Seni Seviyorum Çünkü - Özcan Bülbül

'Yazılar, Denemeler.' forumunda zipper tarafından 20 Ağu 2013 tarihinde açılan konu

1. zipper

zipper quae nocent docent

Bu sabah alarmı iki kez erteledim,servisi kaçırdım.Bindiğim dolmuştaki kalabalık umrumda değildi,kulaklıklarımı taktım ve play’a bastım.Sadece ağız hareketlerini gördüğüm bu insan topluluğu kulaklıktan çıkan tiz sesi duyardı,onları rahatsız ederimdi,hakkımda konuşurlardı..
    Umrumda değildi,mesajını henüz okumuştum..”Günaydın lord”..

Seni Seviyorum çünkü;yatağa girmeden önce izlediğim filmdeki olaylar ana karakterleri içinden çıkılmaz bir mücadelenin içine soksa da, iyi adam iyi kızla en sonunda öpüşmüştü,bu filmi sen tavsiye etmiştin mutlaka izle demiştin..izledim çok geç bitti,yatağa 2 buçukta girdim..Sana ''İyi geceler masal prensesi'' yazdım..
    Yarım saat yatakta dönüp durmuştum cevap yazmıştın :”Masal sensin lord”.

Seni Seviyorum çünkü;dün akşam üstü haberlerde cari açıktan,sokak hayvanlarından bahsedilmişti,açlık sınırı, soruşturmalar falandı,sigara paketine uzandım,ama yakmadım...Aklıma geldi”sigara içince kötü kokuyorsun lord”..

Seni Seviyorum çünkü;anlamların kendi içlerinde bir karmaşası vardır,hayatta oluş nedenlerime ilişkin çok sık düşünür, bazan varlığımın sadece organik bir yaşam biçimi olduğunda karar kılardım.Çok kitap okur,çok fazla kitapta yaşardım.
    Bir gün gözlerini gözlerimin içine sokup tam dudağını dudağıma döktün ve dedin ki:
    "Hiçbir kitapta yazılanlar bu öpücük kadar gerçek olamaz"..

Seni Seviyorum çünkü;
    arastada içtiğimiz o buz gibi içeceğin hatrını üzerinde taşıyorsun..
    Seni Seviyorum çünkü;
    saçlarının sırtında uzanışı yeryüzündeki en güzel şelaleyi kıskançlıktan kurumaya itebilirdi..
    Seni Seviyorum çünkü;
    dün annem arayıp bana bugün için yanına gelmemi söyledi.İnce bir yalanı en tatlı diller onun boynuna dolayıp ''peki oğlum yarın gelirsin'' le biten bir telefon konuşması yapmamı sağlayacak kadar çok sevdirmiştin bana bir kalbin bir gerçekten çok daha değerli olabileceğini..
    Seni Seviyorum çünkü;
    yeryüzünde yapılmış ya da yapılacak hiçbir şarkı sarhoşken mırıldandığın bir Zeki Müren eserini mahfedişinin ardından aldığım o keyfi vermedi bana,kapansın meyhanalerdi,mesele değildi..

Seni Seviyorum çünkü;
    ben uzun kollu kazak giymem hiç ve sen bana”böyle üşürsün” deyip o berbat yünlü kazağı almıştın kendini havzada otlayan koyun gibi hissetsem de artık kollarım sıcaktı..Sarıldındı..

Seni Seviyorum çünkü;
    bildiğim hiçbir asit türü gözlerin kadar eritemezdi insanlara karşı taşıdığım nefreti...
    Seni Seviyorum çünkü;
    sende annemi görmüyorum,senden hiçbir şey istemiyorum..
    Seni Seviyorum çünkü;
    repertuvarım seninle birleşti ben söylediğin makamı bilmesem de sesinin arkasına saklanabiliyordum yürürken,hala yan yana yürüyemeyen fikirler taşıyordum.Seninle bütün çelişkiler önemsizdi...iki iki daha üçtü!

Seni Seviyorum çünkü;
    özleyebiliyordum,kızabiliyor bunun bir nedeni olduğu saçmalığına kendini inandırabiliyordum,karma diye bir şey vardı,belki kötü görünen şeyler bir iyiliğe vesile olabilirdi ..

Seni Seviyorum çünkü;
    güldüğünde yanakların Pedalisaya benziyordu,bir gülüş bu kadar güzel olursa bir hayata kastedebilirdi,korkmamıştım..
    insanlar istediklerinde pekala bir gülüşe ölebilirdi.

Seni Seviyorum çünkü;
    "ben sensiz yaşayamam"demiyordum,ölmem gibi bir olasılık yoktu çünkü seninle peşi sıra yıllarda aynı evde yaşlanmayı planlıyordum,tığ’ımı nerede unuttum diye sorduğunda onu sana gösterebilirdim..

Seni Seviyorum çünkü;
    tarih tekerrürden ibarettir,Tanrı İsayı severdi ,Allah Muhammed'i.. sonrasında kimse kimseyi böyle sevmemişti..

Seni Seviyorum çünkü;
    dinler ve aşklar aynı ketegoride dizilmişti..
    Seni Seviyorum çünkü..
    bunu yapmam için doğmuştun,senin yaratılma amacın benim seni sevmemdi..Allah seni yaratıp üzerinde çalışmam için önüme sermişti,hayat okuldu, eğitimin yaşı olmazdı ve sen tartışılmaz yeryüzündeki en muhteşem müfredattın..

Seni Seviyorum çünkü;buna hiç gerek yoktu..

Seni Seviyorum çünkü;bu çok anlamsız görünüyordu.
    Seni Seviyorum çünkü;beni sevmen için hiçbir nedenin yok..

Seni Seviyorum çünkü;
    nedene, sebebe ihtiyacım yok..

Özcan Bülbül

Bu Sayfayı Paylaş