Bizimkisi Bir Aşk Hikâyesi

'Hikayeler, Efsaneler ..' forumunda MerikızZ tarafından 10 Mar 2010 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. MerikızZ

MerikızZ <b>Öz ağlamadan , Göz ağlamaz</b>

17 Mayis 2006`ydi gunlerden. Henuz 12 yasindaydim. Yagmur yagmis ardindan da gokkusagi yuzunu gostermisti. Arkadaslarimla ip atliyorduk, oyun oynuyorduk evin onunde... Birden kocaman bir kamyon durdu arkamda donup baktim . Ilk once orta yaslarda bir kadin, sonra 1 tane abi,sonra genc bir kadin, sonra 1 tane daha, sonra 1 tane . daha abi indi... (Kamyondan en son inen kisi...) Aslinda ilk goruste bisey hissetmedim anladimki bizim mahalleye yeni tasiniyorlar.. Arkami dondum oyunumu oynamaya devam ettim. 2. gundu sabah erkenden kalktim bizim evin yan tarafinda oturan canim babaannemi gormeye gittim, o sirada o abiyi gordum, cesmede yuzunu yikiyordu neden bilmiyordum ama o an basim dondu kalbim gum gum atmaya basladi.. Babaannem kapiyi acti o sirada, iceri girdim oturdum.. Aksam oldu yeni tasinan komsumuz o uc abinin anneleriydi cok iyi arkadas olduk onunla da. Artik hergun birbirimize ziyarete gidip geliyorduk. En buyuk ve ortanci abinin isimlerini ogrenmistim ama kucuk abinin ismini ogrenememistim.. Gorunuste 17-18 yaslarindaydi ama ismini bilmiyordum..Gunlerden Cuma`ydi bizim oralara alismaya calisiyordu o abi, Duvarin kenarina oturmus oyun oynayan cocuklari izliyordu. Benim erkek kardesimin ismi Demir, bir gun babaannemi kizdirdi babaannemde onu azarladi Demirrr!!!!!! diye bagirdi o anda abi donup bakti cok utanmisti karizmasi yerle bir oldu.
    babaannemin ona bagirdigini dusundu cunku onun ismi de Demirdi... Evet cok buyuk bir tesaduf bu ama cok guzel bir tesaduf. Boylelikle ismini ogrenmistim onun.. Bir gun en iyi arkadasim Merve`yle camurdan kekler yapiyordum bahcemizde onu gordum bana dogru geliyordu geldi ve`Bu kekler kac para` diye sordu. Bende 1 lira dedim , guldu ve gitti ...Birgunde arkadaslarimla silah oyunu oynuyorduk yine onu gordum oyuncak silahimla ona ates ettim guldu bana ne kadar guzel bir duyguydu. Bir gun de futbol oynuyorlardi kardesimi oyunlarina almamislar gittim neden kardesimi oynatmiyosunuz dedim sonra kizdim kosarak giderken arkamdan beni takip etti o da kostu arkamdan..... Gunler boyle geciyordu artik dunya sadece Demir abi ve benim icin donuyordu onu cok seviyordum ama Demir abi demek zorundaydim ona cunku benden 6 yas buyuktu. Gunden gune alisiyordum ona bazen dalasiyorduk cunku o da en az benim kadar inatciydi bazen elime tas alip sana aticam bunu diyodum o da `At ama buraya at diyodu iki kasinin ortasina `neden boyle diyordu bilmiyorum, anlayamiyordum ama zaten o dese bile ben atmiyordum cunku kiyamazdim ona. Aksamlari yaz gunleri oldugu icin butun cocuklar disari cikar aksam saat 10.00`a kadar oyun oynarlardi ben fazla cikmazdim hep evde otururdum bazen arkadasim cagirirdi onun icin cikardim, Bir gun kendiligimden ciktim o yine duvarin kenarinda oturuyordu benim geldigimi gorunce ayaga kalkti beni gecirmemeye calisiiyordu ben saga donuyordum onume geciyordu, sola donuyordum yine onume geciyordu.. Sanki o da beni seviyordu aynen benim gibi. Ama ben ona hic yuz vermiyordum, ters cevap veriyordum, kiziyordum hep.. Ahhh akilsiz basim?? Hani fazla naz asik usandirir diye bir soz vardir ya ! o soz dogru iste.. Son gunlerde calisiyordu aksam eve geliyordu ama benim yuzume bile bakmiyordu artik hic gorusemiyorduk .. Birgun bir sevindirici aslinda uzucu bir haber geldi Almanya`ya babamin yanina gidecektik buna cok sevindim ve cok uzuldum. Onsuz ben ne yapicaktim oralarda??? Iste o gun geldi . 27 Ocak... 27 Ocak aksami bizim Turkiye`deki son gunumuzdu, komsular falan evde toplandik sonm kes cay ictik, sohbet ettik cunku artik gidecektik.. O gun annem mutfagi topluyordu buzdolabini kaldiramadi yerinden bazi esyalari da tabi.. Gittik Demir abiyi cagirmaya ama malesef yoktu evde saat 10.00`du ve Demir ai hala eve gelmemisti. Evde bekleyelim gelince annesi gonderir dedik yok gelmedi.. Saat 12.00 olmustu halamlar misafirlige geldi 10 dk sonra da Demir abi geldi... Annem misafirler oldugu icin bosver dedi Demir abiye biz hallederiz dedi.. Demir abi gider gibi yapti ama gitmedi kapinin onunde bekledi annem iceri girince bana bakti ve dondu ben ona hala bakiyordum arkasindan. Evet iste o da beni seviyordu ama disa vuramiyordu ikimizde birbirimizi cok ama cok seviyorduk.. Gece olmustu cikip onla konusamazdim ya biri gorseydi o zaman nolurdu. Demir`i canimdan cok seviyordum ama ona hic soyleyememistim onu ne kadar cok sevdigimi..
    Bazen beni gordugunde bakiyordu sanki bisey soylemek istiyordu ama yapamiyordu bende hic bakmadigim icin acilamiyordu bana...
    O yaklasmak istediginde ben hep kactim yani onu kendimden soguttum...
    Ben simdi cok uzaklardayim, ondan cok uzaklarda..
    Bizim mahelleden tasinacaklarini duydum tasinmasalar bile askere gidecekmis onu seneye izne gitsk bile goremicem..
    8 Agustos benim dogumgunum 15 yasina giriyorum ama onsuz..
    Sevdigimi cok ozledim..
    Askim nerdesin?????
    Isallah sende beni seviyorsundur hala.
    Soruyorum size lutfen yorumlarinizi bekliyorum bu konu hakkinda
    Biliyorum herkesin kaderi farkli belki de onla daha sonra kasilasicam ve hic ayrilmicaz ama ben yine de abilerime ablalarima sormak istiyorum,
    `Gozden irak olan, gonuldende irak olur mu??`
    Hikayem yasanmis bir ask hikayesidir..
    Iyi ya da kotu hepinizin yorumlarini bekliyorum
    Lutfen duyun sesimi
    LUTFEN !!!

2. raine

raine New Member

ahh bunu okuyunca ilk aşkım geldi aklıma. :) bn sevdiğimin gözünde bir çocuk o ise benim gözümde beyaz atlı prensti...

3. merze

merze Member

Gözden ırak olan gönüle daha yakındır bence..Çünkü göz görebildiğini sever, Gönülse gözün göremediğini...

4. DaRkBlooD

DaRkBlooD Anne'sinin bidenesi (:

Ne kadar saçma bi aşk hikayesi :) 12 yaşındaki çocuğun neyine aşk ? hadi o aşık 18 yaşındaki adam 12 yaşındaki kızın nesini sever lşakshdasd :D

Bu Sayfayı Paylaş