Bülent Altınbaş [Kirpi] - Buğu (2009)

'Yeni Yerli Albümler' forumunda sha. tarafından 21 Ara 2009 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. sha.

sha. ..daha çirkin, daha huysuz

Şüphesiz klarnetin yapısal özelliklerini anlatırken esas değinilmek istenen sazı icra eden ve yorumlayan sanatçının kendisi olduğudur.

Dolayısıyla Türk müziğinde üstad sanatçılardan bir isimde Bülent Altınbaş`tır.

Ülkemizde klarnetin modern bir hal alması, tanınması ve sevilmesi Bülent Altınbaş`ın ``Öncülüğünde`` gerçekleşmiştir.

Duygusunu sazına aksettirdiği zaman yorumu ve ustalığı bakımından tabiri caizse ``tüylerimizi diken diken`` eden sanatçının ``kirpi`` diye tanınmasıda bu sebeptendir.

1972 yılında Bandırma`da doğan Bülent Altınbaş nam-ı diğer ``kirpi`` müzisyen bir ailenin 5. kuşak sanatçısıdır.

6 yaşında klarnet sazı ile tanışmış kendi deyimiyle ``Aşık olmuş`` O yaştan itibaren ailesindeki müzisyen büyüklerden Dede: İbrahim Altınbaş, Baba: Şeren Altınbaş, C. Selahattin Altınbaş ve İzzet Altınbaş`tan aldığı eğitimlerle kendisini yetiştirmiş ve geliştirmiştir.

Altınbaş ailesinin 6. kuşak sanatçısı olan ve bu albümde Arkadaş ve unutmadım unutamam adlı parçaların flütlerini çalan oğul şerif Altınbaş`ı kendi bilgi ve birikimleriyle yetiştirmektedir.

Bülent Altınbaş klasik türk müziği inceliklerini çok iyi bir şekilde gerçekleştirdikten sonra, diğer müzik türlerinde`de başarısını sayısız albümlerdeki iştirakiyle kanıtlamıştır.

Üretici: Pera Prodüksiyon
    Türü: Enstrümantal
    Dili: Türkçe
    Yayın Tarihi: 25/12/2009

Albümdeki Eserler:

CD

01. Bilsem Ki
    Müzik: Serdar Ortaç
    02. Unutamam
    Müzik: Sezen Aksu
    03. İkinci Bahar
    Müzik: Sezen Aksu