Diyelim Ki Bir Kitapçıya Gittiniz - Önce Hangi Kitapların Olduğu Rafa Gidersiniz?

'Kitap tanıtım' forumunda Küflü Siyah tarafından 11 Mar 2010 tarihinde açılan konu

1. BEYAZ

BEYAZ E-kitap Müdavim

Önce romantik kitaplar rafına gidip daha önceden belirlemiş olduklarımı alıyorum.Çünkü onlar benim aspirin kitaplarım sonu mutlu bittiği için beyni yormuyor.Sonra güncel kitaplarımı alıyorum.Her roman arasına bir aşk romanı yerleştiriyorum diğerinin yorgunluğunu alsın diye .Sanki ders + tenefüs gibi iyi oluyor.
    Önemli olan okumak türü ,tıpkı kişiliklerimiz gibi değişik olabilir...Her kitap birşey öğretir almasını bilene....

2. lonex17

lonex17 New Member

romantik-macera vb yeni kitaplar ilgi çekici seriler vampir melek tarzlı konular...bilim kurgu vb şeyler hariç hepsini okurum =))((=

3. aleren

aleren <b>Lazkopat Kartaliçe 2</b>

Önce önce öncesi yok aslında ya ben önce web sitesinden araştırıyorum. Gittiğim gibi zaten onca müşteri arasında sık sık gittiğim yer olduğu için tanınıyorum. Böcek gibi rafların arasında turlayıp benim olanı buluyorum :D

4. valentin

valentin New Member

önceden almak için seçmemişsem yenilere bakarım yeni yoksa aşk,korku fantastik karman çorman hepsini gözden geçirir. en beğendiğimi alırım.

5. adwes

adwes Member

Kitapçıda gezmem. Hep ne alacağımı bilerek gider, alır ve çıkarım.

6. srplsmsk

srplsmsk New Member

Tekrar Merhaba,
    "Şeytanın Melodi'si" adlı kitabımın arka kapak yazısı:
    Goethe, Faust adlı eserinde, ruhsal özgürlüğe ulaşmanın maddi arzulardan sıyrılmak ve bencil olmamakla mümkün olabileceği fikrinden yola çıkarak insanın şeytanla yaptığı anlaşmayı ve sonuçlarını şiirsel bir dille anlatır. Serpil Şimşek, Faust teması üzerine yazdığı romanda, rock şarkıcısı Melodi'nin rüyasında gördüğü bir adamla yaptığı anlaşma sonucunda yaşadıklarını anlatıyor. Düşündeki adam, isteklerini gerçekleştirebileceğini fakat karşılığını da bir gün alacağını söyler. Uyandığı anda tüm yaşantısı değişen, hayatını bir düş gibi yaşayan ve İstanbul'dan Paris'e kadar uzanan yolda büyük sürprizlere sürüklenen Melodi, her arzusuna kavuşur. Sıradan bir rock şarkıcısıyken dünya çapında ün, hesabını bilmediği kadar servet, tutkulu bir aşk ve bu aşkın meyvesi bir çocuk! Melodi'nin düşle karışık yaşamı, insan kimliğinin farklı yönleriyle sarmal olarak bir akarsudaki saman çöpü gibi öylece hayatla birlikte akar gider...Fakat yaşam hiçbir zaman düşlerdeki gibi değildir. Acımasız gerçekler, tamamen unutuldukları anda ve hiç umulmayan bir şekilde aniden insanın karşısına çıkıverirler! Melodi için de bu kural bozulmayacaktır. Tüm sevdiklerini kaybettiğinde düş mü görmektedir, yoksa gerçeğin tam içinde mi yaşamaktadır? Hayata direnişindeki son nokta bir kabus çözümlemesi midir, yoksa bir cinnet hali mi? Bu sorunun yanıtını, elinizdeki şaşırtıcı ve sürükleyici romanı bir solukta okuyarak siz vereceksiniz!
    Serpil Şimşek

7. srplsmsk

srplsmsk New Member

Yanlış oldu özür dilerim. Kitap tanıtım sayfasına yazacaktım.

8. kmlkrbck

kmlkrbck New Member

ben tartismasiz tarih romanlarinin oldugu bolume gidiyorum. ve bir arkadasiminiz dedigi gibi milim milim mincikliya mincikliya inceliyorum...:)

9. Carole

Carole New Member

Ask and dram

10. inziva

inziva New Member

Romanların olduğu rafa, daha sonra dini kitapların.

11. samyeli90

samyeli90 Well-Known Member

genellikle fantastik aksiyon ve aşk kitaplarının olduğu yere yönelirim genelde konusuna göre hoşuma giderse alıyorum

12. kimya

kimya Well-Known Member

beyaz dizi fanatiği olduğumdan öncelikle onların olduğu tarafa bakarım :p

13. müesser

müesser Member

tabiki yeni çıkanlara bakarım

14. rosado

rosado Active Member

ilk önce historial,macera,fantastik kitaplara bakarım ama çoğunlukla internetten okuyucu yorumlarına göre alırım.

15. bibliofil

bibliofil New Member

önce yeni çıkanklar kısmı ki orda her tür kitap var daha sonra fantastik kısım ve diğer kısımları sırayla gezerim kitapçıya girdimmi arkadaşlar zorla çıkarırlar beni :D

16. hellcat

hellcat New Member

Yeni çıkanlar ve çok satanlar kısmının önünde kamp kurarım:)

17. samyeli90

samyeli90 Well-Known Member

Genellikle yeni çıkan yada ayın kitabı falan olan yere yoksa romantik tarz bişiler bakarım

18. katrem

katrem New Member

gerilim-aksiyon :)

19. okumayısevenkız

okumayısevenkız New Member

Hiç oyalanmadan insanların arasından geçerek direkt olarak yeni çıkanların yanına giderim.

20. öözlem

öözlem New Member

Yeni çıkan romantik,aşk romanları ve tarihi gerçeklere dayalı romanlara bakarım

Bu Sayfayı Paylaş