Judith McNaught - Cennet

'Kitap Özetleri' forumunda PeRi tarafından 28 Nis 2011 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
 1. PeRi

  PeRi New Member

  Cennet- Judith McNaught

  Meredith BANCROFT Bancroft şirketi ve mağazalarının sahibi Philip BANCROFT kızıydı.. Meredith kendisini hiçbir zaman güzel bulmazdı hele birde o diş telleri varken.
  Hikayemiz buradan başlıyor. Babasının baskısı yüzünden berbat olan hayatı Meredith ‘in yakın arkadaşı Lisa (orta halli bir semtte oturan, hareketli, güzel bir kız) sayesinde biraz daha renkli geçiyordu. Çocukluk aşkı Parker bu arada unutamadığını da anlamıştı.Esas adamımızla bir partide tanışırlar. Matt FARRELL onlara göre alt sınıftan birçelik işçisiydi. Ama yakışıklılığı ve karizması sayesinde herkesin ilgi odağı olmayı başarmıştır. Yinede partiye katılanların onu alt sınıftan olduğu için aşağılamaya çalışmaları Meredith’in ona karşı ısınmasını sağlamıştır. Meredith partide olanlara daha fazla dayanamaz ve Matt ‘le yakından ilgilenir ama bunun sonucu babası tarafından azarlanmakla son bulur. Babasına üzülen Meredith’i Matt eve bırakır. Ama olaylar daha da ilginçleşerek birlikte olurlar. Bu kızın ilk beraberliğidir ve bu adamı etkiler çünkü o 26 yaşında o tecrübeli bir erkektir, fakat kız 18 yaşındadır ve kendini çekinmeden adama vermiştir. Meredith eski aşkı ise evlenmişti.
  Birkaç hafta sonra Meredith hamile olduğunu anlar ve Matt’ i bulmak için onun yaşadığı yere gider. Matt’ eolanları anlatır ve hemen babasından gizli evlenmeye karar verirler. Bu arada Matt’ in kardeşi Julie ve babası Patrick ile tanışır.Patrick kıza pek sevecen davranmaz ama yinede olanların önüne geçemez. Fakat kız kardeşi Meredith çok sever ve ona yardımcı olur. Matt Venezuellaya gitmeden önce evlenirler. Adam kızı imkan olduğunda en kısa zamanda yanına alacağını belirtir. Hamileliği boyunca Matt’le sık sık mektuplaşırlar ama zamanla azalır ve sonunda da biter. Kızda hamileliğini babasın evinde geçirmeye karar verir. İşler umulduğu gibi gitmez Meredith bebeğini 6 aylık hamileyken erken doğum yaparak bebeğini kaybeder. Matt telgrafla durumu bildiriri fakat ondan boşanmak istediğine dair telgrafı alınca yıkılır. Boşanma işlemlerini babası yapar ve evlilikleri hiç olmamış gibi biter.
  11 yıl sonra Matt çok çalışmasının ödülü olarak zengin biri olur. Meredith ise sonunda çocukluk aşkı Parker ile nişanlanmıştır ve evlilik hazırlığı yapmaktadır.Çok çalışarak babasına ait mağazalar zincirinin en alt basamağından çıkarak şirkette üst düzeye kadar yükselir ama babası onun mağazalarının başkanı olmasını istememektedir ve en yakın arkadaşı Lisa onun mağazasında çalışmaya başlamıştır.
  11 yıl sonra hayat tekrar onları bir araya yine bir partide geliler ve bu sefer Meredith içindeki kalp kırıklığı ile Matt’e hoş olmayan kelimekler sarfeder. Matt çok sinirlenir. Ama Houston’ da yeni mağaza açmak için Meredith tarafından alınacak arsa sayesinde yolları kesişir.. Meredith bu sayede babasına kendini ispatlayarak başkanlığa getirilmesinin önünün açılacağını düşünüyordu..Matt bu arsayı Meredith almak istediğini öğrenince onun yoluna taş koyar. Bu arada Meredith boşanma işlemlerinin sahte olduğunu Parker sayesinde öğrenir. Hem evliliği bitirmek ve hemde arsa olayını konuşmak için Matt’ le buluşur.. Bu Meredith için kötü olur. Zaten parasal sıkıntı içinde olan mağaza teklif yükseltemediğinden arsayı Matt in şirketi kapatır. Bu arada mağaza durumunu öğrenen matt hisseleri el altından gizli toplayarak Meredith üzerinde hakimiyet kurmayı amaçlar.Ama Meredith’in babasıda Matt’ in işi yoluna taş koyar. Bu olay adamı çok kızdırır ve Matt 11 yıl boyunca onunla evli olduğunu anlayınca Meredith zor durumda bırakır ve boşanmayı red eder. Matt ek çözüm yolu olarak kadına babasını yolundan çekmesini söyler. Meredith için dahada kötüsünü birkaç gün içinde yaşar ve babasının mağaza başkanlığına başka birini getirmek istediği toplantıda öğrenir. Babasıyla tartışır ve işi terk eder. Babası ona boşanması karşılığında geçici başkanlığı önerir. Meredith bunu kabul eder ve kolları sıvar.Bütün bunlar yaşanırken birde Meredith mağazalara konulan bomba haberleriyle uğraşmak zorunda kalır…
  Meredith Matt’i ikna etmek için onun dairesine gider. Ama karşısında Patrick FARRELL ile karşılaşır Matt evde yoktur. Önce aralarında biraz sürtüşme olur fakat adam geçmişte olanları anlatır. Meredith artık Matt’in o hastanedeyken onu görmeye geldiğini, boşanmağı hiç istemediğini ve mektuplarını hiç kesmediğini öğrenmiştir. Patrick FARRELL Matt’in çiftlik evinde kaldığını kadına söyler. Meredith çiftlik evine gider. Matt onu istemez ama Meredith onu hasta görünce bırakamaz. Orada geçirdiği iki gün hayatlarının dönüm noktası olmuştur.
  Meredith için yaşam tersine dönmüştür. Matt artık olanları anlamıştır. Bütün suçun Meredith babasında olduğu ortaya çıkmıştır. Matt artık Meredith sık sık arar ve onun Parker ile yakınlığını engeller artık ondan hiç ayrılmak istememektedir ve Meredith onu sevdiğinden emindir. Onu geri alana kadar çalışmaya başlar. Bunun için parker ile kavga bile eder ve bu olay sonunda parker Meredith onu sevmediğini anlar. Parkeri teselli etme görevi Lisa ‘ya kalır. Hiçbir zaman anlaşamayan Lisa ve Parker bir anda birlikte olular. Onlarda artık bir ilişki içine girmiştir.
  Matt sonunda olanları Meredith konuşur ve onu ikna eder.Beraber olmaya başlarlar. Ama yine Meredith babası mağazalarını güç duruma düşüren bomba olaylarını arkasında Matt olduğunu söyler.Bu ikilini tekrar arasını bozar çünkü Meredith matt’den şüphe duymaktadır. Matt ilişkilerini bitiriri.
  Meredith matt hakkındaki suçlama dosyasını imzalamaz ve mağaza başkanlığından istifa eder. Artık oda sorunların nedenini babası olduğunu biliyordur. Onunla kavga eder ve oradan ayrılır. Akşam Matt evindeki davete habersiz gider.Matt özür diler ve ona güvenmesini ister. Matt olanları duyunca onu affeder. İkilimiz tekrar evliliklerine kaldıkları yerden devam ederler. Tabi birde kızları olu ve Meredith babası ondan ve damadından özür dileyerek Başkanlığı Meredith bırakır..


  Mutlu Son.
   

  Ekli dosyalar:

 2. elif_a_e

  elif_a_e New Member

  teşekkürler
   
 3. denizes

  denizes New Member

  Teşekkürler
   
 4. adrsk

  adrsk New Member

  tşklr:)
   
 5. curium

  curium Primus inter pares

  teşekkürler
   
 6. mehtap açık

  mehtap açık Active Member

  teşekkürler
   
 7. ratuta

  ratuta New Member

  teşekkür
   
 8. sultan

  sultan Member

  teşekkürler
   
 9. DELİFATİH

  DELİFATİH New Member

  tesekkurler
   
 10. bal

  bal New Member

  teşekkürler
   
 11. elmira22

  elmira22 New Member

  teşekkürler...
   
 12. dogukan.calik

  dogukan.calik New Member

  teşekkürler
   
 13. sparrowhawk

  sparrowhawk New Member

  teşekkürler
   
 14. ggamzeunsal

  ggamzeunsal New Member

  teşekkürler
   
 15. ggamzeunsal

  ggamzeunsal New Member

  tanrımmm bu kitabı herkes okumalııı en basta bıraz sıkılsanda kı bu sadece 20 sayfa surdu sonrasında bayıldım. mukemmel bi katp herkesın rsıvınde bulundurması gereken bi aşk romanı.
   
 16. suna

  suna New Member

  haklısın
   
 17. abryct

  abryct Active Member

  thanks
   
 18. arsima

  arsima New Member

  teşekkürler
   
 19. blue26

  blue26 Member

  teşekkürler...
   
 20. giz_emm

  giz_emm New Member

  tesekkurlerr
   

Bu Sayfayı Paylaş