Johanna Lindsay - Aşkta Seni Seçtim

'Kitap Özetleri' forumunda PeRi tarafından 6 Haz 2011 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
 1. PeRi

  PeRi New Member

  [​IMG]
  Aşkta Seni Seçtim Kitap Özeti


  Avery Dobs gemi korsan saldırısına hazırlanırken Gabriella yı boş fıçı içinde saklanması için aşağıya göndermişti..Ama bu işe yaramadı ve Gabriella ve diğerleri korsanlar tarafından esir alınıp korsan adasına götürüldüler. Gabriella ‘yı fidye istemek üzere diğerlerinden ayrı günlerce beklettiler. Gabriella esir alan kaptan onun için etrafta fidye verecek bir akrabasının olmadığını bilmiyordu. Gabriella annesi ölünce 18 yaşında tek başına kalmıştı. Kendine 21 yaşına kadar vasi olarak atanan adamı hiç istemiyordu oda yıllardır görmediği babasını bulmak için İngiltere den Karayiplere yolculuğuna çıkmıştı. Ama bu olanları hiç beklemiyordu..

  Korsanların içinden Pierre Lacross Gabriella kendisi için istiyordu. Ama beklenmedik bir olay oldu ve adaya gelen son korsan Gabriella satın aldı. Gabriella yı esir olarak alan korsan Nathan Brooks onun babası idi. Nathan korsan sayılmazdı o tam bir define avcısıdı. Bunun yanında diğer korsanların esirlerini alarak fidye değiştokuşunu sağlıyordu. Pierre Lacross Pierre Lacross geri almak istedi ama artık bu mümkün değildi. Pierre Lacross ondan asla vazgeçmeyeceğini belirtti.

  Gabriella refakatçisi ile birlikte babasının evinde 3 yıl çok rahat bir hayat geçirdi. Ama babası sonunda onu iyi bir evlilik yapması için İngiltere ye göndermeye karar verdi ve bunu gerçekleştirmek için onun yanına 2 adamını vererek Gabriella İngiltere ye ona borcu olan eski bir arkadaşının yanına gönderdi. Gabriella İngiltere yi istemiyordu hele babasından ayrılmayı asla istemiyordu. İngiltere onun hayatının değiştiği yer olacaktı

  Gabriella babasının mektubunu gerekli yere götürdü. Onu evde çok iyi karşıladılar. Gabriella gittiği ev James Mallor adında eski bir korsan olan bir asilzadeye aitti. Eşi Georgina çok güzel bir hanımdı. Georgina nın erkek kardeşleri ile kocası asla anlaşamazlardı nede olsa Georgina bir Amerikalıydı ve kocası da eski bir korsandı.

  Gabriella davetler ve partiler için hazırlamaya başlamışlardı. Bu davetlere James katılmak istemiyordu bu yüzden karısının kardeşleri Drew ve Boyd eşlik edeceklerdi. Georgina nın kardeşleri bir gemi işletmesine sahiplerdi içlerinden Boyd hariç diğerleri endi gemilerinin kaptanıydı. Boyd davetlere ablasına ve misafirirne eşlik etmekten son alda kurtulmuştu ama Drew o kadar şanslı değildi. Üstelik Gabriella bir korsan kızı olduğunu ve limanda karşılaştığı kız olduğunu biliyordu.

  Gabriella Drew etkilenmişti ama Drew ablasının anlattığı kadarı ile her limanda sevgilisi olan tam bir çapkındı. Asla evlenmeye yanaşmıyordu. Gabriella partiler konusunda ancak sezon sonuna yetişmişti ama yinede kendine koca bulmak için geç değildi. Davetlere Drew gidiyorlardı ama Drew asla onun yanında durmuyordu. Gabriella davetlerde çok fazla ilgi çekiyordu.Hatta birkaç talibi bile çıkmıştı.

  Drew artık dayanamıyordu ve Gabriella yatağında istiyordu. Drew göre Gabriella bakire bir kız değil korsan bir kadındı. Gabriella olmadığını belirtsede Drew ona inanmıyordu. Drew ona birkaç defa yaklaşmıştı. Gabriella Drew uzak durmakta zorluk çekmeye başlamıştı ve bir gün olanlar oldu . Gabriella bir davette iken Drew sarhoş gelerek herkese onun bir korsanın kızı olduğunu açıkladı ve ortadan kayboldu. Drew ondan uzaklaşmak için hemen gemisiyle yola çıkma kararı alırken düşünmediği tek şey Gabriella adına sürdüğü lekeydi. Gabriella bu dedikodudan sonra asla bir eş bulamıyacaktı.Bu odedikodunun yayıldığı gün Gabriella babasının Pierre tarafından kalesinde esir alındığı haberi geldi. Gabriella kimseye haber vermeden babasını kurtarmak için harekete geçti. Gabriella planına göre Drew den intikam için gemisi çalınacak ve babasını kurtarmaya gidilecekti. Tabi bu arada Drew karşı Gabriella korsan kaptan rolü yapacaktı .Plan gerçekleşti sonunda.

  Gemide Drew tutsak olarak kaptan odasında ayağı zincirli olarak Gabriella ile birlikte kalmaya başladı. Gabriella ondan intikam almak için önce onu kendisine aşık edecek sonra terk edecekti böylece Drew le ödeşmiş olacaktı. Ama planlarını sadece kısa bir süre için gerçekleştirebildi çünkü bir süre sonra Drew ve tayfası kurtularak gemiyi gece ele geçirdiler. Artık Gabriella Drew tutsağı olmuştu ama bu sefer yatak tutsaklığı başlamıştı.Drew Gabriella bakire olduğunu öğrenmesi kafasını karıştırmıştı ama artık çok geçti Gabriella onundu artık.

  Drew tutsakları ve Gabriella tutuklatmak istiyordu ama İngiltere de Gabriella karşı yaptığı hatayı öğrenince ona babasını kurtarmayı teklif etti ve bunun sonucunda ikisi ödeşmiş olacaklardı. Bu Gabriella mantıklı geldi ve kabul etti. İkiside bir şeyi unutmuşlardı olay bitene kadar birbirlerine bağlanma olasılığıydı ve buda zamanla gerçekleşti. Drew Gabriella artık hep yanında istiyordu onu sevdiğini söylemiyordu ama onu yatağından uzakta düşünemiyordu. Onun ilk erkeğiydi ve sonunda Gabriella onurunu kurtarmak için evlenme teklif etti. Gabriella onu red etti. O sevgi istiyordu ondan ama o onu sevdiğini söylemiyordu.

  Babasını kurtarmak için plan yapacakları aday geldiklerinde bir handa konakladılar. Burada en son görmeyi bekledikleri kişi James Mallor ve Georginaydı .James eşinin isteği üzerine kardeşinin gemisini kurtarmak için gemi alıp yollara düşmüştü. Hep beraber bir plan gerçekleştirmişlerdi. Buna göre Gabriella adaya Pierre nin arzusu bile olsa adaya çıkmayacaktı. Tehlikeden uzak olması için Drew elinden geleni yapacaktı.
  Drew ve James adamları ile birlikte gece kaleden esirleri almak için adaya çıktılar. Gabriella gemide kaldı. Bir saat sonra iki gemide nasıl olduysa tuzağa düştü ve tayfa ile birlikte Gabriella esir alındı. Drew , James ve adamları kumsalda esir alınmış ve bağlanmışlardı.

  Pierre Gabriella sevgilisi olarak istiyordu. Kalede onu kendi odasına götürdü. Gabriella babasının serbest bırakılmasını istiyordu ama bu kolay olmayacaktı. Bir plan hazırlamaya çalışırken odaya Pierre n in korsan sevgilisi gelir ve onu öldürmek ister ama Gabriella onu iknaya çabalar. Bu sırada Pierre sarhoş olarak odaya gelir. Korsan kadın saklanır ama silah sesleri ortalığı ayağa kaldırır. Drew ve diğerleri kurtulmuştur ve tayfalarla birlikte kaleye girererk saldırıya geçerler. Gabriella korsan kadın sayesinde odadan çıkar ve babasını kurtarmaya gider.Babası onu karşısında görünce çok şaşırır. Sonunda Drew vve tayfalar kaleyi ele geçiriri ve Pierre yakalanarak iyice dövülür.

  Sonunda Drew Gabriella dan ayrılamayacağını anlar onu evliliğe ikna eder.Gabriella babası onları son bir define avına çıkmaya ikna eder. Bulunan hazine Gabriella ait olacaktır. Fakat hazine yerine bulundukları adanın tapusuna sahip oldular.
   
  özse, 001 ve Nacarli bunu beğendi.
 2. gulmermer

  gulmermer New Member

  tyesekkür
   
 3. ruya

  ruya New Member

  teşekkürler
   
 4. irem03

  irem03 New Member

  teşekkür ederim
   
 5. adimsonbahar

  adimsonbahar Active Member

  teşekkürler
   
 6. seymaalaca

  seymaalaca New Member

  teşkürler
   
 7. dlkgnc

  dlkgnc New Member

  teşekkürler
   
 8. konex

  konex Active Member

  Tesekkurler
   
 9. Burst_AnqeL_

  Burst_AnqeL_ New Member

  teşekkür ederim
   
 10. arjen87

  arjen87 Active Member

  teşekkürler
   
 11. harikaya

  harikaya Well-Known Member

  teşekkürler
   
 12. MoR

  MoR Active Member

  teşekkürler
   
 13. elfarwen

  elfarwen Member

  teşekkürler
   
 14. kremma

  kremma Active Member

  tşkkkk
   
 15. dimitri&rose

  dimitri&rose Active Member

  teşekkürler
   
 16. ekabir16

  ekabir16 New Member

  teşekkürler
   
 17. alsel

  alsel Well-Known Member

  teşekkürler
   
 18. yesis

  yesis New Member

  emeğine teşekkürler
   
 19. amaya

  amaya New Member

  Emeğin için çoık teşekkürler...
   
 20. molly

  molly Member

  :) sagol
   

Bu Sayfayı Paylaş