Firefox Kullananlar Dikkat!

'Gündemdeki Haberler' forumunda Tuana tarafından 28 Nis 2010 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
 1. Tuana

  Tuana <b>p!yaN!sSt</b>

  [​IMG]

  Firefox kullanıcılarının büyük kısmı sadece hızından dolayı değil, gelişmiş güvenlik özellikleri nedeniyle bu tarayıcı tercih ediyorlar. Tarayıcıları hedef alan bilinen pek çok zararlı yazılım da bu yüzden genellikle Firefox'tan uzak dururlar. Fakat bu durum değişmek üzere. Ünlü Zeus Truva atı, Firefox'un güvenlik engelini geçmeyi başardı ve rotasını Internet Explorer kullanıcılarından Firefox kullanıcılarına doğru çevirdi.

  Trusteer adlı güvenlik firmasının bildirdiğine göre Zbot olarak da tanınan Zeus, şirketin taradığı her 3000 bilgisayardan birinde Firefox'un güvenlik önlemini aşmayı başarmış ve online bankacılık bilgilerini çalmaya hazır durumda tespit edildi.

  Trusteer, Zeus'un 2.0 sürümünde rastlanan Firefox'u hedef alma özelliğinin önümüzdeki günlerde pek çok kullanıcının canını sıkacağını tahmin ediyor. Son rakamlara göre internet bankacılığı kullanıcılarının %30'u Firefox'u tercih ediyor ve şimdiye kadar işlemlerini virüslerden uzak güvenli bir şekilde sürdüren bu kullanıcılar için dikkatli olma vakti gelmiş gibi görünüyor.
   
 2. Giallo Rosso

  Giallo Rosso New Member

  gelsin bekliyoruz geleceği varsa göreceğide var :)
   
 3. Dejavu

  Dejavu Member

  Daha önce duymuştum bu virüsü Sadece Amerikada 3.6 milyon bilgisayarda bulmuşlarda :) Dikkat etmek lazım.
   
 4. Küflü Siyah

  Küflü Siyah <b>Siyah İnci'miz (: </b>

Bu Sayfayı Paylaş