Beyaz Dizi Sevenler Buraya

'Kitap tanıtım' forumunda clondike tarafından 3 Ağu 2011 tarihinde açılan konu

1. romanlar

romanlar Active Member

arkadaşlar merhabalar.benim arkadaşlarım benimle dalga geçiyorlar.o kitaplardan ne anlıyorsun .hepsi aynı diye.ama benim istediğimin asıl o olduğunu anlamıyorlar.yani sonunun hep mutlu bitmesi.beni o kadar rahatlatıyor ki.kitap okurken kendimden geçiyorum.işyerinin stresini ,dedikodusunu farketmiyorum.

2. rüzgar

rüzgar Well-Known Member

boş ver seni mutlu ediyormu ona bak sen hem dedikodu yapmayarak günahada girmiyorsun
    benim çevremdede böyle arkadaşlarım var hiç dinlemiyorum onları
    hatta kimseyle paylaşmıyorum kitap sevgimi onların kaybı diye düşünüyorum

3. clondike

clondike Well-Known Member

Bu kitabı veritabanlarında buldum. Sandra Brown'ın A Perfect Couple adlı kitabı olarak geçiyor ama Türkçe'ye çevrilmiş halinin yeni adını bulamadım. BD listelerindeki Sandra Brown kitapları arasında yok. İsmini tespit edemediğim az sayıdaki BD arasında ise bilemiyorum. Sandra Brown 'ın BD dışı da çok sayıda kitabı var biliyorsunuz.
    Kitabı bulabildiğim adres:
    A Perfect Couple by Sandra Brown

Araştırmaya devam edeceğim. Bulursam yazarım.

4. GÜLPERİ

GÜLPERİ Active Member

bu kitap yanlış hatırlamıyorsam güneş gazetesinin hediye verdiği kitap kapağı hafif kırmızı ağırlıkta ama kırmızı dizi değil çünkü 25 sene önce kırmızı,mor diye kitaplar ayrılmıyorlardı sadece gelişim romanları vardı ama bu kitap gelişim bd değil gazete hediyesi idi sonu ise hep aynı değişiklik yok erkek kızın ne kadar yüce gönüllü olduğunu anlıyor yani herkesin dediği gibi mutlu son.Bu arada ilk denilince benimde ilk okuduğum bd. Yarın OLsa diye bir gelişimde hiç bir zaman konusunu unutmuyorum çünkü çok beğenerek okumuştum.

5. irem03

irem03 Member

ben beyaz dizilere lise yıllarında alıştım hiç unutmam para simit almamız için harçlık verirdi ben biriktirir kitap alırdım sonra üniversite iş evlilik çoçuk tabi artık ağır takılıyoru psikolojik kitaplar,doğan cüceloğulları sonra üniversitede bir doktor arkadaş kendisi psikoloğtur sen ne yapıyorsun ya dedi biz bile bunun eğitimini almışken böyle kitaplar okumak ,o aerada beyaz diziler yok oldu eskiden gazete bayilerinde satılırdı sonra nasıl oldu bilmem zeynep hanım dige bir bayanla tanıştım elinde beyaz dizi barbara cartlant romanları varmış önce aldım sonra takas ettik derken tekrar beyaz diziler iyiki varlar hayatıma bir anlam katıyorlar arada gine takılırım biraz psikoloji ama illaki beyaz dizi
    kuflu ailesi iki varsınız
    sizin sayenizde kitapları okuyuruz sıkıntılarımızı,sitreslerimi sayenizde atıyoruz
    emeği geçen arkadaşlara ço ama çok teşekkür ederim
    ellerinize ve gönüllerinize sağlık
    ve ŞİMDEDEN HERKESİN BAYRAMINI EN İÇTEN DİLEKLERİMLE KUTLARIM
    TÜM KUFLU AİLESİNE NİCA BAYRAMLAR

6. rüzgar

rüzgar Well-Known Member

Serrescim okudum sonunda Korsana Altın Yaraşır tek kelimeyle muhteşemdi
    tekrar tekrar okunacak güzellikte
    senin övdüğün kadar var itiraf edeyim okurken çok fazla benlentiye girip hayal kırıklığına
    uğrarmıyım diye düşünmedim değil ama beklediğimden fazlası vardı
    tekrar teşekkür ederim ellerin dert görmesin

7. Ser_reS

Ser_reS <b>ŞeyhKoPat_Kartaliçe</b>

canım ben oyle kolay kolay bır bd yı tavsıye etmem enaz 200 bd eklemsıımdır saysını unuttum duzenledıkleırm dahıl
    ama 2 3 kıtabı tavsıye ettım kesınlıkle
    farkı anlamana sevındım gercekten defalarca okutucak bır kıtap
    ve yıne boyle paylasmadna once okursam begenırsme sıze tavsıyelere devam:)
    kı sızdend e boyle okudugnuz gelısımler ozellıkle tavsıye beklıyorum
    bazen kafamı dagıtmak ıstıyorum 2 gun once bır gelısım okudum
    konu berbat otesıydı kopukluk cok vardı satodakı oyun flora kıdd
    kafamı dagıtıyım derken sınır komasına girdim:kzgn::zuhaha:

8. ekabir16

ekabir16 New Member

siteye yeni kitaplar eklediğiniz için teşekkürler.gelişimlerin okumayı seviyorum

9. BEYAZ

BEYAZ E-kitap Müdavim

Ben ''OTEL'' adlı kitabı biliyorum.O gelişim değildi,mavi renkte bir kapağı vardı.Kız adamın büyükannesinin avukatıydı,dedeside adamın...kendini ispata çalışıyordu eski dökük bir evde oturuyordu.Aşk kaçınılmazdı ama güven yoktu sonunda toplantıda kızla evleneceğini açıklamıştı kız bayılmadan önce ....
    ......
    Şuan ''ÇOK ÖZEL BİRİ'' ni okudum...güzel bir gelişim klasiğiydi...Çok yakın arkadaşının kaybını yaşayan Diana bir çılğınlık yapar ilaçla içkiyi birlikte alır...., geceyi tanımadığı bir adamla geçirir...evet tahminleriniz doğru hamile...burda kader işe el atar...Diana'nın çocuğunu doğurup yetiştirmek için seçtiği kasaba çiftçi Marcus'un kasabasıdır...
    Gece aynı sularda gezen iki yabancı gemi birdaha karşılaşmayacağını düşünürken aynı limanda mola verir...
    Diana Marcus'u evli,Marcus onu dul sanır....ve mutlu son..
    işte bu nedenle seviyorum beyaz dizileri...
    ....
    Bu arada sevgili clondike HOŞGELDİN....:)

Nesrin akarsu bunu beğendi.
  10. clondike

Sağ olasın.:Frnds:
    Geldim de kitapların arasında boğuldum:)
    Mutlulukla tabii ki. Listelere link eklemekten sıra gelmedi yazmaya...
    Takmış vaziyetteyim. Orjinal adları bul, seri ise yanına Karawolf e link bağlamak için hazırlık yapıp işaret koy vs. Nasıl ve ne zaman bitecek bilemiyorum ama bitmeli.
    Bu ara BD değil de birikmiş historical tarzı son dönem çıkan romanlarımı okudum peşpeşe. Vakit bulunca ilgili bölüme tek tek yazmayı planlıyorum.
    Teslimiyet güzeldi. Bir Aşk Masalı'nda adamın cezasız kalmasına bozuldum. Quinn 8 kardeşli serisinin 4.,2. ve 3. sünden sonra çıkan 1. kitabı yani ağabeyin hikayesini okudum. Stephanie Laurens'in son romanı da bitti. Daha var bir kaç tane. Tatilin her gününe bir roman ama yığın hala azalmamış görünüyor.:eek:ff: Daha da alacaklarım var üstelik.

Serra da 1 taramam kaldı düzenleme için. Bildiğim kadarı ile hazır ama başka sitelerde yok. O nedenle bir süre bekleyelim. Vakit bulmam zor. Bulursam biraz daha tarama yapacağım ama sanırım şu ara çok acele etmeme de gerek yok.;)
    Ağustos Historical BD güzelmiş dedi Serra. Kızım da aynı şeyi söyledi. Daha okumamıştım. Bu gece onu bitireyim bari.

11. BEYAZ

BEYAZ E-kitap Müdavim

Sevgili merym,
    Sonu olmayan bir kitabı okumak insanın günlerce kafasını meşgul eder bilirim...sonunun mutlu olduğunu bilsekte yinede keyif vermez.Merak ettiğin kitabı bütün sabah kilerde aradım ve buldum...:)
    Yalnız tarayıcım yok...nerede kaldığını anımsıyorsan sana kaldığın yer itibarıyla buradan yazabilirim..
    Güneş gazetesinin armağanı mavi dizi imiş.Yazarı Carla Neggers

12. ebr

ebr E-kitap Müdavim

ben de tavsiyeyi dinleyip korsana altın yakışırı okudum ve çok beğendim
    şu an elimde Jane Porter ın the sicillian defiant mıstress adlı kitabı var keşke ing çeviriye yeterli olsa da bu bd yi size çevirebilsem çünkü aynı lezzette

kız çok güzel çok aşık...
    adam çok yakışıklı çok zengin...
    ve bir gün çok kadın seni seviyorum der....
    pat adam onu bırakır.

kadın kızgın öfkeli veeee intikam istiyor

nasıl?

13. BEYAZ

BEYAZ E-kitap Müdavim

Sevgili Ser_reS,
    Ben ''KORSANA ALTIN YARAŞIR'' ı hiç beğenmedim....sadece bir solukta okudum.....:)
    Zavallı Trent neler yaşadı...Melly'i bekledi...bunu genelde bayanlar yaptığı için kitaplarda şaşırdım.Konu güven üzerineydi kitabın adı daha farklı olabilirdi..
    .....
    Sevgiyle kal....

14. Ser_reS

bu kıtabı sımdı bende cok merak ettım
    bırınden foto makınası calabılırmısn pardon alabılırmısn:p
    foto cekımıyle okurduk :kz:

ben bu kıtapta adamın sabrına kadına sadakatine hayran kaldım
    kadınlar he r zaman tek eşlilikten yana iken erkekler nedense
    sureklı baska kaıdnlarla olabılıyor ayrı ıken
    kızın cektırmesı gayet normal onun acısından bakarsan
    para ıcın adma kendını sattı oluyor
    kıtabın adıda br cumlede korsan ve altın gectiği için koymuslar kesın
    o konuda haklısın baslık aldatıcı
    ama bız bunu daha once baska bdlerdede yasamıstık
    cok onceden vampır sevgılımde adamı vampır sanmıstık:kz::p

15. Ser_reS

harleguın den ıstek ısteyelım belkı cevırır yayınlarlar
    yelkenın taradığı kahramanı turk olan o bd d e ıstek ıstnemıstı cevrıldı
    gelın faceden saldıralım harlequıne :füü:

16. Ser_reS

sen geldıgın zaman zatı sınırlı bos kalan zamanımda gıdıyor :)
    o konuyu duzletıyım suna serı bılgısı eklıyım derken saatler gecıyor
    ben nekadar duzenleme takıntısı ısem sende serı ve kıtap adı takıntılısın :)

17. clondike

:cool:
    Derim ki uğraşmasan başlığa seri adı yazmakla.
    Sayfanın içine yazılsın ve Karawolf'un seri listelerindeki ilgili sayfaya oradan link atılsın. (Permalinkle doğrudan o seri listesinin olduğu sayfaya.) Meraklısı kitabı sadece indirmekle yetinmez, yazılanları da okur zaten. Oradan seriye ulaşabilir. O kadar çok kitabın serisi var ki...Üstelik çoğu seride tek kitap çevrilmiş Türkçe'ye. Başa çıkamazsın böyle. Başkalarının ne yaptığı önemli değil. Farklı olabilir burada.

Bu arada, dün gece Ağustos Historical i yarıladım ama uyumuşum bitmedi.(MICHELLE WILLINGHAM-YASAK TUTKULAR ) Kızım okumuş beğenmiş. İskoçya Historicalleri gibi ama bu sefer İrlanda'yı anlatıyor. 12. yy. daki İrlanda. Düşünsene içinde Bizans'tan söz ediliyor. Thea'nın Suçu ne?'deki gibi bir çeviri faciası yok ortada. Bir takım klişeler var tabii. Sonuçta bir BD ama o dönemi anlatan çoğu kitap gibi şiddet dozu da yüksek. Alışılmadık olan o dönem kadını için pek konu edilmeyen bekar annelik konusu. Iseult'un anneliğini her türlü duygunun önüne koyması çarpıcı.Hayatındaki 3 erkeğin bu çocuk konusundaki farklı duygu ve davranışları da ilginç. :)

18. Ser_reS

canım ben arsıvıme kıtabı eklerken muhakkak serı bılgısını belırterek eklıyorum takıntılıym bu konuda
    başlıklarada bu yuzden serı bılgısını eklıyoruz
    ıcersıne yazmakla baslıga yazmak farkemtezkı ıkısıde ek işlem ;)
    kı zatı serı bılgıler sadece başlıklara yazılmıyor ıcerıgde lınklerle dıger serının kıtapları lınklere verılıyor
    bu gorevı yıldızlı atlaa bıraktım o gordukce eklıyor serı bılgılerını
    bas etmek zor her gun 3 5 kıt eklenınce bıde:)

bizi hiç imrendırme yasak tutkuları elbet bızde okucaz:hih:
    mujdedını bır arkadaş verdi :D şimdi yenı cıktıgı ıcn lısteye eklemedık harlequıne ayıp olmasın :)
    ama yorumundan sonra sabırsızlanmaya baslıyorum o ayrı:kzgn::p

19. merym

merym New Member

sevgili beyaz ve clondike yardımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim üzerinden 10 yıldan fazla zaman geçti o yüzden tam nerede kalsığımı hatırlayamıyorum tel den girdiğim için clondike senin eklediğini de indiremedim henüz internetime kavuştuğumda onu da okumayı isterim tabi oteli tekrar baştan okumayı çok isterdim ama mümkün değilmiş maalesef tekrar çok teşekkürler

20. ebr

ebr E-kitap Müdavim

ben de lynne graham ın bu eski kitabını görünce çok şaşırmıştım

face dedin dimi?

Bu Sayfayı Paylaş