Kalsedon Taşı

'Doğal Taşlar' forumunda MerikızZ tarafından 7 Kas 2009 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
 1. MerikızZ

  MerikızZ <b>Öz ağlamadan , Göz ağlamaz</b>

  [​IMG]

  (Kalkedon, Kadıköy Taşı)
  Chalcedony

  Kalsedon Taşının
  Fiziksel Etkileri

  Göz ile ilgili problemlerde kullanılabilir.

  Kalsedon Taşının
  Metafiziksel ve Psikolojik Etkileri

  Değişikliklere adaptasyonu kolaylaştırır.
  Duygusal dengeyi sağlar.
  Duygusal olarak kendinizi gerilim altında hissettiğiniz anlarda kalsedon taşının olumlu etkileri size ihtiyaç duyduğunuz içsel desteği sağlayacaktır. Kendinizi içtenlikle, dürüstçe ifade edebilmeniz için cesaret verir ve gerilim altındayken kendinizi ifade edemeyerek yaptığınız ve alışkanlık haline gelen sahte davranışlarınızdan kurtulmanızı sağlar.
  İletişim yeteneğini güçlendirir. Kişinin duygularını ifade edebilmesi için gerekli isteği ve cesareti sağlar.
  Koruyucu özellikleri dolayısıyla nazara karşı kullanılabilecek bir taştır.
  Negatif enerjiye engeldir.
  Ruh ve beden arasındaki dengeyi sağlar.
  Kuvarsın bir alt türü olan, mumsu parlaklığa sahip ve genellikle mavi-beyaz renklerde bulunan kalsedon taşı ayrıca sarımsı-kahverengi, bej, gri, sarı, yeşil ve kahverengi renklerinde de olabilir.​
   
 2. kuftadında

  kuftadında New Member

  Kuvars grubuna dahil taşlardan biri olan kalsedon, görünüşüyle etkileyici bir taştır. Genellikle mağaralarda bulunan sarkıtlardan toplanan kalsedon taşı, kaya oyuklarından meydana gelmektedir. Çirkinlik ve güzelliğin tek taşta birleşmiş hali olan kalsedon eşsiz bir yapıya sahiptir. Üstelik görünümü kadar insan sağlığı üzerindeki etkileri de oldukça fazladır.

  İyi niyetli olmanın sembolü olan kalsedon, insana dair pek çok kavramı bünyesinde taşımaktadır. Cömertlik ve kardeşlik bunlardan yalnızca ikisidir. Köklü bir geçmişi bulunan kalsedon taşının, insanlar tarafından uzun yıllardır kullanıldığı bilinmektedir. Asırlar boyunca birbirine dost ve kardeş olan kişiler tarafından hediye edilmiş değerli bir taştır.

  Sık sık akuamarin taşı ile karıştırılan fakat birçok farklı noktaları bulunan kalsedonun üzerinde yer alan renkler daha donuk ve silik haldedir. Görünmeyen ve pastel renkli taşlardan hoşlananlar için kalsedon taşı ideal bir taştır. Üstelik yalnızca psikolojik değil fizyolojik etkisi de oldukça fazladır. Bilgihanem.com sitesinin bu yazısından kalsedon taşı hakkında merak ettiğiniz her şeyi öğrenebilirsiniz.
   

Bu Sayfayı Paylaş