Sadece Komşumun Oğlu Olmalıydı

'Hikayeler, Efsaneler ..' forumunda sha. tarafından 6 Eyl 2009 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. sha.

sha. ..daha çirkin, daha huysuz

Öylesine biriydi sadece. Hiçbir anlamı yoktu benim için. Taa ki yeşil gözlerini görene kadar...

Benim için komşu oğlu değildi artık. Aşkım, her akşam gelişini beklemek merdiven boşluğundaki ayakkabı tıkırtısını dinlemek her egzos sesine, belki o gelmiştir diye fırlamak...

Ama gel gör ki onun için iyi bir dinleyici, erkek gibi bir kız, sıkı bir dosttum...

Ama o gün öyle değildim onun için. Daha farklı bakıyordu konuşurken elimi tutuyordu. Tamam dedim, tamam galiba seviyor. Aşkım bana geliyor, anladı kalbimi anladı içimi. Öylede oldu... Onu uğurlamak için bahçe kapısına kadar beraber yürüdük. Sonra birden sarıldı öylece kaldık. Bir saat boyunca hiç ayrılmadan, benim olduğu o bir saati yaşadım...

Ertesi gün.. Her telefona o diye koştum, her kapıyı o diye açtım. Ama o değildi. O gün ve daha sonra hiç aramadı. Acaba bir şey mi yapmıştım? İstemeden kalbimin, kalbini mi kırmıştım? Hayır ben ona asla kıyamam ki. İnsan kendi canına kıyabilir mi? Aradan 1 ay geçti. Onsuz yaşanmış bir ay...

İş çıkışı eve döndüğümde gördüm. Arabayla yanımdan geçiyordu seslendi:

- Eve bırakmamı ister misin? dedi.

Hiçbir şey söylemeden arabaya bindim. Evin önüne yaklaşınca durdu. Bir süre baktı ve sarıldı. Bir nefes kadar yakındık şimdi. Tabii ki beklenen oldu, yüzüme yaklaşıp öpmeye başladı. Sanki o an dünya durmuştu zaman yok olmuştu. Bu ilk öpücüğümdü. Ben ilkimi, ilk aşkımla yaşıyordum. Sonra elimi tuttu, öylece kaldık, uzun bir zaman...

Eve geldiğimde her şey ne kadar farklıydı. Ben ne kadar farklıydım. Meğer o olmak, ona aşık olmak ne güzelmiş. Canım benim... Ben snei ne çok sevmişim meğer... O gece uyuyamadım sabah hiç olmayacak sandım...

Ertesi gün aramadı... Sonraki günde ve sonra ki günde... Hiç aramadı aşkım.Geldiği gibi gitmişti hayatımdan. Sessizce çekip gitmişti. Canımı yaka yaka gitmişti. Arkasında ne bıraktığına dönüp bakmadan gitti. Oysa ne çok isterdim geri dönmesini sevmesini...Ama gelmedi aşkım, aramadı canım... Beni yarım bırakıp gitti. Dönmesini o kadar çok istedim ki, ama dönmedi...

Beni öylece bıraktı. Şimdi onu her gördüğümde ağlıyorum. Ben bu gidişi, bu bitişi hiç hak etmiyorum. Benim olmayanın sevmenin acısını yaşıyorum.Şimdi hiçbir ayakkabı tıkırtısını duymuyorum, hiçbir egsoz sesini anlamıyorum. Onsuzluğu yalnızlığı sessizliği yaşıyorum. Kalbim bedenimde sıkışmış ölmeyi bekliyor...

Meğer ne zormuş unutmak ne zormuş onsuz kalmak. Canımı yakan bir can var şimdi hayatımda. Keşke hiç olmasaydın. Keşke seni sevmeme hiç izin vermeseydin. Keşke hep komşunun oğlu olsaydın. Keşke içime düşmeseydin hiç.

Bu Sayfayı Paylaş