Kalbinden Geceni Söyle

'Forum Oyunları' forumunda UqaLa tarafından 25 Ağu 2009 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. LETEREFURU

LETEREFURU Member

o şimdi nerde acaba.............

2. zipper

zipper quae nocent docent

Donmuş göller gibi kıpırtısız, ruhsuz insanlara hayranım,bana da o hissizlikten ver allahım (amin)

periza bunu beğendi.
  3. zipper

Özledim...

periza bunu beğendi.
  4. bermer

bermer Well-Known Member

Uykum geldi.. uyusaaaam çamaşır var asılacak makine sıkmaya geçti... poooof..

periza bunu beğendi.
  5. zipper

Bigün birisi ,'tek damla gözyaşına değmem 'demişti haklıymış ,bilememişim

periza bunu beğendi.
  6. Özgür

Özgür Administrator Site Yetkilisi

Bi buzparmak olsa da yesek limonlu limonlu

periza bunu beğendi.
  7. zipper

20170813_150330.png

Hayat böyle değil aslında...
    Kalpsiz, vicdansız, zalim ve bencil insanlar böyle uydurmuş bu düzeni...
    olan gerçekten sevene olmuş...

periza bunu beğendi.
  8. zipper

"Birini mutsuz ettiğinde ve onda kalıcı bir keder izi bıraktığında, artık ne yapsan boş...
    Başkalarının da bu izi kapatmaya gücü yetmez. Dilersen, sonradan dünyanın en iyi insanı, eşi, sevgilisi, evladı ol... Allah tövbeleri çokça kabul edendir, insan ise unutmak konusunda pek yeteneksiz..
    Bu yüzden mutsuzluk veren kişileri affediyoruz ama unutamıyoruz..."

Demiş birisi...
    Açıkçası benden sakınılan şeylerin şimdi bonkörce yapıldığını görünce,unutmaktan geçtim affedemiyorum da ben... en çok da saatlere takılıyorum,ah o saatler ahh... döktüğüm hiçbir gözyaşına değmezmiş meğer....
    bir insan hakkında nasıl kadar yanıldım Allahım, aklım almıyor bir türlü....

periza ve Özgür bunu beğendi.
  9. periza

periza Well-Known Member

Çok güzel söylemiş

zipper bunu beğendi.
  10. zipper

20170826_131607.png

Kiraz ağacı ve küçük kuşun hikayesini biliyor musun? Hani uçup gitmek isteyen küçük kuşla köklerini koparıp gidemeyen ağacın hikayesini..
    Hani küçük kuş yapamadım diyip geri dönmüştü de,bahçenin en mutlu ağacı yapmıştı kirazı..
    Sonra bigün küçük kuş tekrar gitti;ama öyle böyle değil birdenbire, tüm hatıraları karanlıklara boğarak...
    Ağaç günlerce ağladı,sebep veremedi olanlara ,nerede hata yaptım diye düşündü,çok çok en çok sevmek hata mıydı bilemedi..
    Sonra anladı sebebin kendi olmadığına,küçük kuşun bencilliğine feda edildiğini anladı..
    Tamam dedi ,olsun dedi,nasılsa paylaştıkları anılar kuşun yüreğindedir diye düşündü,onları da birdenbire bırakıp gidemez,bir çırpıda silemezdi ya ağacını..
    Fakat birgün az ötede başka bir ağacın dallarında gördü onu,küçük kuşu şimdi başka ağacın dallarında sabahtan akşama kadar şakıyor,kimbilir belki aynı belki de başka hikâyeleri neşeyle anlatıyordu yeni ağaca...
    Belki dedi beni görünce hatırlar eski günlerimizi, onu ne çok sevdiğimi diye sevindi ağaç;ama küçük kuşu bir kez bile ondan tarafa bakmadı,görmek istemedi ne kadar dağıldığını..
    Silmiş beni dedi kiraz içinden,halbuki 'her şey unutulsa ne olur,kalp hatırlar kalp ' derdi kuşu,meğer ilk orası unutmuş beni...
    Kiraz ağacı onu her gördüğünde,keşke özsuyum çekilse dallarımdan,kuruyup solsam şuracıkta diye düşünüp için için ağlamaya başladı..ama ne ağaç kuruyup soldu,ne güneş doğup batmayı unuttu ne de küçük kuş, yeni ağacına neşeyle şakımasını durdurdu...
    Sonra duymamak için kulaklarını,görmemek için gözlerini kapattı kiraz ağacı ,belki solmadı,ama bir daha da pasparlak çiçekler açmadı ve hiçbir kuşu dallarında barındırmadı.
    Boşver dedi boşver, her şey geçerdi,kış geçer bahar gelir,gece döner gün gelir,gözyaşları diner tebessüm bile edilirdi.
    Hem Küçük kuşlar, yüreğe gömülürdü nasılsa değil mi ...?

periza bunu beğendi.
  11. periza

periza Well-Known Member

çok güzel

zipper bunu beğendi.
  12. periza

periza Well-Known Member

@zipper nerelerdeydiniz özlettiniz . Bende bugün forumda sizi sormayı düşünüyordum.

zipper bunu beğendi.
  13. zipper

Biraz Kalbime çekileyim dedim Perihan :)
    Teşekkür ederim,özlenmek güzel şey <3

periza bunu beğendi.
  14. periza

periza Well-Known Member

Şiirlerle ,sözlerle dönüşünüz muhteşem oldu:).Teşekkürler

zipper bunu beğendi.
  15. zipper

Teşekkür ederim :) ara ara uğrarım inşallah

periza bunu beğendi.
  16. zipper