Uzak Senin Yerin Neresi

'Yazılar, Denemeler.' forumunda Uygu tarafından 8 Eki 2012 tarihinde açılan konu

1. Uygu

Uygu New Member

Uzak ülkelerin bağrını delip sana geliyorum anne… Karanlık gözlü rüyaların bakışlarına hangi zevatalar mühür vurmuş. Mühür kaskatı kesiliyor , tren rayları gittikçe uzuyor törpülenesi rüyalarımda…

Vuslatın ardından koşup sana yetişememek anne! Ah hicranın ram-ı soluksuz bırakıyor nefesimi… gözlerimde katrelenmiş yaşlar, sancılar bedenimde yok oluşlarıma gebe…

Dağları mı şahit tutsam bu yalnızlığıma? Yankılanır mı iki cihanda akse varamayan vaveylalarım? Ellerin ne zaman bıraktı beni anne? Sensizliğime kimse çare olamıyor...

Serçelerin titrek dünyaları kadar sarhoş bir dünyaya mahpus edildim sanki

…

Hicran, uzak, gurbet kelimelerinin mahiyetlerini araştırır oldum lugatlarda. Lugatlara gerek yokmuş anne sadra sığdıramıyorum gayri gözyaşlarımı…

Sesimin titrek devrelerine şahit olma anne…Kurusun gönül yaprakları hüznün alacalığında…Donsun taş sokakların ruhu sensız geçirdiğim anlarda…Kulak ver anne sana yüreği delik mersiyeler yakacağım…Karanlıktan yıne korkuyorum anne mum yakıcak cesareti bulamıyorum kendımde.. Karardi dunyamin gozleri...Ve son bir seslenis anne!

Rabbim, firkatimize sen sahit oldun vuslatimiza da sen sahit ol Yarab...

FATMA ZEHRA ARSLAN

Bu Sayfayı Paylaş