Judith Ivory - Çirkin

'Kitap tanıtım' forumunda cocosh tarafından 14 Oca 2011 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. cocosh

cocosh Active Member

MASUM BİR GÜZELİN AŞKI ÇİRKİN BİR ARİSTOKRATI TERBİYE EDEBİLİR Mİ?
    GÜZEL
    Seçkin bir Amerikan vârisi olan Louise Vandermeer güzel ve zekidir… ancak hayatından bıkmıştır – cesaret isteyen bir maceraya atılması da bu yüzdendir: Başka ülkedeki bir aristokratla evlenmek için okyanusun karşı tarafına seyahat edecektir. Dedikodulara göre evleneceği adam son derece çirkindir – bu, onu gün ışığında hiç görmediği ve merak uyandırıcı bir yabancıyla tutkulu, gözü kara bir ilişkiye iter.
    ÇİRKİN
    Charles Harcourt, çocukken geçirdiği bir hastalığın bıraktığı yaraya rağmen, Avrupa’nın en entelektüel güzellerini elde etmeyi başarmıştır. Şaka olsun diye, kendi nişanlısının gemisinde kimliğini gizleyerek seyahat etmeyi – ve zifiri karanlıkta budala bir genç kızı baştan çıkarmayı – planlamıştır. Ancak, çapkın kahramanımızın şakası geri teper. Şimdi deliler gibi aşık olan odur; artık eşi olan ve her şeye çabucak sinirlenen Lulu ise sadece gemideki sevgilisine aşıktır, hem de tüm o zaman boyunca onun Harcourt olduğunu bilmeden. Ve Charles onun kalbine asla sahip olamayacaktır – içinde saklanan prensi ona gösterene kadar.

“BÜYÜKLER İÇİN YAZILMIŞ MUHTEŞEM BİR PERİ MASALI” Susan Elizabeth Phillips
    “TUTKUYLA HARMANLANMIŞ BİR AŞK HİKAYESİ…” Amanda Quick​

aysece ve vitebelle bunu beğendi.
  2. avnon

avnon New Member

teşekkürler

3. cocosh

cocosh Active Member

Büyük bir hevesle alıp okuduğum kitap bende hayal kırıklığı yarattı.Kitabın çevirisi çok kötüydü.Çoğu zaman karakterle arasındaki dialogları anlamakta güçlük çektim.Yapılan uzun uzun tasvirlerde sizi hikayeden uzaklaştıracak nitelikteydi.

4. irem03

irem03 Member

ya okumayı çok istediğim bir kitaptı
    ama yorumu görünce bıraz duraksadım

5. Ser_reS

Ser_reS <b>ŞeyhKoPat_Kartaliçe</b>

benimde okumayı düşündüğüm kitaptı yorumdan sonra hevesim gitti..
    bilinmeyen bır yayın evindende çıkmamışki niye çeviri kötü olmuş acaba?

6. ecm

ecm New Member

saol

7. aygül2

aygül2 Active Member

teşekkürler

8. cocosh

cocosh Active Member

Yazrın ilk kitabı Teklif'di.Okumadıysan onu tavsye edebilirim.Çevirisi ve anlatımı çok temiz, güzel bir kitaptı.Aslında temele baktığımızda çirkinin hikayeside güzel ama gereksiz o kadar çok tasvir var dili o kadar ağdalı ki ister istemez sıkılıyorsunuz.
    Çirkin'in çevirmeni farklı yayınevinin neden böyle bir karar aldığını bilemiyorum.Koridor son zamanlarda özellikle historıcal romance türünde çok güzel kitaplar çıkardı.Umarım bundan sonra daha dikkatli olurlar.Özellile Monica M. asi kitabnın devamını sabırsızlıkla beklerken umarım kitap çeviriye kurban gitmez.

9. cocosh

cocosh Active Member

Yzarın daha önceden teklif kitabını okumuş beğenmiştim.Bu yüzden çirkini okuduktan sonra şüpheye düştüm acaba ben mi sıkıldım diye ama kitabı okuyan birkaç arkadaşımda benimle aynı görüşte oldular.Kitap maalesef çeviriye kurban gitmiş.

10. huzami

huzami E-kitap Müdavim

teşekkürler

11. jorinde

jorinde New Member

TeŞekkÜrler

12. irem03

irem03 Member

yoruma rağmen
    kitabı kiraladım
    konu güzel ama beni tatmin etmedi
    bir akıcılık yok