BD Bilmeceleri

'Forum Oyunları' forumunda Pl1 tarafından 19 Nis 2012 tarihinde açılan konu

1. anonim

anonim E-kitap Müdavim

"100 sayfalik bir kitaba bu kadar ayri konuyu sigdirabilmek bir basaridir." diye düsündügüm kitaplardan biridir kendisi.. Karman corman bir hikaye olup hatirlanamamasi da gayet dogaldir zannimca yani..

Daphne Clair - Tehlikeli Randevu..

2. SblMrt

SblMrt Well-Known Member

Veeee doğru cevapppppp :sak sak::sak sak: Tebrikler anonimmmmm :saygilar::saygilar:
    Yeni soruyu senden alalım ;)

3. anonim

anonim E-kitap Müdavim

Geldim...
    Gözümü kapayip farenin imlecini kaydirdim...sansiniza bu bd cikti canlar...

Olur da etrafta, gün ortasinda acik birakilmis bir sokak lambasini andiran bir kadin görürseniz, aha da o bizim esas kizimizdir...

4. Pl1

Pl1 Mary Poppins Site Yetkilisi

eeeeeeeeeeeee singing in the rain diyerek mi geliyor esas kız, peki esas oğlan ne yapıyor bu arada o da kız ıslanmasın diye şemsiyemi tutuyor :p

5. SblMrt

SblMrt Well-Known Member

:zuhaha::zuhaha::zuhaha:

Daha ipucu dahaaaaaa :p

6. anonim

anonim E-kitap Müdavim

dogru aslinda .. her firsatta sarki söyleyen bir tip cünkü kiz.. üzülür, sarki söyler; cani yanar, sarki söyler; sevinir , e o zaman haliye söyler..

Sibel, bu ipucu sayilir mi ki??:glmsm2:

7. Pl1

kesin sayılır :zuhaha::zuhaha::zuhaha:

ama erkekten hiç iz yok, yoksa daha sahneye çıkmadı mı:füü:

8. SblMrt

SblMrt Well-Known Member

Senceeeeee :glmsm2:

9. anonim

anonim E-kitap Müdavim

Nassi yani?? Yoksa , yoksa siz benim ipuclarimi begenmiyor musunuz ?:'(

Kizimiz , her firsatta danseden, sarki söyleyen, ziplayan, hoplayan bir cesit sevgi pitircigiyken, abimiz tam tersi bir karakter.. Mr. Ciddiyet... Yaniiii; yagmur , semsiye var ama abi Cin Keli degiiiil...
    Amaaa cok ünlü bir adaaam..

Kizimiz bu abinin ilgisini zekasiyla cekemeyecegini düsününce, bacaklarini kullanmaya karar veriyor..Daha dogrusu patronu yüzünden , öyle karar verdiriliyor..
    :
    Hadi bakalim..Buyurun size ipucu..Hem icinde irrkek de var..:hih: :füü:

10. SblMrt

SblMrt Well-Known Member

11. anonim

anonim E-kitap Müdavim

O cok daha güzel kitaptir.. Ama degil maalesef...

Kiz, abiyi (mecburen) bir sey icin ikna etmeye calisiyor.. Ama abi hiiic orali degil.. Taaaa ki ....

(Bunu bir sonraki ipucunda verecektim ama haydi simdi yazayim...)

Ta ki , kiz abinin annesini kapkaccidan kurtarana kadar..

12. SblMrt

SblMrt Well-Known Member

Heeeee biliyom bunu ama adını sittin sene düşünsem çıkaramam :D

13. anonim

anonim E-kitap Müdavim

Sasirdim mi?? Yoooo:füü: Tipik Sibel, isim haric her seyi hatirlar

Anneyi kapkaccidan kurtaran kahraman kizimiz , el bilegini kirmistir.. Ama o kadar neseli , o kadar neselidir ki, kirik bilekten , kitapta uzuuunca bir süre haber alinamaz.. Hatta bir ara bu durum yazarin , kizin bilegini kirdigini unuttugunu düsünmeme sebep olmustur.. Neyse ki yazar ,kizin tropik meyve renklerindeki kiyafetiyle salsa yapmasiyla, sirretlik potansiyeli yüksek olan baska bir kadinin kitaptan mehter marsiyla ugurlanmasi arasindaki kisa zaman esnasinda, bu ayrintiyi hatirlar...

Ha bu arada , abiyi de ikna eder yaptigi bu kahramanlikla (Salsayla degil :glmsm2:)

14. anonim

anonim E-kitap Müdavim

Ipucu efenim...

Kizimizin erkek arkadasi, onu birakip , cocukluk arkadasi da olan ilk askiyla evlenmis... Ama önce kizimizi bir tatile götürmüs, kizcagizi dogum gününde üzmesin diye...
    Insanlarin üzerinde böyle de bir etkisi var kizimizin...Kimsecikler onu üzmeye kiyamiyor..

Not: Bir önceki mesajda mehterle göndermisim sirreti...Hic söylemiyorsunuz da ..Ne ayip.. Izmir Marsi ile gidiyor tabii ki... Yoksa mehterle ohooo... Ortadan kaybolmasi en az üc ay...

15. Pl1

yine bilemedik :D

16. anonim

anonim E-kitap Müdavim

E ipucu o zaman..

Abimizin ismiyle hissi birbirine hiiiic uymuyor... Bir insan aile ismiyle ancak bu kadar uyumsuz olabilir... (Bu iyi bir ipucu arkadaslar ..Tutun ucunu birakmayin)

17. anonim

anonim E-kitap Müdavim

Yine ben:glmsm2:

Sirretten kurtulduktan sonra , kizimiz onun yerine gecer...(Sirretlik acisindan degil :p)
    Birlikte yaptiklari is icin , seyahat etmeleri gerekmektedir... Paris, tropik bir ada, Iskocya... Aaah ah..

18. SblMrt

SblMrt Well-Known Member

Yokkk lannnn bu benim hatırladığım kitap değilmiş.İpuçlarına geyik gibi bakıyorum :glmsm2:

19. anonim

anonim E-kitap Müdavim

Sibeeeelllll... Yapmaaaaa !!! Sen de hatirlamazsan, yapisti kaldi üzerime yaaaa...

Abi seksi bir ekonomist...Finans haberlerine reytingi tavan yaptiriyor diyorlar.. Adamin seksapelini varin siz düsünün artik..

Kiz dansci olamayan bir televizyoncu...

20. SblMrt

SblMrt Well-Known Member

Yok yavvvvvv vallaaa hatırlamadım.Fire kesin bulmuştur ama soru sormamak için sesini çıkartmıyordur :p

Bu Sayfayı Paylaş