Jodi Picoult - Kız Kardeşim İçin

'E-Kitap' forumunda avemeria tarafından 8 May 2011 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. avemeria

avemeria New Member

Jodi Picoult - Kız Kardeşim İçin

Anna hasta değil, ama on üç yaşına dek sayısız ameliyat, nakil ve operasyon geçirdi, iğneler vuruldu. Hepsi ablası Kate''in çocukluğundan beri yakasını bırakmayan lösemiyle mücadele edebilmesi için. Kate ile tam doku uyumu olması için laboratuar ortamında genleri özel olarak seçilen özel üretim bir çocuk olan Anna, ablasına ilik verebilmesi için dünyaya getirilmişti - bu rolünü ve hayatını hiç sorgulamadı.. bugüne dek. Şimdi ise ergenlik çağındaki çoğu genç gibi Anna da gerçekte kim olduğunu sorgulamaya başlıyor ve sonunda çoğu insan için akla getirmesi bile mümkün olmayan bir karar alıyor; ailesini paramparça edecek ve sevdiği ablası için belki de ölümcül sonuçlar doğurabilecek bir karar. Çok önemli etik tartışmaları körükleyen kışkırtıcı bir roman olan Kız Kardeşim İçin, bir ailenin ne pahasına olursa olsun verdiği hayatta kalma mücadelesini ve ibret alınacak bir ahlak öyküsünü anlatıyor.

Picoult'un son romanı ile uykusuz gecelere hazır olun. Sadece 'elinizden bırakamayacağınız bir hikaye ' dersek, bu eserin hakkını yemiş oluruz. Elinizde tuttuğunuz muhteşem, yürekleri dağlayan, tartışmalar ve ikilemlerle dolu, dürüstçe anlatılmış bir kitap.
    Booklist

Picoult son derece karmaşık bir konuyu cesurca ve açıkça ele alıyor ve kitabına insanın içini burkan, inanılmaz şaşırtıcı bir nokta koyuyor.
    Publishers Weekly

Kendi taramamdır, iyi okumalar. ( İki kısım olarak taranmıştır)
    Gizli içerik:
    Bu alandanki gizlenmiş içeriği görmek için konuya yanıt vermelisiniz.
    Gizli içerik:
    Bu alandanki gizlenmiş içeriği görmek için konuya yanıt vermelisiniz.

saadet ucar ve SABAR bunu beğendi.
  2. Gazoz

Gazoz Active Member

tesekkur

3. YıldızlıAtlas

YıldızlıAtlas <b>Sözlük Kurdu</b>

Ellerine sağlık avemeria. Üzerine çok şey söylenebilecek bir hikaye. Kesinlikle ilgi çekici. Çok teşekkür ederim kitapla bizi buluşturduğun için. Okuma listesinde en öne alınması gereken bir kitap bence. Okuduktan sonra tekrar döneceğim.
    Not:Yazarın romanı senaryolaştırılmış, 'Kızkardeşimin Hikayesi' olarak 2009'da vizyona girmiş.

4. avemeria

avemeria New Member

yazarın bir diğer kitabı olan cam çocuk bundan sonra tarayacağim kitap olacak, umarım seversiniz

5. hilal

hilal <b>x'будан'</b>

emeğine sağlık canım:canim:
    hüzünlü bir hikayeye benziyor:'(

6. bucees

bucees New Member

Teşekkürler, çok güzel paylaşım.

7. YıldızlıAtlas

YıldızlıAtlas <b>Sözlük Kurdu</b>

Çok merak ettiğim bir kitap. Teşekkür ederim. Aslında fazlasıyla güncel ve asla başımıza gelmez diye düşünmememiz gereken sorunlar bunlar. Son dönemde rahmetli Hilal Lüle ile anılan bir hastalık cam kemik hastalığı.(Rahmetli Hilal Lüle internet ile sesini bir dönem çok güzel duyurmuştu hepimize)Tıbbi ismini bilmiyorum ama hastalığın hastalar ve aileleri üzerinde ki getirisini tahayyül dahi edemiyorum. Allah taşıyamayacağımız yükten bizi azad eylesin. Amin.

8. rüzgar

rüzgar Well-Known Member

çok teşekkürler

9. htckyc01

htckyc01 Well-Known Member

teşekkürler

10. birgull

birgull New Member

teşekkürler

11. igiyondal

igiyondal New Member

Sanırım okurken hüzünleneceğim. Paylaşımın için çok teşekkürler. Emeklerine sağlık :gül:

12. avemeria

avemeria New Member

Hastalığın adı: osteogenesis imperfecta . yazdıklarının hepsinde sana katılıyorum Coraline, Eğer Allah sabrımızı sınamak isterse bize verebileceği o kadar hastalık var ki, elimizdekilerle yetinip şükretmemiz gerekli. Dilerim Allah zamansız ölümden, şifasız dertten, evlatla sınanmaktan bizi esirger. Amin

13. rozen

rozen Active Member

merci

14. ayse_77

ayse_77 Member

Filmini izlemiştim, ağlamaktan gözlerim kızarmıştı, çok güzeldi. Eminim kitabı daha da güzeldir. Emeğine sağlık

15. Pl1

Pl1 Mary Poppins Site Yetkilisi

tesekkürler

16. huzami

huzami E-kitap Müdavim

Teşekkürler

17. birdie

birdie Well-Known Member

Yine çok ilginç bir konu. Çok teşekkürler avemeria. Doğrusu merak uyandıran bir kitap. Özellikle 13 yaşındaki bir kız çocuğunun böylesi bir yaşamın üstesinden ne tür kararlarla gelebildiğini çok merak ediyorum, sonrasını da. Sağol, var ol.

18. kimya

kimya Well-Known Member

çok teşekkürler

19. fat

fat New Member

tşkrlr

20. saifa

saifa Well-Known Member

teşekkürler

Bu Sayfayı Paylaş