Beyaz Dizi Sevenler Buraya

'Kitap tanıtım' forumunda clondike tarafından 3 Ağu 2011 tarihinde açılan konu

1. Ser_reS

Ser_reS <b>ŞeyhKoPat_Kartaliçe</b>

evet facedekı harleguın sıtesınden ıstek ısteyebılırız bakarsın
    ısrarla dayanamayıp cevırırler ;)
    yada burdan gonullu cevırıcıler bulup bolum bolum bdyı cevırtsekmı :kz:
    ne dersınız kızlar ;)

2. rüzgar

rüzgar Well-Known Member

tavsiyelerini dört gözle bekliyorum şimdide acaba Rafe ve Jeennet'in kitabı varmı diye merak ediyorum
    bazan banada denk geliyor böyle bd ler
    en unutamadığımda Catherine George Adada Tek Başına isimli bd deki erkek
    kahramanın ablasının kitabıydı resmen iğrençti kitabın ismi aklıma bile gelmiyor
    şunu söyleyeyim eğer ilk okuduğum bd olsaydı bir daha bd okumazdım

hoş geldin sevgili clondike güzel bir tatil olmuş her günün böyle geçsin inşallah

3. ebr

ebr E-kitap Müdavim

yardım eden olursa ben varım

4. clondike

clondike Well-Known Member

Kitabın şu anda Gittigidiyor.com da satıldığını gördüm.
    SDR@ OTEL CARLA NEGGERS GittiGidiyor.com'da #5252971
    Kargo ücreti ile 10 TL yi geçmez. Beraberinde birkaç kitap daha almak lazım aynı kişiden. (Sidere adı) Genelde eski dergileri satan bir üye.

Nesrin akarsu bunu beğendi.
  5. Ser_reS

clondıke mesajını farkettım hemen cevırdım mesajımı :)
    sımdı bunu kıme aldırabılırz kıme baskı şantaj yapsak :füü:

ay bı dakıka kafam karıstı bız otelımı yoksa ebr kıtabını konusuyorduk :)

ebrucum e kıtap olarak ıngılızcesını dagıtabılırz gonullu cevırmenlere ben carmınadan rıca edıcem
    bakalım bı kac bolum alırmı ama e kıtabı lazım once ;)

6. BEYAZ

BEYAZ E-kitap Müdavim

Az kaldı okul açılsın bilgisayar öğretmeninden ders alıp sizlerle sevdiğim kitapları paylaşacağım...teknoloji özürlüyüm....:)
    Ser_reS hayatım OTEL senin tarzın değil... daha çok kırmızı severlere uygun bir kitap.

7. Ser_reS

ama ama yaa sızın yazdıklarını okurken oyle anlamamıstım:eek:ff:
    off ne guzel sevınmıstım guzel bır gelısım tadınd abd okucam dıye kustum ıste heveslendırdığınız için:hih:
    bana borclusunuz guzel bır gelısım bulucaksınız işte:p

ablamın tarzı demekkı eklenırse kesınlıkle cok sevınıcek bana her gelısınde arsıvımdekı ona gore olanları talan edıyor :kzgn:

edit : canım sen paylaşmaya karar ver kıtabı tarıcak ımkanı bul bızlerde seve seve yardım ederız :canim:

8. clondike

İstanbul'da oturuyorsan ben alıp tarayıp iade edebilirim kitabı. Sen öğren yine o ayrı;)
    Semt önemli değil... Ben gelebilirim...

9. BEYAZ

BEYAZ E-kitap Müdavim

İstanbulda yaşasam kitaplarımın hepsini getirirdim...Ama sizlerle mutlaka paylaşacağım kitaplığımı...Hatta elle yazmayı bile düşündüm.Başarır mıyım bilemiyorum ama Vahşi Tutsak'a başladım bile.Zaten kendime çok kızdım tarayıp yüklemeyi öğrenmediğim için ...sırf sizler için öğreneceğim...:)
    ....
    Sevgili merym öğrendiğimde senin için Otel'İ ekleyeceğim inan ama şuan söz veremiyorum.

10. ferda

ferda Well-Known Member

Selam arkadaşlar. Hepinizin keyfi bol olsun.

Clondike hoşgeldin.

Arkadaşlar kitap tercümesi deyince benim de aklıma bir kitap geldi. "Bakire Prenses-Lucy Monroe" Serres'in eklediği bir kitaptı. Kitapta "Bakire Prenses'deki adamın ağabeyi ile karısından bahsediliyordu. Anlaşıldığı kadarıyla aralarında anlaşmalı ve pek de iyi gitmeyen bir evlilik vardı. Acaba bu kitap Türkiye'de yayınlandı mı? Bileniniz var mı?
    Kitabın İngilizce özeti de şöyle:

The Scorsolini Marriage Bargain (2006)
    (The fifth book in the Royal Brides series)
    A novel by Lucy Monroe

Principe Claudio Scorsolini's future wife must make a suitable figurehead for his people and provide him with an heir. Claudio's convenient union with Therese is hailed a success: his subjects have fallen in love with her and she's performed her duties in the bedroom -- to Claudio's immense satisfaction.

However, Therese has secretly fallen in love with her husband. How can their marriage survive when she knows she can never give Claudio a child?

11. clondike

Lucy Monroe'nun "The Scorsolini Princes" Serisi 3 kitaptan oluşur. Bu 3 kitap aynı zamanda yazarın "Royal Brides" serisinin de 9 kitabının 3., 4. ve 5.kitaplarıdır. Yani Scorsolini aslında bir alt seri.

The Scorsolini Princes Serisi:
    1-The Prince's Virgin Wife- Bakire Prenses
    2-His Royal Love-Child
    3-The Scorsolini Marriage Bargain
    Diğer ikisi Türkçe'ye çevrilmedi. 2. de Danette Mihaels-Marcello Scorsolini, 3. de de Cladio Scorsolini-Therese

Serilerle ilgili bir de genel not ekleyeyim. Serileri tespit edebildiğimiz bir kaç site var. Fakat bunların kendi aralarında uyum olmadığı gibi, yazarın "varsa" kendi sitesindeki liste ile de çelişiyorlar zaman zaman. Bunu neye dayanarak düzenlediklerini bilemiyorum. Hikayede ve kişilerde süreklilik olmadığı sürece çok önemli gözükmese de doğrusunu bilmek istiyor insan. Seyhli, Yunanlı, İtalyan vs. esas alınarak yapılmış seriler çok önemli değil, sürekliliği yok onların ama aile adları, kişi adları, kardeşler söz konusu olduğunda önemli.

Hoş buldum bu arada...:gül:

12. ferda

ferda Well-Known Member

Clondike selamlar. Tekrar hoşgeldin.

Demek bu kitabın Türkçesi yok .Tüh tüh. Özetinden güzel olduğunu tahmin etmiştim. Ama BD'ler belli olmaz. Özeti çok güzel olup kitabın kendisinin berbat olduğu pek çok kitap var. Yine de İnşallah Harlequinciler bu seriyi tamamlarlar.

13. clondike

Evet çok haklısın. Bu arada serinin ilk çevrilen BD si (Adından emin değilim ama karakter adlarından çıkardım.) şu gençken kızla aynı evde yaşayıp eve başka kız getiren sonra da onunla evlenen hö... ün olduğu kitap mı? İlerleyen yıllarda çocuklarına (daha önce bana baktı onlara da iyi bakar diye düşünerek) bakıcı olarak tutup, sonra da eve ilk geldiği gece kızın masumiyetini bozan..Bir de yetmiyormuş gibi bu duruma da inanmayan... Ayyy adamı boğmak istediğim, bu yüzden unutamadığım bir BD daha...:kzgn::kzgn::kzgn:

14. ferda

ferda Well-Known Member

Aynen öyle.:Yow: Adam başlarda tam h. d. ktü ama anlaşılan benim sorduğum kitaptaki ağabeyi daha da beter.

15. gülay

gülay Well-Known Member

hoşgeldiniz clondike, inşaallah güzel bir tatil geçirmişsinizdir...biraz geç oldu galiba ama kusura bakmazsınız artık...

16. gülay

gülay Well-Known Member

phygmalion bunu beğendi.
  17. elfd

elfd New Member

merhaba, e- kitap ararken sitenizi keşfettim ve çok beğendim teşekkğür ediyorum tekrar.
    özellikle beyaz diziye bayılıyorum. Çoğu kitabını çok akıcı buluyorum ve hızla okuyorum. şimdiye kadar okuduğum kitaplardan yalnızca sen başkasın'ı beğenmedim (victoria gordon) yani bana kitap basit geldi,, yazar erkek karakteri yazmayı pek becerememiş bence. bir de erkek dediğin adlı kitabı pek hoş bulmadım.
    indirmeye ve okumaya devam ediyorum :)
    emeği geçen herkesin ellerine sağlıkkk :)

18. Ser_reS

aynı kıtaplarda aynı hıslerde olmamıza sevındım bende ıkı ktabı begenmemısıtm ozellıkle erkek dediğin cok yavan gelmıstı ;)

bu arada kızlar sıze bayramı bayram havasında geçirtecek bı haber:)
    carmına ıle benden ;)

Siri Mitchell - Yüreğim Aşkı Arıyor
    Maeve Binchy - Gümüş Yıldönümü
    L.A. Weatherly - Melek
    Lisa McMann - Uyanış

bayramda sızlerle bizi izleye devam edin efem:saygilar::p

19. clondike

Ellerinize sağlık ama bir şeyi söylemeden geçemeyeceğim. Ben bu Maeve Binchy adlı vatandaşın bir kitabını okudum sadece. O da "Gizlidir Bütün Aşklar". O kadar sinirimi bozdu ki... Başka hiçbir kitabını elim değip de alamıyorum... :eek:ff:

20. Ser_reS

belkı senın gibi düşünmeyen arkadaşlar vardır ;)
    daha öncede belırtmıstım ben kıtapları paylasırken
    yarısındna fazlasını okumadan paylasıyorum
    kendı begenıme gore degıl belkı bırı begenır dıye
    bu kıtaplardanda sadece yureğim aşkı arıyoru ılerde okucam emınım :)

Bu Sayfayı Paylaş