Rüyalar Geçek Olsa

'Hikayeler, Efsaneler ..' forumunda Müjde Aklanoğlu tarafından 1 Kas 2015 tarihinde açılan konu

1. [​IMG][/url][/IMG]
    “Sana neden sarılıyorum?” dedi heyecanla.
    Aklındaki düşünceleri dışa vurmuş olma ihtimali, kaçta kaçtı!
    Şahin işte bu soruyla kıza ışıldayan gözlerle baktı. Küstah dudaklarını kibirle aralayıp, ukalaca kıvırdı. “Bana âşık olduğunu söyledin.”
    Kıza çimdik atsa, ancak bu kadar çabuk irkilirdi. Rüya apansız başını adamın göğsünden havalandırma gafletine kapılıp, dirseğini yatağa yaslayarak gözlerine inanmazca baktı.
    “Hadi lan oradan…” dedi panikle.
    Şahin gülüme isteğini bastırarak “Evet, hem de defalarca söyledin…” dedi arsızca.
    “Yalan, bunu söylemedim.”
    “Bensiz yaşamayacağını söyledin.”
    “Hayır, sensizde çok rahat yaşayacağımı söylemişimdir…” Sonra kare jeton olan aklı birden bağlantıya geçti. “Yani söyleseydim, kesin böyle söylerdim.”
    “Benim gitmemden korktuğunu söyledin.” diye merakına yenilip zekice olta attı adam ve kız birden irkildi. Gözleri irice açılarak, dudakları birkaç defa açılıp kapandı ama ne diyeceğini düşündüğü ve bulamadıkça bocaladığı her hâlinden belli olarak yemi yuttu.
    “Dememişimdir!”
    “Dedin!”
    “Hayır, ben öyle demek istemedim. Bir-birden korktum ve korktuğum için demişimdir. Gidiyordun, yoksa demezdim.”
    Ve Rüya kendini adamın kollarının arasındaki kıskaca kapılırken, sırtı yatağa sertçe yaslanırken buldu. Şahin gözleri ışıldayarak “Serçe, rüyanda beni mi gördün?” diye heyecanla sordu.
    Kız yutkundu. Görmediği zaman mı vardı! Kendisi yoksa rüyalarındaydı. Ve en mantıklı cevabı bularak zihnin kıyısından “Kâbusumda seni gördüm” diye yanıtladı.
    “Benim için mi ağladın?”
    “Hayır, katiyen yalan!” Asıl bu kocaman bir yalandı!
    Lanet olsun, yine aklına gelmişti onun acılı sesi ve yüreğine ağır bir taş oturmuştu. Gözleri doldu korkusuyla.
    “Çekim alanı düşük kablosuz internet gibisin Rüya.”
    “Ben işime geleni çekiyorum merak etme, sen olmayınca çizgiler tam.”
    Şahin ciddileşti. “Rüya, neden bu kadar korktun? Gitmemden mi, kalmadan mı?”
    Rüyalar Gerçek Olsa Ve Rüyalar Gerçek Oldu iki kitap halinde satışta :):sak sak::sak sak::sak sak::sak sak::sak sak:

Bu Sayfayı Paylaş