Lisa Kleypas - Sevgim Sana Ait

'Kitap Özetleri' forumunda PeRi tarafından 26 Mar 2012 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
 1. PeRi

  PeRi New Member

  [​IMG]

  NEW YORK TIMES GAZETESİNİN EN ÇOK SATAN KİTAPLAR LİSTESİNİN GÖZDE YAZARI LISA KLEYPAS’TAN RUHUNUZA DOKUNUP BENLİĞİNİZİ MUTLULUKLA DOLDURACAK MÜTHİŞ BİR AŞK HİKÂYESİ DAHA...

  Onlar evlenmek için cemiyettin düzenlediği balolara katılan kızlardı ama diğer kızlardan birkaç farkla ayrılıyorlardı. Onlar yaşları biraz geçmiş, kimsenin evlilik teklif etmediği ve bir centilmenin bile dans etmediği herkesin onlara taktığı lakap olan süs bitkileri idiler. Bir arkadaşları evlenmişti. Sıra diğerlerinde idi ama hiç biri bundan umutlu değildi. Evangeline Jenner bu kızlardan sadece biri idi kendisi arkadaşlarına kıyasla oldukça utangaçtı. Hayatta bir çok zorlukla karşılaşmıştı. Hayatta anne hayatta değildi. Bir babası vardı ama oda onun iyiliği için kızından hep uzak kalmıştı. Çünkü babası bir kumarhane işleten eski bir boksördü. Kızına bu hayatta hiçbir şey veremezdi. Evangeline akrabaları ona kalan miras ile çok ilgileniyorlardı. Evangeline kendisine kalan mirası alabilmesi için en kısa sürede evlenmesi gerekiyordu. Yoksa dayısı onu kendi oğlu ile zorla evlendirip köle gibi davranacaklar ve onu bir yere kapatacaklardı. Evangeline , babasının çok kötü durumda olduğunu haber almıştır ama akrabaları onun babasını görmesine izin vermezler. Evangeline sonunda bir yol bulur ve onu denemek ister.


  Evie çapkın vikont St. Vincent’a akıl almaz bir teklif sundu: Evlilik!
  Sebastian’ın adı öylesine kötüye çıkmıştı ki onunla baş başa otuz saniye geçiren bir kızın bile ismi lekelenirdi. Buna karşın çekici ama utangaç olan Evie yanında şaperonu dahi olmadan kapısının önünde belirivermişti. Önce onu gördüğünde çok şaşırmıştı. Onun neden geldiğini anlamakta zorlanıyordu. Evie çokda güzel bir bayan değildi onun için. Güzellik konusunda zevk sahibi olan bir aristokrat muhtemelen daha kötüleriyle bile yetinebilirdi.
  Evie gözünü korkutmak istedi ama Evie tekliften vazgeçmedi ve birde şart koştu. Evlendikten sonra aynı yatağı paylaşmayacaklardı. O asla gösteriş budalası bir hovardanın umursamadan kalbini kırdığı genç kızlardan biri olmayacaktı. Sebastian teklifi kabul etti ve en kısa sürede evlenecekleri İskoçya ya doğru hemen yola çıktılar. Yalnız Sebastian bu evliliğin tamamlanması gerektiğini belirtmesi üzerine Evie sadece bir kereliğine onunla beraber olmaya karar verdi. Sebastian için şimdilik yeterli olacaktı. Tüm evlenme işlemlerini bitirmeleri birkaç günlerine ve bitap düşmelerine yol açmıştı. Evie Londra ya döner dönmez babasını ziyaret etmek istedi bu isteği Sebastian bir kereliğine kabul etti ama onunda şartı o izin verene kadar kumarhaneye gitmemesi. Evi enin kumarhanede görünmesi saygınlığını kaybetmesine neden olacağından Sebastian istemiyordu. Evie babasının bulaşıcı bir hastalığa yakalandığını ve ölmek üzere olduğunu öğrenmişti. Onun yanından ayrılmak istemiyordu. Fakat Sebastian onunda hasta olmasını istemediğinden dolayı görüş saatlerini kısaltmıştı. Sonunda Evi enin babası ölmüştü bu Evie için çok zor olmuştu. Sebastian ona bu konuda çok yardımcı olmuştu. Evie de artık kumarhane işleri ile ilgilenmek ve Sebastian yardım etmek istiyordu. Bir gün Evie ziyaretçisi olduğu bilgisi geldi ve Evie dışarı çıkınca dayısı ve oğlu tarafından saldırıya uğradı. Onu kaçırıyorlardı. Sebastian ve Cam olanları duyunca onu kurtarmak için onlarla dövüştüler. Evie çok korkmuştu. Onu bu oyuna getiren kişi ise ellerinden kaçmıştı. Sebastian günler geçtikçe kumarhane işletmeyi öğrenmeye çalışıyordu ama bu onun için çokta kolay olmuyordu. Kumarhanede çalışalar onu kabullenmeleri onun iyi bir kavgadan galip gelmesi ile olmuştu. Bu arada kumarhanede ise yolsuzluk yapanlar işten atılmıştı. Sebastian kumarhanede Evi enin babasının yardımcısı Cam yardım ediyordu. İşler artık yoluna girmişti ama Evie ile Sebastian arasında halen buz dağları vardı sanki. Sebastian Evie hakkında ne düşünmesi gerektiğini ve hislerinini çözümünü bilemiyordu. Halen ayrı odalarda kalıyorlardı ve bunun çözümü henüz oluşmamıştı.


  Kumarhanede işler yolunda gittiği bir gece Sebastian kumarhaneden attığı bir adamı Evie doğru silah doğrultmuş halde gördü ve onu korumak için üzerine atlattı. Evie kurtulmuştu ama kendisi omzundan vurulmuştu. Evie ne yapacağını bilememişti. Sebastian hemen doktor çağırdılar. Sebastian durumu ağırlaşıyordu ve Evie yapacak bir şey bulamıyordu. Sonunda doktor kan akıtma yöntemini kullanmak istedi ama Evie bunu kabul etmedi. Evienin evli arkadaşı ona yardıma gelmişti. Evie kocasının yanından ancak bu şekilde ayrılıp dinlenebilmişti. Sonunda Sebastian kendine gelmişti. Karısı bu duruma çok sevinmişti ama Sebastian ona karşı pek merhametli davranmıyordu. Çünkü karısının daha iyi birine layık olacağını düşünüyordu. Onu kendisinden uzaklaştırmak istese de Evie ona okadar çok yaklaşıyordu ve sonunda Evie ile tekrar birlikte oldular. Evie kocasına aşık olduğunu anlamıştı. Artık onları kimse ayıramazdı. Günler ikisi içinde daha keyifli geçiyordu artık .Birbirleriyle her fırsatta yalnız kalmaya çalışıyorlardı. Ama yine o kötü adam ortaya Evi enin odasında çıkmıştı. Onları öldürmek istiyordu ama Sebastian ve Cam olaya müdahale edip adamı öldürdüler. Evie yine ölümden dönmüştü ama her şey yoluna girmeye başlamıştı. Sebastian karısını asla bırakmayacağına dair ona söz verdi.


  MUTLU SON
  __________________  SERİ BİLGİSİ
  O YAZ -http://www.kuflu.com/kitap-tanitim/12704-lisa-kleypas-o-yaz.html
  BEN BÖYLEYİM - http://www.kuflu.com/kitap-tanitim/74711-ben-boyleyim-lisa-kleypas-kitap-tanitimi.html#post729108
  SEVGİM SANA AİT
  BENİMLE KAL - http://www.kuflu.com/kitap-tanitim/12369-lisa-kleypas-benimle-kal.html
   
 2. clondike

  clondike Well-Known Member

  Elllerine sağlık. Burada Benimle Kal da ki Çingene Cam Rohan'la epeyce karşılaşıyoruz....;)
   
 3. bukito

  bukito Well-Known Member

  'benimle kal' çok güzeldi... bunu henüz okumadım ama en kısa zamanda okumayı düşünüyorum... paylaşım için çok teşekkürler...
   
 4. şiir

  şiir Active Member

  teşekkürler
   
 5. ferda

  ferda Well-Known Member

  teşekkürler Peri
   
 6. chatoeil

  chatoeil New Member

  teşekkürler
   
 7. gamzekahya

  gamzekahya New Member

  teşekkürler
   
 8. aysun34

  aysun34 New Member

  teşekkürler
   
 9. seda1187

  seda1187 New Member

  tşk ler...
   
 10. 3627

  3627 New Member

  teşekkürler
   
 11. ayseeee

  ayseeee New Member

  teşekkürler
   
 12. ene

  ene New Member

  teşekkürler
   
 13. cemre.se

  cemre.se New Member

  teşekkürler
   
 14. ulkuk

  ulkuk Active Member

  tesekkurler
   
 15. alacavakti

  alacavakti New Member

  teşekkürler
   
 16. drknyss

  drknyss New Member

  teşekkürler
   
 17. amah8

  amah8 Member

  Emekleriniz için teşekkürler...
   
 18. aynrand70

  aynrand70 New Member

  teşekkürler
   
 19. senay

  senay New Member

  teşekkürler
   

Bu Sayfayı Paylaş