Her burç bir çiçektir!

'Kadınca' forumunda zipper tarafından 8 Mar 2014 tarihinde açılan konu

 1. zipper

  zipper quae nocent docent

  [​IMG]  KOÇ

  Koç, İlkbahar’da papatya gibi açmak ister. Mevsim Koç’la uyanır. Zodyak’ın ilk burcu olan Koç, enerjisi ve heyecanlı kişiliği ile ün yapmıştır. İlkbahar döngüsünde dünyaya gelen Koç’un çiçeği papatyadır. Koç, İlkbahar çiçekleri gibi neşelidir ve hayattan bir çocuk edasıyla keyif alır. Onu mutlu etmek istiyorsan, mutlaka saflığı temsil eden papatyaları yanından eksik etme.

  BOĞA

  Boğa, lalenin zarafetini kendiyle özdeşleştirir. Boğa, yaşam dolu olduğunu göstermekten korksa da sen onun böyle oduğunu sakın düşünme. Rengarenktir ve kendiyle barışık bir kişiliğe sahiptir. Adeta mevsimin en güzeli ve göz alıcısı olmak için yaşar, kısa ve öz cümlelerin insanı olsa da... Onu mutlu etmek için canlı renklere sahip çiçekler alabilirsin. Boğa burcunun çiçeği laledir. Düz ve net çizgileri olan kişiliğini, zarif lale ile pekiştirir. Boğa burcu için lale, aileyi ve huzuru ifade eder. Hayatın ne denli kıymetli olduğunu iyi bilen biridir.

  İKİZLER

  İkizler’in asaletini gül anlatır. İkizler burcu, Güneş’in ısıttığı bir dönemde dünyaya gelmiştir. Özgürdür ve kendi ruhunu yaşamı boyunca analiz edebilecek bir güce sahiptir. Duruşundaki asalet ile çevresindeki etkiler. Sıcakkanlıdır fakat istemediğinde ona yaklaşamazsın. Onu mutlu etmek istiyorsan, göze hitap eden ve albenisi olan renkleri seçmelisin. İkizler’in sembolü güldür. İkizler burcunu, çiçeklerin kraliçesi özellikle etkilemektedir. İkizler, gülün çekiciliği ile birlikte; gülün nasıl yetiştirileceğini de iyi bilir. Bu çiçeğin bakımı ve diğer işleri konusunda uzmandır.

  YENGEÇ

  Yengeç burcunun çiçeği, Akdeniz çiçeği Anemon’dur. Yengeç’i, bir Akdeniz çiçeği olan anemon’un güçlü renkleri büyüler. Anemon’lar, kendilerine özgü yapılarıyla Yengeç’leri yansıtırlar. Anemon çiçekleri, küçük gruplar halinde rahatsız edilmeden yetiştirilmelidir. Kalabalık içerisinde zarafetiyle kendisini göstermeyi iyi bilir. Sadelikten hoşlanan yapısı ile gösterişten uzaktır ama etkileyicidir. İç dünyasının zengin olması, asıl kaynağıdır. İlgiden hoşlanan yapısı ile onu mutlu etmek istiyorsan, gözden ziyade ruhuna hitap etmelisin.

  ASLAN

  Aslan’ın iddiası ve gösterişi, Orkide ile tamamlanır. Aslan burcu, gösterişli çiçeklerden hoşlanır. Favori çiçeği bu yüzden Orkide’dir. Orkide’nin büyüleyici renkleri, Aslan burcunu fazlasıyla etkiler. Uzun yaşayabilmesi için ilgiye ihtiyacı vardır. Aslan burcu da ilginin fazlasından asla rahatsız olmaz. Ne kadar ilgi gösterirsen, o kadar değer verildiğini düşünür. Onu mutlu etmek istiyorsan, mesaj niteliği taşıyan bir Orkide doğru karar olacaktır. Gururunun okşanmasından son derece mutlu olur Aslan.

  BAŞAK

  Başak, Margit çiçeği gibi kendisini bulunmaz hisseder. Başak burcu, bakımı kolay çiçeklerden hoşlanır. Her yere uyum sağlayabilmesi sebebiyle Margit çiçeği, Başak için uygun bir çiçektir. Parlak beyaz ve renkli halleri ile Başak’ın dikkatini çeker. Titiz olarak bilinen Başak, özel bir ihtimam gösterilmesini tercih eder. Sevgini ona gösterirken, cömert davranmalısın. Az ile yetinmez Başak. Her şey istediği gibi olursa, tüm güzelliğini sergilemekten yanadır Başak burcu. Hayatında kusursuzluğa önem veren Başak’ı, Margit çiçeği kusursuz temsil eder.

  TERAZİ

  Terazi, Dalya çiçeği gibi renkli bir karaktere sahiptir. Terazi burcu, kendisi gibi oldukça şık ve barok güzelliğine sahip Dalya çiçeklerini tercih eder. Dengeye önem veren Terazi için kibarlık da önemlidir. Büyük olandan ziyade, küçüğün gizemi onu cezbeder. Onu mutlu etmek istiyorsan, küçük ama göz alıcı bir denge kurmalısın. Sadeliğin farklı büyüsüne kapılan bir Terazi’yi etkilemek çok da zor değil.

  AKREP

  Akrep’in tutkularını, beyaz gül yansıtır. Akrep, gösterişli çiçeklerden hoşlanır. Beyaz gül, saflığı ve sadeliği yansıttığı kadar; duruşuyla asaleti de temsil eder. Tutkulu olan Akrep, zor olanı tercih eder. Kolay olan, Akrep’e çekici gelmez. Emek verdiği ve peşinden koştuğu, her zaman daha caziptir. Canı acısa da başarmanın verdiği hazzı, kimse onun kadar ruhunun derinliklerinde hissedemez. Onu mutlu etmek istiyorsan, farklı olmalısın.

  YAY

  Yay, kokusu ve zarafetiyle zambağa benzer. Zambağın güzelliği ve kokusu Yay’ı büyüler. Yay burcunun genellikle tercihi, beyaz kral zambağı olsa da kırmızı ateş zambağı da Yay’ı mutlu edecektir. Yay'ın görünürdeki tüm gelişigüzelliğinin ardında, duygusal yapısı vardır. Bu yüzden onun ruhuna hitap edecek detaylar önemlidir. Kalbini kazanmak için fikirlerine hitap etmelisin. Onu anlatan zambak çiçeği, görünüşündeki zarafetin yanı sıra; kokusuyla da kendisine çekecektir.

  OĞLAK

  Oğlak’ı anlatan çiçek Amaril’dir. Çalışkan yapısı ile tanınan Oğlak burcu, uzun boylu Amaril çiçeğinden hoşlanır. Kırmızı ilk tercihidir. Oğlak, Amaril çiçeğine de kendisi gibi ilgi ve özen gösterir. Duygularını bastırarak mantığını öne çıkaran Oğlak burcunu etkileyebilmek için onu şaşırtman gerekir. Duygularını açığa çıkarmak için zırhını aşmak zor olsa da ardında yumuşak ve sevecen biriyle karşılaşırsın. Oğlak’ın zor durumlarda kendini gösterme yeteneğini, Amaril’in hızla yükselmesi ve başarabilmesi ile temsil ettiğini görebilirsin.

  KOVA

  Kova, kardeleni mücadelesi ve inadıyla kendine benzetir. Kış ayından sonra ilk açan çiçeklerin başında gelen kardelen, Kova’yı etkiler. Kardelen çiçeği, İlkbahar’ın gelişini haber verir. Kova, parlak renkleriyle çimleri dolduran ve etrafına güzel kokular yayan kardelen çiçeğini çok sever. Kova burcunun sıcakkanlı olmasının yanında, değişkenliği de en göze çarpan özelliklerindendir. Kardelen gibi Kova burcu da özgür ve zorluklarla başa çıkabilen bir yapıya sahiptir. Kova’daki cesaret ile kardelen çiçeğinin birbirini tamamladığını görebilirsin. Onu mutlu etmek istiyorsan, kardelen almalısın.

  BALIK

  Balık’ın duygularını nergis çiçeği yansıtır. İlkbahar’da Balık burcunun doğumu ile birlikte nergis de çiçek açar. İlkbahar çiçeği, nergise aittir. Parlak sarı rengi ile birlikte özellikle trompet nergisi, Balık için büyüleyicidir. Hayal dünyası geniş olan Balık burcu için duygular önemlidir. Son derece hassas görünse de sezgilerinin çok kuvvetli olduğunu fark edeceksin. Ruhunu beslemek için nergis alman, onu etkileyecek. Yakın olmayı seven Balık’a, sarı nergisler samimiyeti gösterir.

   
 2. sha.

  sha. ..daha çirkin, daha huysuz

  'diyor, ama ben her çiçeki severim ki :$
   

Bu Sayfayı Paylaş