Şifalı Taşlar

'Doğal Taşlar' forumunda MerikızZ tarafından 7 Kas 2009 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
 1. MerikızZ

  MerikızZ <b>Öz ağlamadan , Göz ağlamaz</b>

  Burada vereceğimiz bilgiler kısmen bilimsel sonuçlara dayanan ancak genelde tecrübelerle kanıtlanmış yada eski inanışlardan gelen bir kısım inançları içermektedir. Yazılanların tümü bilimsel sonuçlara dayanmadığından dolayı, bunların doğruluğuna inanıp inanmamak ve değerli taşları bu amaçlar doğrultusunda kullanmak tamamen sizin kendi kararınıza bağlı. Eğer bu konuda şüpheleriniz var ise; hoşunuza giden herhangi bir taşı 'etkilerini okumadan' seçip bir süre kullanmanızı, daha sonra kontrol etmek amacıyla o taşın etkilerini okumanızı öneririz.

  Hatırlatma:
  Bu sayfada örnek olarak taşların en çok bilinen türüne ait birer fotoğrafları kullanılmıştır. Ancak genelde her bir taşın birden fazla rengi ve alt türü bulunmaktadır. Dolayısıyla ismi geçen taşın sadece fotoğraftaki gibi olacağı düşünülmemeli. Örneğin; yukarıda fotoğrafını gördüğünüz mavi taş ve yan tarafta gördüğünüz taşlar -kimyasal yapıları aynı olduğu için- aynı cins taştır. (Mavi dantelli akik (agat) ve kırmızı akik).


  Not:Arkadaşlar Taşların Özelliklerini Merak Ediyorsanız Sizin İçin Vermiş Olduğum Linklere Tıklayın ve Merakınızı Giderin. İsimlerine Tıklamanız Yeterli

  AKİK
  [​IMG]

  AKUAMARİN
  [​IMG]

  AMAZONİT
  [​IMG]

  AMETİST
  [​IMG]

  AVENTURİN
  [​IMG]

  AYTAŞI
  [​IMG]

  AZURİT
  [​IMG]

  ÇEROİT
  [​IMG]

  DUMANLI KUVARS
  [​IMG]

  FLORİT
  [​IMG]

  GARNET
  [​IMG]

  GÜNEŞTAŞI
  [​IMG]

  HAVLİT
  [​IMG]

  HEMATİT
  [​IMG]

  JASPER
  [​IMG]

  KALSEDON
  [​IMG]

  KALSİT
  [​IMG]

  KANTAŞI
  [​IMG]

  KAPLAN GÖZÜ
  [​IMG]

  KEHRİBAR
  [​IMG]

  KRİSTAL KUVARS
  [​IMG]

  KRİZOKOL
  [​IMG]

  KRİZOPRAS
  [​IMG]

  KUNZİT
  [​IMG]

  KYANİT
  [​IMG]

  LABRADORİT
  [​IMG]

  LAPİS
  [​IMG]

  MALAKİT
  [​IMG]

  MERCAN
  [​IMG]

  OBSİDYEN
  [​IMG]

  OLTU
  [​IMG]

  ONİKS
  [​IMG]

  OPAL
  [​IMG]

  PEMBE KUVARS
  [​IMG]

  PERİDOT
  [​IMG]

  PİRİT
  [​IMG]

  RODOKROZİT
  [​IMG]

  RODONİT
  [​IMG]

  RUTİL KUVARS
  [​IMG]

  SAFİR
  [​IMG]

  SİTRİN
  [​IMG]

  SODALİT
  [​IMG]

  TOPAZ
  [​IMG]

  TURKUAZ
  [​IMG]

  TURMALİN
  [​IMG]

  UNAKİT
  [​IMG]

  YAKUT
  [​IMG]

  YEŞİM
  [​IMG]

  ZİRKON
  [​IMG]

  ZÜMRÜT
  [​IMG]
   
 2. ipegu

  ipegu New Member

  teşekkürler, son zamanlarda ilgimi çekiyor bu taşlar, burçlara göre de dağılımı var :)
   
 3. zipper

  zipper quae nocent docent

  [​IMG]


  BURCUNUN TAŞI HANGİSİ?


  Sana iyi gelebilecek taşları anlattık...

  Burçlar ve değerli taşlar arasında nasıl bir bağlantı var demeyin. Taşlar, sahip oldukları enerjiyle hayatımızı hiç ummadığımız kadar etkileyebilir! Belirli taşların, belirli burçlar üzerindeki etkisi yadsınamaz bir gerçek. İşte burç burç taşlar...

  KOÇ

  Koç burcu insanı zaman zaman kendine huzursuzluk yaratır. Bu da enerjisinin düşmesine yol açar. O nedenle Hematit ve Magnezit taşlarını, ona en iyi gelen taşlar olarak adlandırabiliriz.
  Hematit: Kişiye güç ve enerji verir. Bu enerjiyi doğru kullanmasına yardımcı olur. Hastalık sonrası iyileşmeyi hızlandırmaya yardımcı olur.

  Magnezit: İç huzura kavuşmaya yardımcı olur. İç huzura kavuşan insanın ikili ilişkilerinde yapıcı olmasını sağlar. Kendini geliştirme konusunda kişiyi kuvvetlendirir, geliştirir.


  BOĞA

  Boğa burcu insanının içinde hep bir kaygı vardır. O kaygıyı yenecek gücü kendinde bulamayabilir. Karşısındakilere de olumlu etki yansıtması zorlaşabilir. Akik ve Zümrüt taşları, Boğa burcunda olumlu etkiler yaratır.
  Akik: İnsanın içindeki korkuyu azaltır. Cesur olmaya teşvik eder. Metabolizmanın düzgün çalışmasını sağlayıp, kişinin sağlık sorunlarına da iyi gelir.

  Zümrüt: Kişinin sevgisinin derinleşmesine ve çoğalmasına yardımcı olur. Bunun sağladığı huzur ve sakinliği de karşısındaki kişiye yansıtır. Ayrıca denge unsurları içerir.


  İKİZLER

  İkizler burcu insanı çabuk hareket eder. Mutluyken birden mutsuz olabilir. Kendini dengelemek, tutarlı olmaya yöneltmek konusunda Turkuaz ve Zümrüt taşı ona destek olur.
  Turkuaz: Pozitif enerji dağıtır, negatif enerjiyi yok etmeye yardımcı olur. Bedeni güçlendirerek, kişiye güç verir. Ruhen daha sağlam olmaya katkısı sağlar.


  YENGEÇ

  Yengeç burcu insanı zaman zaman karamsarlığa kapılır ve kendini güçsüz hisseder. Enerjisi çabuk düşer. Kuvars ve Ametist taşı kendisini daha iyi hissetmesini sağlar.
  Kuvars: Uyumlu enerjileri depolayarak, negatif etkilere karşı korur. Ayrıca duyguların dengelenmesine yardımcı olur. Kişinin kendisiyle barışık olmasına yardım eder.

  Ametist: Sağlık konusunda kişiye faydası vardır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Uyumsuzlukları ortadan kaldırırken sosyal alanda kişiye yardımcı olur. Enerji verir.


  ASLAN

  Aslan burcu insanı azimlidir fakat her insan gibi içinde gizli korkular vardır. Çalışmak ve başarı Aslan için çok önemlidir. Çalışkan kimliği, sağlığını zaman zaman ihmal etmesine neden olabilir. Akik ve Kehribar taşı, Aslan burcunu motive edecek taşlardandır.
  Akik: İnsanın içindeki korkuyu azaltır. Cesaretli olmaya teşvik eder. Metabolizmanın düzgün çalışmasını sağlayıp kişinin sağlık sorunlarına da iyi gelir.

  Kehribar: Kolye olarak taşındığı zaman, boğaz bölgesi hastalıklarına iyi gelir. Ayrıca psikolojik olarak kişinin kendini iyi hissetmesini sağlar. Hisleri kuvvetlendirir.


  BAŞAK

  Başak burcu insanı tereddütlüdür. Kendini güvende ve rahat hissetmesi zordur. Bu nedenle Kaplan Gözü ve Sitrin taşları Başak burcunu bu konularda olumlu yönde destekler.
  Kaplan gözü: Zihnin sakinleşmesini sağlar ve kişinin rahatlamasına yardımcı olur. Bu sırada kötü gözlerden ve nazardan korunmaya da yardımcı olur.

  Sitrin: Tedavi edici enerjiyi ortaya çıkarır ve ağrıların azalmasına yardımcı olur. Dolaşım sistemini hızlandırır. Ayrıca kendini güvende hissettirir.


  TERAZİ

  Terazi burcu insanı özünde yeteneklidir ama bazen bu yeteneğini gün yüzüne çıkaracak gücü kendinde bulamaz. Bu yüzden de kendini mutsuz hissedebilir. Akuamarin ve Yeşim taşları Terazi burçlarını bu konuda olumlu etkileyecek güce sahiptir.
  Akuamarin: Ruhu dinlendirir. Kişinin yaratıcı gücünü kullanmasına yardımcı olur. Duyuları kuvvetlendirir.

  Yeşim: Huzur ve mutluluğu temsil eder. Psikolojik olarak kişiye fayda sağlar. Ayrıca ağrılara iyi gelir.


  AKREP

  Akrep burcu insanı tutkuludur ama içten içe de korkular yaşar. Bu korkuları yüzünden içine kapanabilir. Obsityen ve Mercan taşı Akrep burcunu olumlu yönde etkiler.
  Obsityen: Kişide kaygı, korku ve tereddütleri azaltır. Bu sayede kişinin özgüveni artar. Ayrıca sindirim sistemini de olumlu yönde etkiler.

  Mercan: Kişiyi her anlamda motive eder ve yaşamsal enerji verir. Daha aktif ve üretken olmasına destek olur.


  YAY

  Yay burcu insanı duygusaldır ve içine atar. Bu durum sinir sistemini olumsuz etkileyebilir. Topaz ve Sodalit taşları Yay burcunun kendisini daha dışa dönük ve pozitif hissetmesi konusunda faydalı olur.
  Topaz: Duygusal anlamda kırılmaları azaltır. Kişinin, karamsarlığını ortadan kaldırmaya destek olur. Sağlık açısından da faydası olduğu bilinir.

  Sodalit: Sinir sistemine faydası vardır. Kişinin sakinleşmesine yardımcı olur. Böylece daha uyumlu ve olumlu bir birey olmaya yardımcı olduğu söylenebilir.


  OĞLAK

  Oğlak burcu insanı kararlıdır ve planlı yaşamayı sever. Planlarının dışına çıkmak bazen onda strese sebep olur. Yakut ve Ametist taşları Oğlak burcuna olumlu enerji verir, stresini azaltır.
  Yakut: Bağışıklık sitemini güçlendirir. Mutluluk duygusunu arttırır. Enerji verir.

  Ametist: Sağlık konusunda kişiye faydası vardır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kişinin girdiği çevreye uyum sağlamasını kolaylaştırır, uyumsuzlukları ortadan kaldırır. Sosyal alanda kişinin etrafıyla iletişim kurmasını kolaylaştırır. Enerji verir.


  KOVA

  Kova burcu insanı yeteneklidir. Bazen kendinde yeteneğini ortaya çıkaracak gücü bulamayabilir. Kendisini yorgun hissedebilir. Lal ve Zirkon taşları bu olumsuzlukların azalmasına yardımcı olur.
  Lal: Yaratıcılığın ve hayal gücünün gelişmesini destekler. Bedeni, ruhen ve fiziken güçlendirir.

  Zirkon: Uykusuzluk problemlerini çözmede yardımcı olur. Böylece kişinin kendini işine daha çok vermesine destek olur. Bunun dışında sindirim sistemini de destekler.


  BALIK

  Balık burcu insanının hayal dünyası çok geniştir. Duygusal yönleri kuvvetlidir. Aytaşı ve Pembe Kuvars Balık burcuna en uygun taşlardır, kendisini geliştirmesine destek olur.
  Aytaşı: Duygusal olarak kişiyi dengeler ve pozitif enerji sağlar. İyi enerjinin dışa vurulmasına destek olur. Ayrıca lenf bezlerinin temizlenmesine yardımcı olur.

  Pembe kuvars: Aşk taşı olarak bilinir. Sevginin gücünü vurgular ve ortaya çıkarır. Aşk konusunda olumlu etkileri olduğu söylenebilir.


  Alıntıdır.
   

Bu Sayfayı Paylaş