Kitaplardan Alıntı Cümleler ..

'Şiirler ve Güzel Sözler' forumunda SeaBoy` tarafından 21 Ağu 2011 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Umarım herkesin katkıda bulunduğu bir konu başlığı olur.
    Dipnot : Paylaşılan alıntı cümlelerin altına kitapların adını ve yazarını da yazalım lütfen.

*

Bitti! Her bitiş yeni bir başlangıcın fragmanıydı!
    Aramızdaki sıradağlar gibi duran aşılmaz engel "
    Biz arkadaşız..." diye başlayan o çocukça masal değil, gözü dönmüş psikiyatristlerin yazdıkları ufacık bir kağıt parçasıydı:
    "
    Şizofrenik septomlar..."diye başlayan ve "...gözlem altında tutulmalı
    !"emir kipiyle noktalanan!

Rahmi Vidinlioğlu / Şizofreni Yalnız Oynanmaz

2. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Sevgili İnsanlık!
    Bir çocuk masumiyetiyle bir kez daha “elma” diyoruz.
    Ne olur çık artık!

İyilere Mektuplar / Arifhan Akpınar

3. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Aptallar cennetinde mutlu olmayı beceremediğim için mi kınanacağım?
    Benden uzak olsun böylesi bir mutluluk!
    Asırlık hüznüme karşılık teklif edilen sözümona bir couplelik yaşam sevincini şiddetle reddediyorum. Başka bir nedenim yok, insan olmayı başaramamaktan korktuğum için reddediyorum.

Dücane Cündioğlu / Hz. İnsan

4. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Öyle bir suçluluk duygusu var ki bende, yemeğin yemediğim yarısının bile kalbinin kırıldığını düşünüyorum.. Böyle yaşamak kolay olmuyor elbette.. İnsan, yaşamayı becerebilenlerin karşısında donup kalıyor.. Yani merak ediyorum, insanlar nasıl oluyor da yaşamaya ara vermek istemiyorlar.. Bana gelince, ara vermek bir yana, yaşamak istediğimden bile o kadar emin değilim.. O tür bir saplantım -ya da ka...rarlılığım diyelim- hiç olmadı.. Kendimi dünya için o kadar zorunlu veya yararlı da görmüyorum üstelik.. Soğuk makarna gibiyim, ne dünyaya zarar vermek istiyorum ne de büyük bir yarar sağlamak gibi önlenemez bir isteğim var.. Var olmak, o kadar da heyecan verici gelmiyor bana.. Buna karşılık, yok olmanın da anlamlı bir yanını göremiyorum.. Tavşan boku gibiyim bir bakıma; kokmaz, bulaşmaz.. Sizin anlayacağınız, eğer ölümü anlamlandıran yaşadığınız sürece yaptıklarınızsa, pek şansım yok..

Ece Temelkuran | Bütün Kadınların Kafası Karışıktır

5. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Kaç kitap okuyunca alim, kaç diyar görünce gezgin, kaç hezimetten sonra bezgin olurdu insan? Kaç olunca çok, kaçta kalınca azdı rakamlar?...

Mahrem - Elif Şafak

6. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Birbirinden çok farklı gibi görünen düşüncelerin birleştiğine tanıklık ettin.Çekim gücünün sınırlarını tanıdın.Yok olmak ve yaratmak gibi düşüncelerin nasıl birbirlerine yaklaştıklarını gördün.İnsanın yarattıkça yok olduğunu anladın.Yaratıcılığın bedelinin yarattıkların kadar eksilmek olduğunu kabul ettin.Ve amacın bu oldu Yaratarak yok olmak...

Hakan Günday / Azil

7. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

"İnsanlar aynadır birbirlerine, Bazı aynalarda kendine aşık olur insan. Bazı aynalarda ise kendinden kaçar. Biz tam da şimdi, o paramparça olan aynanın cam kırıklarında kendimizi bulduk! Yaşadığım ayrılıkla paramparça olan aynanın her bir cam kırığında, kendimi buldum. Parçaları birleştirdikçe buğu giderek kayboldu. Şimdi karşımda duran bu yekpare aynada gördüğüm ise kendi billur yansımam. Herkes dünyaya tek başına geliyor ve son yolculuğunu da yine tek başına yapıyor. Yalnızca bu ilk ve son anlarda yalnızlığın kendine ait bir mutlaklık hali söz konusu aslında, geriye kalan ömür denilen ve her birimiz için farklı sürelere yayılmış olan o zaman dilimi boyunca, yalnızlığı kendimiz yaratıyoruz! Bu alanda hiçbir konuda özgür olmadığımız kadar özgürüz.

Aynadaki Yalnızlığım / İrem Yerlikaya

8. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

İsim olmaktan fiil olmaya terfi ettim sonra, sevmek oldum, sevmenin mastar halinde kaldım, sonra fiilden zamire dönüşerek kavruldum, alev alev bir şehvetin koynunda kavruldum gecelerce, ben değil biz oldum...
    kocaman bir okyanustum ben; benliğimden sıyrılıp deniz oldum!

Rahmi Vidinlioğlu / Şizofreni Yalnız Oynanmaz

9. Küflü Siyah

Küflü Siyah <b>Siyah İnci'miz (: </b>

Tanrı'yı bilen tarif etmeye yeltenmez,tarif eden Tanrı'yı bilmez!..

Paulo Coelho/ Elif

10. Küflü Siyah

Küflü Siyah <b>Siyah İnci'miz (: </b>

"Tanrım,bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü,değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağ duyusu ver."

Bir çift yürek

11. victoria

victoria Member

Ateş ve Buz
    Dünyanın sonu ateştir diyor bazıları
    Bazıları da buz.
    Arzuyu tatmış biri olarak
    Ateşin tarafını tutuyorum ben.
    Fakat dünya iki kere yok edilebilse
    Buzla yok oluş da
    Şahane ve yeterli olur diyebilecek kadar
    Biliyorum nefreti de sanırım.

TUTULMA

12. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Tütün değil, yalnızlığı sararak yaktığım sigaralar ne zaman sönecekti avuçlarımda? Sessizliği meze sanıp içtiğim içkiler ne zaman tükenecekti? Ruhumu esrarına kurban verdiğim peri masalları ne zaman mutlu sonla bitecekti? Platonik aşkların sentetik hayallerini bomboş yataklara yatırdığım ezbere sevişmelerden ne kalmıştı ki geriye? Yoktu hiçbir sorunun cevabı. Seni bekliyordum tüm sorularıma bir yanıt bulmak için!

Rahmi Vidinlioğlu | Şizofreni Yalnız Oynanmaz

13. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

''Bizler çoğunlukla iyi olduğumuz zaman susarız.''

Franz Kafka / Milena'ya Mektuplar

14. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Sen kokusunu alır mısın hüznün? Sonbaharda ıhlamurlarım son çiçeği gibi. İlkbaharın erguvanın son moru gibi. Dalgaların kıyıya yayılan son köpükleri gibi...

Eriyen kar,batmakta olan güneş,kırılan bir dal,gökyüzünde nereye gittiğini bilmediğim bir bulut bir kuş gibi...

Nermin BEZMEN - Gönderilemeyen Aşk

15. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Ne ölüm, ne de hayat! Hiçbiri kovalamıyor beni rüyalarımda.. Hiçbirinin eli bana değmiyor.. Çünkü ellerim ceplerimde hiç olmadıkları kadar.. Varlığıma nedensizlikten delirdim ben.. Hiçbir nedeni kendime yakıştıramadığımdan.. Hepsini giydim.. Hiçbiri olmadı.. Hepsi dar geldi.. İnansaydım herhangi birine, uğruna gerekirse dünyayı kan gölüne çevirirdim.. Okyanuslar kırmızı olurdu.. Pıhtılaşmış kanlardan siyah dağlar yükselirdi.. Ama inanamadım.. Bir türlü inanamadım.. Bütün hayat bir illüzyon..

Hakan Günday / Kinyas&Kayra

16. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Bir silgi gibi tükendim ben. Başkalarının yaptıklarını silmeye çalıştım. Mürekkeple yazmışlar oysa. Ben kurşun kalem silgisiydim. Azaldığımla kaldım.

Oğuz Atay | Tutunamayanlar

17. ...รεгﻪթ...

...รεгﻪթ... New Member

-"Bu kentin ne çatısını aydınlatan ayları sayabilirsin,
    Ne de duvarlarının gerisine gizlenen bin muhteşem güneşi..."

Bin Muhteşem Güneş- Khaled Hosseini

18. Tuana

Tuana <b>p!yaN!sSt</b>

... Herşey yok olup yalnız o kalsa, benim varlığım yine devam ederdi; herşey yerinde kalıp da o ortadan kaybolsa, dünya bana büsbütün yabancı olurdu...

Emily BRONTE/Uğultulu Tepeler

19. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

- Beni terk edenlerin hepsi kapı oldu. Çünkü sırtlarını bile görmeye vaktim olmadı. Kapıyı çekip çıktılar ve ben daha ne olduğunu anlayamadan kapıya dönüştüler.

Hakan Günday | Piç

20. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Acı, insanın hayat tarlasında biçtiği buğdaylardan pişirdiği ekmeti. Dolayısıyla sabah kahvaltısı kadar kaçınılmazdı.

Hakan Günday | Piç

Bu Sayfayı Paylaş