Julie Garwood - Gelin

'Kitap Özetleri' forumunda PeRi tarafından 6 Haz 2011 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
 1. PeRi

  PeRi New Member

  [​IMG]
  GELİN KİTAP ÖZETİ  İskoçya’ nın en büyük toprak sahibi Alec Kincaid ve arkadaşı Daniel Ferguson kralının emri üzerine İngiliz gelinlerle evlenmek zorunda kalırlar.Bu gelinler baronun 4 kızından en küçükleri Leydi Jamie ve ablası Mary olmak zorunda kalır.
  Alec Jamie ilk gördüğü andan beri aralarında üstünlük savaşı başlamıştır.Öyleki Jamie ve Mary bu adamlarla tam bir saat içinde evlenmek ve yola çıkmak zorunda kalımışlar. Tabi bu evlilik törenine Jamie adama inat olsun diye yas elbisesi içinde katılmıştı. Jamie baronun aslında öz kızı değildi. O bu evin kızından çok hizmetkarı gibiydi. Ava çıkmak, ev işleri yapmak. herkesi teselli etmek hep o uğraşıyordu. Alec onun çoğu özelliğini henüz bilmiyordu Bunları öğrenmek Alec için tam bir şok olacaktı ve bir sürün soruna yol açacaktı ilerde…
  Yolda hırsızların saldırılarına uğradıklarında Jamie Alec’ in gücünü sonunda anlamıştı. Nerdeyse bütün adamları çıplak elle etkisiz hale getirmişti.Ama Jamie ‘nin Alec ‘e saldırmak isteyen adamı hançeri ile öldürmesi ve ardından rehin alınması Alec beklemiyordu. Bu olanlar olurken Mary tam bir korkak gibi kardeşinin arkasına saklanmıştı. Alec karısını rehin alan adamı sonunda öldürdüğünde Jamie şok geçirmiş gibiydi… Bu olaydan bir gün sonra kız kardeşler birbirinden ayrıldılar ve farklı yönlerde yolculuk devam ett. Yolculuk bittiğinde artık Alec ve Jamie biraz daha birbirlerine yakınlardı. Alec oymağı jamie güzelliğine hayran kalmışlardı. Alec onu kıskanmaya başlamıştı.Jamie Alec renklerini giymek istemiyordu.
  Jamie evindeki ilk gecesinde kötü yaralanan bir askeri tedavi edip onun hayatını kurtarınca Alec bütün askerleri ona bağlılık yemini etmişlerdi Artık askerler onu bir İngiliz olarak kabul etmişlerdi.
  Alec birkaç günlüğüne evinden ayrıldığında karısının birkaç tane savaş çıkartacağını bilmiyordu.
  Jamie atağı ilk olarak kocasını terk eden ablası Mary Alec’ in evinde alı koymak oldu. Alec olayı öğrendiğinde önce Daniel ile arasındaki savaşı engelledi sonrada eve dönüp Mary zorla kocasına teslim etti.
  2. olay Jamie kocasının anlaşamadığı oymak beyi olan Mcpherson’ un hasta oğluna bakmak oldu. Çocuğu Jamie Mary gizlice getirmişti. Bebek beslenemediği için hasta idi bebeğin babası gelip Jamie oğlunu kaçırmakla suçladığında Jamie adama ağzına geleni söylemişti. Hatta onun askerini bile tehdit etmişti hançeri ile. Alec olaya müdahale edip karısını savunmuş ve özür dilenmezse iki oymak arasında savaş olacağını bildirmişti.
  Jamie evde değişiklikler yapmaya başlamıştı ve ilk değişikliği salonun duvarına kocaman bir delik açmak oldu. Bu delik aslında mutfağı eve yakınlaştırmak içindi.Alec bunu görünce deliye döndü ve Jamie bağırdı. Jamie evi terk etti İngiltereye dönmek için oradan ayrıldı ama yolunu kaybetti. Alec onun peşinden giderek eve geri getirdi. Ama ogün olaylar hemen bitmedi Jamie birileri tuzak kurdu ve onun bulunduğu barakayı ateşe verdi. Onu kocası ve askeri kurtardı. Alec olanlardan sonra önlemleri arttırdı. Alec karısına aşık olmuştu ama Jamie’nin hislerini açıkça söylememesi onu deli ediyordu. Karısının keltçe bildiğini askerlerinin anlattığı ahlaksız İngiliz kadın hakkındaki fıkra duyup askerlerin kafasına bir kova su döktüğüne bizzat şahit olunca anladı.
  Karısı tam bir bilmeceydi onun için. Jamie Alec ilk karısının öldüğünü ve Alec’in bir üvey kızı olduğunu öğrendi ve Alec kandırarak çocuğu almaya gitti. Alec kızı görünce sevindi ve onu kabullendi. Jamie ona çok düşkündü.Bu olay çocuğun bireyi olduğu oymakla Alec arasında bir savaş başlatabilirdi.
  Kralın Alec ziyaret geldiği gün tam bir karmaşa oldu. Alec misafirlerinden genç biri Jamie sıkıştırıp öpmeye çalışması ve jamie oğlanın ikiz kardeşini o sanıp sopa ile dövmesi ortalığı karıştırmıştı. Alec’in öfkesi çok korkunç oldu ama Jamie onu sevdiğini söyleyerek Alec’i yatıştırmayı başardı. Bütün olaylardan sonra Jamie ve alec’in bir askerinin yaralanması tam bir şok hali olmuştu. Alec karısını yaralayan kişiyi buldu ve cezalandırdı. Jamie iyileşmesi bir hafta sürdü. Ama Jamie olayları mıknatıs gibi çekiyordu ve son olarak eski nişanlısının gelerk ondan başlık parasının geri verilmesini talep etmesi Jamie öfkelendirmişti. Ama Jamie yaptığı bütün iyilikler sayesinde oymak beyleri birlik olup Jamie nişanlısına ödeme yaptılar. Bu olay Jami ve Alkec için dönüm noktası oldu…


  "Leydim onu tanımıyorsunuz inatçı olduğunu nerden biliyorsunuz.é
  Janie
  "Çünkü o bir İskoç."  Lairds' Fiancees Serisi

  The Bride (1989) - Gelin
  The Wedding (1996) - Düğün http://www.kuflu.com/kitap-tanitim/72408-julia-garwood-dugun.html
   
 2. hümaa

  hümaa New Member

  teşekürler
   
 3. stosun

  stosun New Member

  teşekkürler
   
 4. merze

  merze Member

  Teşekkürler
   
 5. clondike

  clondike Well-Known Member

  Julie Garwood'un Düğün'ünden sonra çıkmasına rağmen önce Gelin okunmalı.
  Ben her iki kitabı da sevmiştim ama Gelin'in yeri ayrı. Teşekkürler.
   
 6. green33

  green33 New Member

  teşekkürler
   
 7. Sabiha

  Sabiha New Member

  Teşekkürler :)
   
 8. arzu8

  arzu8 New Member

  teşekkür
   
 9. BEYAZ

  BEYAZ E-kitap Müdavim

  Önce GELİN ,sonra DÜĞÜN okunmalı ki karakterleri iyice tanıyabilin, birbirinin devamı niteliğinde...tavsiye ederim çok güzel kitaplar...benim baş köşemde dururlar...:)
  ....
  Bence özet yerine kendini okumayı tercih edin...
   
 10. dimitri&rose

  dimitri&rose Active Member

  teşekkrler
   
 11. hülya macit

  hülya macit Well-Known Member

  süpeeeeer ötesi ikisinide tavsiye ederim
   
 12. birsen132

  birsen132 New Member

  teşekkürler
   
 13. parpalia

  parpalia New Member

  teşekkürler
   
 14. elif_a_e

  elif_a_e New Member

  tesekkürler
   
 15. filizdeniz

  filizdeniz Active Member

  teşekkürler
   
 16. ruzgar13

  ruzgar13 New Member

  tşkler
   
 17. meleksi

  meleksi Well-Known Member

  en beğendiğim kitaplardan biridir..çok severek okurum..
   
 18. eun sung

  eun sung Well-Known Member

  teşekkür ederim emeğine sağlık
   
 19. amah8

  amah8 Active Member

  teşekkürler
   
 20. edward**bella

  edward**bella New Member

  teşekkürler
   

Bu Sayfayı Paylaş