Dünyanın ilk 'şeffaf telefonu'

'Teknoloji Haberleri' forumunda sha. tarafından 19 Şub 2013 tarihinde açılan konu

 1. sha.

  sha. ..daha çirkin, daha huysuz

  [​IMG]

  Sayısız fonksiyon ve özelliğe sahip olan akıllı telefonlara daha ne gibi yenilikler gelebilir diye düşünüyorduk ki, Asyalı bir teknoloji firması ‘şeffaf telefonla’ karşımıza çıktı.

  Teknoloji devlerinin tedarikçisi olarak öne çıkan Asyalı ülkeler, artık sadece parça üretmekle kalmıyor, mobil dünyaya yenilik getiren ürünler sunuyor. Tayvan merkezli Polytron Technologies şirketi, buna iyi bir örnek. Polytron, ‘görmekte bile zorlanacağınız’ ilk şeffaf akıllı telefonu üretti.

  Mashable sitesinin haberine göre, henüz geliştirilme aşamasında olan şeffaf telefon, Polytron şirketinin ‘Polyvision Privacy Glass’ teknolojisiyle üretildi. Çalışmaz halde iken donuk bir görünüme sahip olan telefon, elektrik verildiğinde bambaşka bir hal alıyor. Polytron’un web sayfasından yaptığı açıklamaya göre, ‘sıvı kristal moleküller diziliyor, ışın dizinin üzerinden geçiyor, Polyvision net bir görünüme sahip oluyor.’

  Teknik olarak, telefonda kullanılan cam henüz tamamlanmamış. Şeffaf telefonun elektrik kabloları görünmese de, batarya ve SIM kartı net bir şekilde fark ediliyor, açma tuşu da telefonun üst kısmında belirgin bir şekilde duruyor. Geliştirme süreci sonundaki amaç, telefonu görünmez kılmak. Polytron Technologies, geçmişte tamamen şeffaf USB Disk üretmeyi başarmıştı.

  2013 SONUNDA HAZIR
  Tavyanlı şirketin şeffaf telefonu, şu an sadece donanım halinde, yani bir işletim sistemi içermiyor. Polytron’un Genel Müdürü Sam Yu, MacWorld sitesine yaptığı açıklamada, “Geliştirdiğimiz teknoloji sayesine tüm akıllı telefon üreticileri bizimle çalışmak isteyecek. Polyvision Privacy Glass gelişmiş bir teknoloji” dedi.

  [​IMG]
  Mobile Geeks sitesi, Polytron’un 2013 sonunda tamamen şeffaf bir telefon üretmek istediğini belirtti.

  Eğer telefon ‘görünmezliğe’ yakın olursa, mobil dünyasına nasıl bir hava katacak şimdiden büyük merak konusu.

  [​IMG]
   
 2. Emma

  Emma New Member

  hımmmm
   

Bu Sayfayı Paylaş