George D. Shuman - Son 18 Saniye

'Kitap tanıtım' forumunda "DOĞU$" tarafından 17 Kas 2009 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. "DOĞU$"

"DOĞU$" <b>Eurovision Delisi :)</b>

Arka Kapak

Bilimsel Bir Gerçek:
    İnsan beynin ön korteksi kısa süreli anıları depolar. Bu anılar yalnızca insanın o an içinde düşündüklerini kapsar ve uzunlukları yaklaşık on sekiz saniye kadardır.
    Polis araştırmaları danışmanı Sherry Moore görme engelli ve çarpıcı derecede güzel bir kadın. Ama asıl olağanüstü özelliği, ölen kişilere dokunarak hayattayken geçirdikleri son on sekiz saniyeyi görmesi.
    Sherry beş yaşındayken bir kent hastanesinin önündeki basamaklarda, ölümün eşiğine gelmiş halde bulunur. Başına aldığı darbeler görmesini ve o günden öncesini anımsamasını engelleyecek kadar kalıcı hasar bırakmıştır. Yıllar geçer ve Sherry olağanüstü bir yeteneğe sahip olduğunu anlayınca, bu özelliğini insanlara yardım etmek ve sadece onun müdehalesiyle çözülebilecek gizemler konusunda danışmanlık yapman için kullanmayı öğrenir.
    Seri katil Earl Skyes işlediği korkunç cinayetlerden ötürü yakayı hiç ele vermemiştir. Ama ölümle sonuçlanan bir trafik kazasına karışması hapsi boylamasına neden olmuştur. VE ŞİMDİ, ARADAN NEREDEYSE OTUZ YIL GEÇTİKTEN SONRA New Jersey'in Wildwood adlı küçük turizm yerleşimine geri dönmüş, iskele bölgesinde avlanmaya, genç kızları iğrenç oyunlarında kullanmak üzere kaçırmaya koyulmuştur.
    Kendisi de eski bir yasa yaptırım görevlisi olan yazar George Shuman, gerilim dolu öyküsünü aktarırken gerçekçi bir tarz benimseyerek, otantik soruşturma ayrıntıları vererek okuru heyecanın uçlarına itiyor.
    20'den fazla dile çevrilen, soluk soluğa okunacak bir roman.
    Mükemmel!
    Stephen King

2. sha.

sha. ..daha çirkin, daha huysuz

Bir ara çok tutmuştu bu kitap.
    Teşşekürler Mahkumsun..

3. "DOĞU$"

"DOĞU$" <b>Eurovision Delisi :)</b>

walla bende bu kitabı merikızdan duydum öylelikle netde araştırdım konusu güzele benziyo en yakın zamanda alcam

Bu Sayfayı Paylaş