Organlarınızı Bağışlarmıydınız ?

'Anketör' forumunda ...... tarafından 1 Eyl 2009 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
?

1. Evet , bağışlarım .

80.0%
  2. Hayır , asla bağışlamam .

13.3%
  3. Bilemiyorum .

6.7%
  1. ......

...... Misafir

2. bebiS

bebiS New Member

Kendi organlarini bagislarim diyen kisiye bagislaya bilirim.
    Bagislamak istemeyen birine neden bagislayayim organlarimi ?

Böyle bir seçme hakkimiz olmadigi için :) Bagislamiyorum.

3. DaRkBlooD

DaRkBlooD Anne'sinin bidenesi (:

hayır.

4. tantana

tantana Well-Known Member

Evet.Benden sonra çürüyeceğine birisinin hayatını kurtarsın...İhtiyacı olan sizin ailenizden biri de olabilir :)

5. alkane

alkane Well-Known Member

Evet istiyorum.Umarım birisine bir faydam dokunur.İnsanın başına nerde ne geleceği bilinmez,buna şu an bu msj.okuyan sizde dahilsiniz.

6. anonim

anonim E-kitap Müdavim

ben bagisladim ... bu konuda cok da huzurluyum...

7. curium

curium Primus inter pares

elbette bağışladım bile yıllar önce :D insanın ardında yaşıyorum çok şükür dedirtebileceği, yaşadığı her gün için mutlu olacağı birilerini bırakması kadar güzel ve anlamlı bir duygu olamaz diye düşünüyorum.
    bunu kabul etmeyenleri anlamamakla birlikte asla kınamıyorum sonuçta bu gönüllü yapılması geken birşey. ancak şunu sorun kendinize sizin birgün ihtiyaç duymayacağınızın garantisi varmı? hiç nakil listesinde beklemeye alınmış, hayatını yaşamak için bekleyen bir insanla tanıştınız mı? ben en azından bir defa gidin hastanelere ve o insanların sıkıntılarını bir görün derim. belki fikriniz değişebilir.

8. bermer

bermer Well-Known Member

Yıllar önce eşimle evrak doldurmuş kabul etmiştik ama kartları taşınırken kaybettik... Peşine de düşmedik, bi bakayım gerekirse yeniden yapalım...

Ben öldükten sonra beden bütünlüğünün korunmasının bir anlamı yok, birileri görüp yaşayacaksa ne ala, yoksa zaten çürüyecek toprağa karışacak..

Zaten bu dünya için yalan dünya, beden için de kılıf denmiyor mu? Bu bedenden başkasına bir parça yama çıksa ne olur ki? Ehh dirilme zamanında da Allah, beni kalpsiz, gözsüz, dilsiz bırakmaz ya, hoş bırakacaksa da o bıraksın...

9. nur tanesi

nur tanesi New Member

Ben herkese vasiyet ettim bağışlayın diye ama evrak doldurmadım.
    Bir dahaki hastaneye gittiğimde bu konuyuda halledeyim aile nasıl olsa biliyor diye
    resmiyete başvurmamıştım. O da problem değil zaten.

Ben öldükten sonra bana bir faydası yokki o bedenin hem okişinin ailesinin de duası alınır.
    Fenamı bir gün hem bizimde muhtaç olmayacağımız bellimi.

Genede Allah hepimize uzun ömür versin.

10. samyeli90

samyeli90 Well-Known Member

Kararsızım bazen dini yönden bakıyorum bazende tıbbı yönden bilemiyorum

11. nicksiz

nicksiz Active Member

ben bağışladım.içim çok rahat.umarım ben öldükten sonra birine veya birilerine faydam dokunur.öldükten kısa bir sürede toprağa karışacak bir organı neden sakınayım ki?

Bu Sayfayı Paylaş