BD Bilmeceleri

'Forum Oyunları' forumunda Pl1 tarafından 19 Nis 2012 tarihinde açılan konu

1. alkane

alkane Well-Known Member

Evet kesinlikle haklısın:) ne bileyim şöyle yazar adı olur,kitap ilk 100 içerisindemi, veya herhangi başka bişeyde olur;)

2. anonim

anonim E-kitap Müdavim

"sally wentworth - karlı dagın atesi" olmasi lazim... bana bir film cagristirmisti ,oradan hatirliyorum;)

3. alkane

alkane Well-Known Member

Evet kesinlikle doğru kitap:)Maaşallah ne kadar dikkatlisin anonim:saygilar:

4. SblMrt

SblMrt Well-Known Member

Ahhhh bu Bd ilk okuduğum BD dir ve yeri başkadır.Çookkkk da sevmiştim.Sahafta bulup aldım,saklıyorum :gül:

5. Pl1

Pl1 Mary Poppins Site Yetkilisi

Anonim soru lütfen:cool:

6. anonim

anonim E-kitap Müdavim

iste yeter pl´cim;)
    Esas kizimiz ,nette bir tanisma sitesinde „prenses kurbagasini ariyor“ mesajiyla es ariyor… bu bd´yi animsadiniz mi??

7. fire

fire <b>Özel Kalem</b>

Evet doğru bilmişsiniz :saygilar::sak sak:

8. Pl1

ben biliyorum ama yazmayacağım arayın bulun kızlar:zuhaha::zuhaha:

9. zipper

zipper quae nocent docent

cevap veriyorum:
    Jessica Hart ,Arkadaşlık Uğruna...
    not:kitabı okurken çok eğlenmiştim :)

10. anonim

anonim E-kitap Müdavim

Dogrudur..Tebrikler:sak sak::saygilar: Yeni soru lütfen...

11. çitlenbikk

çitlenbikk Well-Known Member

yeni soru benden gelsin olmaz mı? ziper sorusunu sorana kadar.
    beğendiğim bir kitabı bitirmeden kitap kurdu bir akrabam aldığı ve geri getirmediği
    (yanlışlıkla değiştirecek kitaplarla saafa götürmüş)beğendiğim bu beyaz diziyi bulmak istiyorum.hatırladığım kadarıyla bir hanım yazar eski bir ev satın alıyor.yada birinden kalıyor. evin onarılması gerek çatısı mutfağı her şey bir arkadaşı bu işlerin hepsini takip etmesinin onun için çok yorucu olduğunu bu işlerden kendisinede iyi bakmadığını söylüyor. ve arkadaşına yardımcı olsun diye gazete ilanı ile bunları yapacak birini buluyor.bulduğu kişi o kadar ilgili ki evin onarım işleri için ne gerekiyorsa yapıyor aynı zamanda onu solgun ve yorgun gördüğünden her gün neler yemesi gerektiği ile ilgili notlar yazıyor. alışverişleri yapıyor. yiyecekleri bile pişiriyor.devamını okuyabilmem için yardım.

12. zipper

çitlenbikk,çok tanıdık geldi acaba hangi seriden olduğunu hatırlıyor musun?

bu arada ben de sorumu düşüneyim;)

13. çitlenbikk

çitlenbikk Well-Known Member

yasemin serisi olabilir.yanlız yakın tarihli değildir.çünkü genelde 2010 dan önceki yılların BD alırım daha ucuz oluyor.bütçeme uygun

14. clondike

clondike Well-Known Member

Bu soruyu BD sevenlere de sor. Henüz burayı fark etmeyen üyeler var. Sorarken buranın linkini de verisen iyi olur. Orayı dışarıdan takip edenler de oluyor. Cevabı bilirlerse girip yazıyorlar bazen...;)

15. Pl1

oyundan sıkıldınız galiba :(

16. alkane

alkane Well-Known Member

yeni soruyu alalım lütfen;)

17. SblMrt

SblMrt Well-Known Member

Ben sıkılmadım doğrusu ;) Yeni soru ne zaman gelecek diye bekliyorum

18. zipper

soru sırası bendeydi lakin çitlenbikk arkadaşımıza öncelik vermiştim ama onun aradığı kitap da bulunamadı galiba...hiç sıkılmadım pl 1 hatta beyin jimnastiği yerine geçiyor bir de şıp diye hatırlayabilsem keşke:p

gelelim sorumuza ;benim sorum kolay:

perdeden kendisine elbise diken kadın kahramanımız hangi kitaptaydı?

birçoğunuzun bileceğine eminim,şimdiden kolay gelsin:bye:

19. Emma

Emma New Member

okudum ama adını hatırlayamadım, ben konuyu anlatayım biraz, kızımız garson karnını doyurmak için perdeden elbiseler dikip balolara filan katılıyor, adam Yunanlıydı sanırım aslında Yunan kodamanları :zuhaha: serisinden olabilir diye düşündürüyor insana bu bilgili, babası var kızı görüyor ve tam oğluma göre diye düşünürken esas adam kızla babasının konuştuğunu görünce çok kızıyor (buradan itibaren sanırım birkaç bdyi çorba yapmış olabileceğimi düşünüyorum:füü:)

20. SblMrt

SblMrt Well-Known Member

Hatta o BD babanın 'Onu buldum' diye bağırmasıyla başlıyordu.O BD de şu idi
    http://www.kuflu.com/e-kitap/18923-sarah-morgan-masumiyetin-gucu-beyaz-dizi.html
    Sanırım doğru cevap ta bu

Bu Sayfayı Paylaş