse yinede her bd de oluduğu gibi bunda da mutlu son vardır diyerek okuyacağım...

teşekkürler.:saygilar:

8. hülya macit

hülya macit Well-Known Member

ellerinize saglik

9. şiir

şiir Active Member

teşekkür

10. avnon

avnon New Member

teşekkürler

11. qwert993

qwert993 New Member