Linda Howard - Sweeney

'Kitap Özetleri' forumunda PeRi tarafından 25 Nis 2012 tarihinde açılan konu

 1. PeRi

  PeRi New Member

  [​IMG]

  Otuzlu yaşlarında olan yetenekli ressam, Paris Sweeney herkesi kıskandıracak bir başarıya imza atmıştı: Çalışmaları New York'un en seçkin galerisinde satışa sunulmuştu ve popülerliğinin zirvesindeydi. Ama hayatında çok farklı bir durum vardı ve bu onu korkutuyordu. Sanki resimlerini yaparken farklı bir teknik kullanıyordu. Bu onu çok etkiliyordu. Sweeney gecenin karalığında uyurgezer vaziyette resimler yapmaya başlamıştı. Bu resimleri nasıl ve neden yaptığını bilmiyordu. Aslında Sweeney eskiden keşfettiği bir şey onu değiştirmişti. O ölü insanların hayaletlerini istemedende olsa görüyordu ve bu onu içine kapanık biri yapmıştı. Arada geçirdiği üşüme nöbetleride hayatını çekilmez yapıyordu. Öyle nöbetler geçiriyordu ki oturduğu yerden hareket dahi edemiyordu. En son uyurgezer olarak yaptığı tablo bir cinayet resmiydi. Bu cinayeti işleyen ve ölen kişinin resmi onu çok sarsmıştı. Çünkü ölen kişi her sabah konuştuğu sosisli satan adamdı. Adamın ölümünü haberlerden duymuştu ve şok geçirmişti. Onun cinayet resmini kimseye gösteremezdi.Olaylar onu korkutuyordu ama hayatı böyleydi.
  Sabah erkenden galeriye gitmişti. Galeride kendi yeni yaptığı resimleri gösterecekti. Galeri sahibi bayan Worth ona sahip çıkıyor ve resimlerine değer veriyordu. O gün ilk defa giyiminde bir farklılık yapmıştı ve bu herkesin dikkatini çekmişti. Galeride bulunan bayan Worth yardımcısı bile ona iltifat etmişti. Ama onu etkileyen Bayan Worth kocası Richard ın ona bakış şekliydi. Aslında ikisi defalarca karşılaşmışlardı ama ona asla şimdiki gibi bakmamıştı. Sweeney işi galeride bitmişti ve tam gidecekken Richard onu eve götürme teklif ett. Sweeney bunu yağmur dolayısıyla kabul etmek zorunda kaldı çünkü esimleri ıslanabilirdi. Abrada ikisininde arasındaki elektrik giderek artıyordu. Sonunda eve gelmişlerdi ama arabadan inerken Richard onu aniden öptü. Bu Sweeney çok kızdırdı ve evli erkeklerle olmayacağını açık bir dille belli etti. Richard evliliği görünürde vardı ama artık karısı ile beraber yaşamıyordu. Buda Sweeney in peşini bırakmaması için engelinin olmadığını gösteriyordu.
  Sweeney Richard ile beraber olmak istemiyordu. O erkekleden hep kaçmıştı. Annesinin sayesinde onlardan nefret bile eder olmuştu. Annesi ile yaşam onun için tam bir işkence idi ve onun erkek arkadaşlarının ilişki tekliflerine asla evet dememişti ve zorla onlardan kurtulmuştu.
  O gün yine Sweeney için kötü başlamıştı ve yine üşüme nöbeti geçiriyordu. Bu sırada Richard onun kötü olduğunu telefonda anlayınca onun evine geldi. Sweeney berbat görünüyordu ve evin içi 40 derece olmasına rağmen üşüyordu. O gün Richard ile aralarındaki elektriklenme iyice arttı. Ama Sweeney onunla yinede beraber olmak istemiyordu. O evli erkeklerle beraber olmazdı. Richard sonunda evliliğini biran önce evliliğini bitirip onunla bir ilişki yaşamaya başlamak istiyordu ve bunun için eşine para teklif etti. Eşi buna razı olmuyordu ama Richard onu aldatan bir kadınla asla bir arada olmayacaktı. O Sweeney istiyordu ve elde edecekti.
  Galeri sahibi olan Richard karısı senator olan bir adamın daha önce sevgilisiydi ve ona şantaj yapmaktan asla geri kalmıyordu. Adamın karısının olanlardan haberi yoktu ve adamda onun bilmesini istemiyordu.
  Sweeney yine uyurgezer durumda resim yapmaya başlamıştı ve bu onu korkutuyordu. Her gece resmin sadece bir kısmını yaptığını fark ediyordu. Resim tabandan başlamış yukarıya doğru ilerliyordu. Ama ne resmi çizdiğini anlamıyordu.
  Ricard ın karısı kendi evinde ölü bulunmuş. Cinayeti işleyenin kim olduğunu dedektifler araştırıyordu.
  Richard Sweeney bu işle bulaşmaması için görüşmeme kararı almıştı. Ama Sweeney durumu öğrenince Richard evine gitti. Richard onu gördüğünde önce çok kızdı ama daha sonra dayanamayıp ona sarıldı. Bu iplerin koptuğu an oldu. Onlar geceyi birlikte geçirirken dışarıda evi gözetleyen dedektifler Sweeney araştırmaya başlamışlardı bile.
  Sweeney eve gidince karakola sorgulanmak için çağrıldı. Dedektifler sanki cinayeti o işlemiş gibi sorguluyorlardı onu. Sweeney Richard çok zor ulaşabildi. Richard onu sorgu odasında bulunca deliye döndü ve onu oradan çıkarttı. Sweeney evini dedektiflere gösterdi ve hayatında farklı gelişen olayları anlattı. Sweeney gelecekle ilgili bazı şeylere önceden bilebiliyordu önce ona inanmadılar ama sonra gerçek olduğunu Sweeney kanıtlayınca inanmak zorunda kaldılar. Sweeney evindeki resimleri çok ilginç bulmuşlardı. Sweeney şimdilik serbest kalmıştı ama daha sonra onun evine birirsinin girmesi ile Richard onu kendi evinde korumaya aldı. Sweeney yine gece yaptığı resmi uyurgezer vaziyette tamamlamaya başlamıştı. Sabah beraber resme baktıklarında Richard karısının cinayet resmi olduğu ortaya çıkmıştı. Ama halen öldüren kişinin yüzü belli değildi.
  Richard sweeney yanından ayrılmıştı kısa bir süre için dışarıya çıkmıştı. Sweeney bu sefer uyanık olarak resmi bitirmeye çalışmıştı. Eve birinin girmeye çalıştığını duyduğunda çok korktu. Richard a hemen telefon etti ve olanları anlattı.Richard onun telefonu kapatmamasını ve saklanmasını istemişti. Sweeney eve girenin katil olduğunu anlamıştı.Richard polis ile birlikte eve hareket etmişti ama Sweney için endişe duyuyordu. Sweeney ne yaparsa yapsın kaçamamıştı ve sonunda yakalandı. Katille boğuşmaya başlamıştı. Elinden geleni yapıyordu bu arada katil elinde bıçakla saldırdı ve Sweeney kolundan yaralıdı bu arada Sweeney onu itti ve katil dengesini kaybederek merdiven boşluğuna düştü. Artık ölmüştü ve Sweeney olanlara inanamıyordu. Bu sırada polisler ve Richard eve gelmişlerdi ve onu hastaneye götürdüler. Katil senatörün karısı çıkmıştı. Her şeyi biliyordu ve kocasına şantaj yapan kadını ortadan kaldırarak hayatlarını düzene sokmak istemişti. Ama Sweeney yaptığı resmi duyunca onuda öldürmek istemişti ama başaramamıştı. Aylar sonra Richard ve Sweeney evlendiler ve beraber bir çiftlik evine yerleştiler. Artık hayatlarına bir düzen gelmişti ve Sweeney artık eskisi gibi mutsuz değildi. Kocası ona çok yardımcı oluyordu.

  Mutlu Son.
   
 2. birivarsa

  birivarsa Active Member

  teşekkürler
   
 3. k11

  k11 New Member

  teşekkür
   
 4. şappka

  şappka New Member

  teşekkürler
   
 5. İTALYAN

  İTALYAN Active Member

  Teşekkür ederim
   
 6. Muhammed Ali

  Muhammed Ali New Member

  Teşekkürler.
   
 7. dimitri&rose

  dimitri&rose Active Member

  telekkrler
   
 8. vetnar

  vetnar New Member

  tesekkurler
   
 9. salem

  salem Active Member

  teşekkürler
   
 10. clementine

  clementine New Member

  Teşekkürler...
   
 11. hilalince

  hilalince Active Member

 12. bilge_13

  bilge_13 New Member

  tşkler
   
 13. mayrukk

  mayrukk New Member

  teşekkür ederim
   
 14. piraye tan

  piraye tan New Member

  teşekkürler
   
 15. şappka

  şappka New Member

  teşekkürler
   
 16. blue87ss

  blue87ss New Member

  paylaşım için teşekkürler :)
   
 17. bilge_13

  bilge_13 New Member

  tşkler
   
 18. özse

  özse Well-Known Member

  teşekkürler
   
 19. türkandemir

  türkandemir Member

  teşekkürler
   

Bu Sayfayı Paylaş