Julia Quinn - Şahane Bir Kadının Gizli Günlüğü

'Kitap Özetleri' forumunda PeRi tarafından 26 Nis 2012 tarihinde açılan konu

 1. PeRi

  PeRi New Member

  [​IMG]

  Miranda Cheever 10 yaşındaydı annesi ölmüş kendinden başkasıyla ilgilenmeyen bir araştırmacı olan babasıyla yaşamaktaydı. O yalnızlığını Turner ın kız kardeşi ve (kitabı okuyalı çok oldu kızın adını hatırlayamadım) ailesi ile geçiriyordu. Onlar Miranda ya aileden biri gibi davranıyorlardı her zaman. Miranda daha o yaşlarda Turner a aşıktı. Onun kendisinden yaşça büyük olması onu durdurmuyordu. Bu aşk Turner ın onu bir gün geç vakit evine götürdüğünde ona büyüyünce çok güzel bir kadın olacağını demesi ile başladığını biliyordu. Yıllar geçiyordu ama ona olan sevgisi asla azalmıyordu. Sonunda Turner başka bir kadına aşık oldu ve onunla evlendi. Miranda buna üzülsede kimseye belli etmedi. Artık genç bir beyen olmuştu ve Turner ailesi onu diğer oğullarıyla birleştirmek istiyordu ama Miranda bunu istemiyordu. Turner birgün kötü biten evliliğinin ardından evine geri döndü. O artık vir Vikonttu ama başından geçen korkunç evlilik onu yıkmıştı.
  Mirandanın onlarda kaldığı bir gece Miranda gece yarısı kütüphaneye gitti ve orada sarhoş olarak Turner ile karşılaştı ve aralarında bir çekim gerçekleşti. Turner olanlardan daha sonra pişman oldu. Bütün aile ve Miranda bir kır partisine gideceklerdi ve Turner da bu partiye katılacaktı. Orada Miranda dan hep uzak kalmaya çalıştı ama parti sırasında düzenlenen ip ucu bulma oyunu sırasında Miranda Turner ile eşleşmek zorunda kaldı. Turner bundan memnun kalmadı ama yinede yapılacak bir şey yoktu. Oyun başladı ve hayatları bu oyun sayesinde altüst oldu.
  Yağmur yağmaya başlamıştı ve ikisi yakın bir avcı kulübesine sığınmak zorunda kaldılar ve aralarındaki çekime Turner sonunda yenik düştü ve Miranda ile birlikte oldu. Miranda olanlara inanamıyordu. İkiside eve dönünce Turner Mirandaya bir geleceklerinin olamayacağını söyledi ve yanından ayrıldı. Miranda halen olanların etkisindeydi ama sabah Turner ın onu terk ederek evden ayrıldığını duyunca çok üzüldü.
  Günler geçiyor ve Miranda hamile olduğunu anlıyordu. Sonunda dedikodulara sebep olmamak için hamileliğini Turner kız kardeşine açıkladı ama babasının ismini vermedi. Miranda İskoç yadaki akrabalarının yanına doğuma gitti. Kimse olanlardan haberi yoktu.
  Turner yaptıklarına pişman olmuştu. Miranda ile durumunu çözmek istiyordu ve kardeşi ile konuşmaya çalıştı. Kız kardeşi ile konuşurken Miranda nın hamile olduğunu öğrendi ve şok oldu. Kız kardeşi sonunda bebeğin babasının o olduğunu anladı.Turner onun yerini öğrenmek için kardeşini zorladı ve öğrenince hemen yola çıktı. Miranda kapıyı açık karşısında Turner görünce şok oldu. Turner onunla konuşmak istedi ama Miranda onu kovdu. Miranda onu görmek istemiyordu. Turner günlerce onu etkilemek için elinden geleni yaptı ve sonunda onu evlenmeye ikna etti. İkisi sağde bir törenle evlendiler.
  Miranda mutlu sayılırdı ama aylar geçmesine rağmen kocası ona bir kere bile sevdiğini söylememişti. Doğum yaklaştıkça Turner onu için endişe ediyordu ve sonunda annesi ve kız kardeşini yardıma çağırdı.
  Doğum çok zor gerçekleşmişti ve Mirandanın durumu kötüye gidiyordu. Turner bunu öğrenince kendini çok kötü hissetmişti. Karısını sevdiğini söyleyememişti. Turner uzun süre boyunca karısının yatağında onuna hissettiklerini anlatarak oturdu. Miranda kendine gelmesi çok zor olmuştu. Onun iyleşmeye başlaması herkesi sevindirmişti. Turner karısına sonunda onu çok sevdiğini söyleyebilmişti.
  MUTLU SON.
   
  oflu_kizi bunu beğendi.
 2. bukito

  bukito Well-Known Member

  sevdiğim kitaplardan biri, özellikle son kısmını beğenmiştim.... teşekkürler...
   
 3. kermit

  kermit New Member

  teşekkürler
   
 4. Queen_E

  Queen_E New Member

  teşekkürler
   
 5. eslem

  eslem New Member

  Sevdiğim yazarlardan biri ve okumaktan keyif aldığım bir kitabı, teşekkürler.
   
 6. anatolia01

  anatolia01 Member

  teşekkürler
   
 7. anatolia01

  anatolia01 Member

  teşekkürler
   
 8. -_twilight_-

  -_twilight_- Member

  Teşekkürler :)
   
 9. TJN

  TJN New Member

  tesekkurler
   
 10. mare14

  mare14 New Member

  Teşekkürler
   
 11. ertugcuk

  ertugcuk New Member

  teşekkrler
   
 12. yildirim72

  yildirim72 Member

  teşekkürler
   
 13. aygül2

  aygül2 Active Member

  sağol
   
 14. hepbiz

  hepbiz New Member

  sağol paylaşım için
   
 15. -tabu-

  -tabu- New Member

  tşklr
   
 16. özse

  özse Well-Known Member

  teşekkürler
   
 17. baykamer

  baykamer New Member

  sağolunnnn
   
 18. beyzadilsiz

  beyzadilsiz New Member

  teşekkürler
   
 19. CrZyGrL41

  CrZyGrL41 New Member

  teşekkürler
   
 20. TDL

  TDL New Member

  Şimdi okumak üzere elime aldım umarım ki güzel bir kitaptır.
   

Bu Sayfayı Paylaş