Alüminyum Folyo Bilinmeyen 7 Kullanım Alanı

'Kadınca' forumunda Pl1 tarafından 23 May 2015 tarihinde açılan konu

 1. Pl1

  Pl1 Mary Poppins Site Yetkilisi

  Alüminyum folyo sadece sandviç sarmak, ya da kek kalıbının dışına kaplamak için değil temizlikten eşya taşımaya kadar pek çok alanda kullanıldığını biliyor muydunuz işte Alüminyum folyonun pek az bilinen 7 kullanım alanı…
  1-Tencere tava temizliğinde
  [​IMG]
  Kullandığınız Alüminyum folyoyu top haline getirin ve çıkmayan tencere tava dipleri için kullanın. Bu gerçekten etkili bir yöntemdir.

  2-Eşya taşımada
  [​IMG]
  Eşyaları ordan oraya sürüklerken yerler mi çiziliyor ya da fayanslara mı takılıyor o zaman çare Alüminyum folyoda. Alüminyum bir kaç kez katlayın ve sürüklediğiniz eşyanın ayağının altına sokun ta daaa işte size kolayca sürüklenen mobilyalar

  3-Kolay ütünün sırrı Alüminyum folyo
  [​IMG]
  Alüminyum folyoyu ütü masanızın altında serin üzerine ütü masasını kılıfını geçirin işte size daha kolay ütülenen çamaşırlar gömlekler ütüyü zaten sevmezken azcık da olsa faydası oluyor daha çabuk bitiyor :)

  4-Makasları bileyin
  [​IMG]
  En kolay ip ucu kesinlikle bu Makasları bileyin. Tek yapmanız gereken Alüminyum folyo kesmek kesin kesin ve işte keskin makasınız hazır..

  5-Gümüşler kararmasın!
  [​IMG]
  Kaç kişinin evinde gümüş çatal bıçaklar var bilmiyorum ama en azından benim bir kaç gümüş yüzük ve küpem var. Efenim gümüşler hava ile temas ettikçe kararır etmese de kararır bunu en aza indirgemek için gümüş eşyalarınızı Alüminyum folyoya sarıp kenarlarını bükün ve çekmeceye bu şekilde koyup saklayın.

  6-Radyatörler daha çok ısı yaysın
  [​IMG]
  Özellikle kış aylarında her eve şart , bir karton alın peteğin genişliği kadar kesin ve bir kaç kat Alüminyum folyo ile kaplayın bantlayın alın size yansıtıcı radyatör ile duvar arasına koyun böylece ısı duvar tarafından emilmeyecek Alüminyum direkt odaya yansıtacaktır.

  7-Aynadaki sır!
  [​IMG]
  Aynanın aslı camın bir yüzünün çelik metalik renkle boyanmasıdır eski aynalarda bu boya bozulur ve ortaya hoş olamayan görüntüler çıkar. İşte bu kısımlara bant ile Alüminyum folyonun parlak tarafını yapıştırın. Artık aynayla aranızda da bir sır var….
   
 2. zipper

  zipper quae nocent docent

  Aynayı ve ütüyü biliyodum :D,teşekkürler bilgiler için :)
   
 3. curium

  curium Primus inter pares

  Alüminyum folyodan hoparlör desteği yapmışlığım var sesi epey yükseltiyor.

  birde folyo değil ama eski alüminyum kornişten (şu perdeleri astığımız) tv anteni yapmışlığım mevcut efemm :Lv:
   

Bu Sayfayı Paylaş