J.K. Rowling - Harry Potter Serisi

'E-Kitap' forumunda AkanAdam tarafından 28 Oca 2012 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
 1. AkanAdam

  AkanAdam New Member

  [​IMG]

  Felsefe Taşı

  Harry Potter sıradan bir çocuk olduğunu sanırken, bir baykuşun getirdiği mektuplarla hayatı değişir: Başvurmadığı halde Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'na kabul edilmiştir. Burada birbirinden ilginç dersler alır, iki arkadaşıyla birlikte maceradan maceraya koşar. Yaşayarak öğrendikleri sayesinde küçük yaşta becerikli bir büyücü olup çıkar.
  J. K. Rowling'in zengin düşgücü, onu bebeğiyle yalnız yaşayan sıradan bir anneden, kitapları dünyada 100 milyondan fazla satan, 40'tan fazla dile çevrilen parlak bir yazara dönüştürdü. Kitapların artık "sanal" ortamda okunmaya başladığı bir çağda, Harry Potter genç kuşağı "gerçek" bir kitabın sayfaları arasında yepyeni bir dünyayı keşfetmenin heyecanıyla tanıştırdı.

  [​IMG]

  Sırlar Odası

  Dursley'ler o yaz öylesine çekilmez olmuşlardı ki, Harry bir an önce okulu Hogwarts'a geri dönmek için can atmaktadır. Eşyalarını toplarken ortaya çıkan ev cini Dobby ise onu uyarır: Hogwarts'a dönerse bir felaket olacaktır. Olur da: Sırlar Odası'nın açılmasıyla ortaya çıkan karanlık bir güç, Hogwarts'takileri taşa çevirmeye başlar. Harry, hayatını tehlikeye atarak, Odanın elli yıllık ölümcül gizemini çözmeye çalışır.

  [​IMG]

  Azkaban Tutsağı

  Sirius Black adında azılı bir katil, tüyler ürpetici Azkaban kalesinde tam on iki yıl boyunca tutsak kalmıştır. Tek lanetle on üç kişiyi birden öldüren Black'in, Karanlık Lord Voldemort'un hizmetkarı olduğuna kesin gözüyle bakılmaktadır. Bir yolunu bulup Azkaban'dan kaçan Black'in peşinde olduğu bir tek kişi vardır: Harry Potter. Harry, büyücülük okulunun sihirli duvarları arasındayken, arkadaşları ve öğretmenleriyle birlikteyken bile güvende değildir. çünkü aralarında bir hain olabilir.
  Okuldaki üçüncü yılında Harry'yi, yeni bir Karanlık Sanatlara Karşı Savunma öğretmeni, ilk kez alacağı Kehanet dersi, heyecanlı Quidditch maçları ve büyücülük köyü Hogsmeade bekliyor. Ama Harry'nin öncelikle Sirius Black'in elinden kurtulması gerek

  [​IMG]

  Ateş Kadehi

  Büyücülük okulunda dördüncü sınıfa geçen Harry , yaz tatilinde Dursley'lerden izin koparıp arkadaşlarıyla birlikte Quidditch Dünya Kupası finalini izlemeye gider.Bu yıl Hogwart'taki en büyük yenilik ise, Üçbüyücü Turnuvası'dır.Üç rakip büyücülük okulunun katılımıyla gerçekleşen bu etkinlik yüz yıldan beri ilk kez düzenlenmektedir.Harry, istemediği halde, yaşı bile tutmadığı halde, kendini bu Tunuva'nın içinde bulur.Oysa onun tek istediği, büyücülük standartları içinde olabildiğince normal bir yaşam sürmek, yeni büyüler öğrenerek kendini geliştirmek, Cho'yla ilgili hayaller kurmak, Ron ve Hermione'yle hoşça vakit geçirmektir. Ancak,alnındaki yara izinin ikide bir acıması,korkunç olayların yaklaşmakta olduğunun habercisidir...

  [​IMG]

  Zümrüdüanka Yoldaşlığı

  Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'ndaki beşinci yılında Harry, hayatını cehenneme çeviren sihirli/sihirsiz pek çok şeyle başa çıkmak zorundadır: Yaz tatilini yanında harcadığı aptal akrabaları; ergenlik çağının isyanları, heyecanları, korkuları; onun gösteriş düşkünü bir yalancı olduğunu düşünenler; okulun işleyişine burnunu sokan Sihir Bakanlığı; öncekileri mumla aratan yeni bir Karanlık Sanatlara Karşı Savunma öğretmeni; yine karşı karşıya geldiği Ruh Emiciler ve Ölüm Yiyenler; varlığını her zamankinden daha çok hissettiren Voldemort; ağır dersler, zor sınavlar, acımasız cezalar; sürekli yinelenen bir kabus ve acıyan yara izi; ona en yakın insanlardan birinin ölümü; beş yıl gecikmeyle öğrendiği bir gerçek...

  [​IMG]

  Melez Prens

  Harry Potter'ın Hogwarts'taki altıncı yılında geçen roman, Lord Voldemort'un geçmişini, Harry'nin son savaş için hazırlıklarını ve ergenlik döneminde gelişen romantik ilişkileriyle duygusal çatışmalarını konu alır.bu kitapta yanı sıra Lord Voldemort Draco Malfoy'u görevlendirmiştir.Draco ailesinin geçmişini geleceğini öğrenir. Babasının bir ölüm yiyen olduğunu, Voldemort'un en sağdık yandaşlarından biri olduğunu ve bu görevi ailesinde soyundan gelen bir gelenek olduğunu öğrenir.

  [​IMG]

  Ölüm Yadigârları

  Sihir dünyası savaşta! Karanlık Lord iyice güç kazanırken iyiler de boş durmuyor.Yedinci yılında Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu`na dönmeyen Harry Potter,Dumbledore`un ona bıraktığı görevi tamamlamaya çalışıyor.Yanında -her zamanki gibi- Ron ve Hermione`yle, bir yandan Voldemort`tan ve onun Ölüm Yiyenler`inden kaçarken bir yandan da Hortuluk`ları yok etmek,Ölüm Yadigarları`nın sırrını keşfetmek zorunda olan Harry kendi geçmişiyle ilgili pek çok şey öğreniyor.
  kitapları indirmek için tıklayın ...
   
 2. Nerissa

  Nerissa <b>Sergüzeşt</b>

  Uğraş vererek yapılan bir paylaşım emeğinize sağlık
   
 3. clondike

  clondike Well-Known Member

  İlk kitabı YKY den önce Dost bastırmıştı. Okuyucusu azdı. Kızıma okutmuştum onu. Sonrası zevkle geldi...Çok teşekkürler...:gül::Frnds:
   
 4. mehtap açık

  mehtap açık Active Member

  teşekkürler
   
 5. denizkaptan

  denizkaptan Active Member

  teşekkürler
   
 6. nirse

  nirse Well-Known Member

  Elinize sağlık
   
 7. kkiibb

  kkiibb New Member

  Ellerinize sağlık. Kitapların birkaçı bendeydi, sayenizde hepsi elimde olucak. Çok teşekkürler...
   
 8. nebeden

  nebeden New Member

  eline sağlık
   
 9. seyda_gfb

  seyda_gfb New Member

  teşekkürler
   
 10. merv@

  merv@ Member

  saol
   
 11. santo3458

  santo3458 New Member

  tesekkürler
   
 12. paradoxx90

  paradoxx90 New Member

  saolasın :)
   
 13. aselvera

  aselvera Active Member

  teşekkürler
   
 14. jjj

  jjj New Member

  teşekkürler..
   
 15. Pl1

  Pl1 Mary Poppins Site Yetkilisi

  paylaşım için teşekkürler
   
 16. onexey

  onexey New Member

  teşekkürler
   
 17. senay

  senay New Member

  teşekkürler
   
 18. mokay51

  mokay51 New Member

 19. corelia

  corelia New Member

  thannkkkkk you
   
 20. ozlem90

  ozlem90 New Member

  vay canına bir an gözümün önüne heyecanla yeni kitapların çıkmasını beklediğim zamanlar geldi bu seriyi 90 yaşına gelsem bile tekrar tekrar okurum :)
   
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.

Bu Sayfayı Paylaş