Her Güne Bir Ayet-i Kerime

'Din ve İslam' forumunda ...... tarafından 22 Ağu 2009 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. Mim

Mim New Member

'Rabbin elbette onların kalplerinin gizlediklerini de, açığa vurduklarını da bilir.' Neml 74

2. LITTLE

LITTLE Well-Known Member

Siz namazı hakkıyla kılmaya bakın ve zekatı verin! önceden kendiniz için yaptığınız her iyiliği Allah'ın katında bulacaksınız. Şüphesiz, Allah bütün yaptıklarınızı görmektedir.

Bakara Suresi - 110. Ayet

3. Mim

Mim New Member

'Ey imân edenler! Allah’tan korkun, herkes yarın için ne hazırladığına baksın!..' Haşr 18

4. zipper

zipper quae nocent docent

Onlara deki: “Siz Allah’ın affına mazhariyet istiyor, Allah’ı seviyorsanız bana tâbi olun, benim sünnetime uyun, uygulayın ki, Allah da sizi sevsin, günahlarınızı bağışlasın. Allah kullarını koruma kalkanına alan, çok bağışlayıcı, engin merhamet sahibidir.

[Âl-i İmrân, 31]

5. LITTLE

LITTLE Well-Known Member

''De ki: "Benim namazım, ibadetlerim, hayatım ve ölümüm kesinlikle hep o alemlerin Rabbı olan Allah içindir.''

Enam Suresi 162. Ayet

6. Mim

Mim New Member

'Kendilerine Tevrat öğretildiği halde, onun gereğini yapmayanların durumu, sırtına kitap yüklenmiş merkebin durumu gibidir. Allah'ın ayetlerini yalanlayan kimselerin durumu ne kötüdür! Allah zalimleri doğru yola eriştirmez.' Cuma-5

7. zipper

"korkmayın, zira ben sizinle beraberim, işitir ve görürüm"

Taha suresi/ 46. ayet

8. alkane

alkane Well-Known Member

9. alkane

alkane Well-Known Member

Esmaül-Hüsna'nın bahsi geçince bunlarıda paylaşmak şstedim...

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=C6cO_9ftOAY"]ESMAUL HUSNA - YouTube[/ame]

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=ysPoj2bx2NM"]ESMAÜL HÜSNA Kanal 7 - YouTube[/ame]

10. LITTLE

LITTLE Well-Known Member

"Elif. Lâm. Mîm. İnsanlar, imtihandan geçirilmeden, sadece "İman ettik" demeleriyle bırakılıvereceklerini mi sandılar? Andolsun ki, biz onlardan öncekileri de imtihandan geçirmişizdir. Elbette Allah, doğruları ortaya çıkaracak, yalancıları da mutlaka ortaya koyacaktır."

Ankebût Suresi - 1,2,3. ayetler

11. zipper

Peki, yeryüzünde gezip dolaşmıyorlar mı ki, orada olup biteni kalpleri kavrasın ve kulakları işitsin? Ne var ki, onlarda kör olan gözler değil; kör olan, göğüslerdeki kalpler!

HAC Suresi / 46. ayet

12. alkane

alkane Well-Known Member

"Şüphesiz Allah ve melekleri Peygamber'e salat ediyorlar.
    Ey İman edenler! Siz de ona salat edin,selam edin"

Ahzab Suresi,56.Ayet-i Kerime

13. Mim

Mim New Member

'Ben nefsimi temize çıkarmam; çünkü nefs, Rabbimin merhameti olmadıkça, kötülüğü emreder. Doğrusu Rabbim bağışlayandır, merhamet edendir.' Yusuf 53

14. alkane

alkane Well-Known Member

"(Allahü Teala) Bir şei dilediği zaman,O'nun buyruğu sadeceol demektir.O da hemen olu verir."

Yasin Suresi 82.Ayeti-i Kerime

15. zipper

16. alkane

alkane Well-Known Member

"O Allah ki göklerde olan ve yerde olan şeyler ancak O'nundur.Şiddetli azaptan dolayı vay küfre saplananların haline"

İbrahim Suresi 2.Ayet-i Kerime

17. Mim

Mim New Member

'Şüphesiz Kur’an, (hak ile bâtılı) ayıran bir sözdür. O, asla bir şaka değildir.' Târık-13,14

18. zipper

19. Mim

Mim New Member

'Onlar, Allah ile beraber başka bir ilâha kulluk etmeyen, haksız yere, Allah’ın haram kıldığı cana kıymayan ve zina etmeyen kimselerdir. Kim bunları yaparsa ağır azaba uğrar.' Furkan-68

20. alkane

alkane Well-Known Member

"De ki: Ey kendi nefisleri aleyhine haddi aşan kullarım! Allah'ın rahmetinden ümit kesmeyin! Çünkü Allah bütün günahları bağışlar"

Zümer Suresi 53.Ayet-iKerime

Bu Sayfayı Paylaş