Vefa Enver - Çoçuk da Yapamadım, Kariyer de

'Kitap tanıtım' forumunda sha. tarafından 9 Ara 2009 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. sha.

sha. ..daha çirkin, daha huysuz

Kariyer de, çocuk da yapma hayaliyle yola çıkmış olan üç kız arkadaş, otuzlu yaşlarına geldiklerinde ikisini de beceremediklerini fark ederek dehşete düşerler. Bu gidişata bir dur demenin vakti gelmiştir ama nereden başlayacakları hakkında en ufak bir fikirleri de yoktur.
    Gününü gün eden, gömlek değiştirir gibi sevgili değiştiren, seksi ve erkeklerin karşı koyamadığı Sibel, hayatını doludizgin yaşarken geride bıraktığı kırık kalpleri hiç umursamaz. Ama avcı av olunca işler değişir. Aslı ise Sibel'in tam tersine, ilişkilerinde bencillikten uzak ve son derece özverilidir. Ürkek güzelliği ve sevilmeye duyduğu ihtiyaç onun sonunda hep üzülen taraf olmasına neden olmaktadır. Ahu iş hayatında emin adımlarla ilerlerken, kim bilir kaç kişinin üstüne basarak başarı merdivenini tırmanmıştır. Hatta buna aynı evi paylaştığı sevgilisi Can da dahildir.
    Kızların başlarda birbirinin aynısı gibi geçen, sıradan ama bir o kadar da komik olaylarla dolu günlük hayatları, kısa sürede arapsaçına dönse de, beklenmedik acı ve sıkıntıların içinden olgunlaşmış ve bir o kadar da güçlenmiş olarak çıkacaklardır.

Cinius Yayınları
    304 sayfa
    Baskı Tarihi: Ağustos 2009

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Vefa ENVER kimdir?
    1977 yılında İstanbul'da doğmuş. Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Mezunu. Kendi cümleleriyle; "Victoria Dönemi ile ilgili herşeye bayılıyorum. İnanıyorum ki, kadın erkek eşitliği konusunu o kadar ileri götürdük ki, kadın olmanın bütün ayrıcalıkları ve keyifli yanları birer birer avucumuzdan kayıp gidiyor."

----------------------------------------------------------------------------------------------

Kitap Hakkında Okuyucu Yorumları
    üç genç kadının birbirinden farklı karakteri, renkli kişilikleri ve heyecanlı ilşkilerini okurken çok keyif aldım. herkesin içinde biraz ahu, biraz aslı, birazda sibel var aslında. espirili anlatımı ile sürükleyici, çok güzel bir kitap. tavsiye ederim.

Hikaye´ye söylenecek tek kelime; mükemmel :)
    Tatilde, yolda, hatta işte bile sıkılmadan okuyabileceğiniz, ara ara acaba Aslı mıymıy´ı şimdi ne yapacak diye merak edeceğiniz bir kitap.
    Herkese tavsiye ederim.

Çağımızın çalışan, özgür ruhlu kadınını esprili bir bakış açısıyla ele alan roman akıcı ve sade üslubu sayesinde çok rahat okunuyor. Başladığınızda bitmeden rahat edemiyorsunuz.

2. aslic

aslic Member

teşekkürler

3. mert efe

mert efe New Member

tesekkurler

4. elfarwen

elfarwen Member

bu kitabın taranmış hali yok sanırım sitede.İlginç geldi konusu.

5. betem_16

betem_16 New Member

tesekkurler

6. altin76

altin76 New Member

tesekkurler

7. lila

lila New Member

Çocuk da Yapamadım Kariyer de 2. baskısı için herşeyiyle hazır. Ya siz? Üç kitaptan oluşan serinin ilk kitabı için hazır mısınız?

Tanıtım:

Kariyer de, çocuk da yapma hayaliyle yola çıkmış olan üç kız arkadaş, otuzlu yaşlarına geldiklerinde ikisini de beceremediklerini fark ederek dehşete düşerler. Bu gidişata bir dur demenin vakti gelmiştir ama nereden başlayacakları hakkında en ufak bir fikirleri de yoktur. Gününü gün eden, gömlek değiştirir gibi sevgili değiştiren, seksi ve erkeklerin karşı koyamadığı Sibel, hayatını doludizgin yaşarken geride bıraktığı kırık kalpleri hiç umursamaz. Ama avcı av olunca işler değişir.
    Aslı ise Sibel'in tam tersine, ilişkilerinde bencillikten uzak ve son derece özverilidir. Ürkek güzelliği ve sevilmeye duyduğu ihtiyaç onun sonunda hep üzülen taraf olmasına neden olmaktadır.
    Ahu iş hayatında emin adımlarla ilerlerken, kim bilir kaç kişinin üstüne basarak başarı merdivenini tırmanmıştır. Hatta buna aynı evi paylaştığı sevgilisi Can da dahildir. Kızların başlarda birbirinin aynısı gibi geçen, sıradan ama bir o kadar da komik olaylarla dolu günlük hayatları, kısa sürede arapsaçına dönse de, beklenmedik acı ve sıkıntıların içinden olgunlaşmış ve bir o kadar da güçlenmiş olarak çıkacaklardır.

8. çakırlar

çakırlar New Member

teşekkürler

9. sanagur

sanagur Member

teşekkürler

10. medusam8

medusam8 New Member

teşekkürler

11. heydi

heydi Active Member

tskrlr

12. jambuna

jambuna New Member

teşekkür

13. emel3434

emel3434 New Member

mersiler

14. emel3434

emel3434 New Member

tşkr

15. sezqi

sezqi New Member

Bu kitaba ve devamı olan Bunu Sen İstedin'e bayıldım :) Harikaa ötesi bir kitap herkese tavsiye ederim :)

Okuyan herkesin diyeceği gibi Barannnn <3

16. mervemrym

mervemrym New Member

teşekkürler

17. fes

fes Active Member

tesekkürler

18. ipeqh

ipeqh Member

tesekkürler

19. korelim

korelim New Member