Kitap tavsiyelerimiz..

'Kitap tanıtım' forumunda Curly tarafından 4 Eki 2009 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. icyy

icyy New Member

Forumu kesfedeli cok fazla zaman olmadi ama bayildim..
    Ne zamandir arayip bulamadigim bir forumdu..
    Yonetime tesekkurler oncelikle..

Kitap tavsiyelerine gelince, herkesin okudugu zevk aldigi tarz farklidir ben kendime gore birkac birsey yazayim..

Alacakaranlik Serisi
    : Vampir serisi olarak geciyor ama icinde kan yok ki bu da benim icin super..:) Vampir ve ask hikayesini bir arada bulabileceginiz bir seri..
    Kurgu cok guzel..

Judith McNaught kitaplari
    : Ortacag dukler, kontlar, markiler dunyasinda ask romanlari.. Bir anda hepsi Turkce'ye cevrilince bana fazla geldi acikcasi.. Yine de o balolar, entrikalar dunyasi beni cezbettiginden nerdeyse tamamini okudum.. Hepsini birden almaya gerek yok. Bence bir ya da iki tane alin okuyun, devamini da isterseniz okursunuz.. Bir noktadan sonra bana ayni gibi gelmeye baslamisti..Dusler Kralligi ile baslayabilirsiniz..

Gece Evi Serisi: Havaalaninda kitabim bitti ve ucagim rotar yapti. D&R'a girdim ve merk edip ilk kitabi aldim.. Baslarinda hic sarmadi.. Alacakaranlik dan sonra baslayisim buna neden olmus olabilir.. Belli bir sure hic elime almadim.. sonra okuyacak bir seyim kalmayinca tekrar elime aldim ve ilk kitabin ortalarina dogru evet guzelmis devamini da almaliyim dedim.. Henuz sadece ilk kitabi bitirdim ama tum seri okunabilir hissi veriyor bana..

Sophie Kinsella: Kesinlikle cok eglenceli onun kitaplarini okumak.. Pasakli Tanrica ile basladim, Alisveriskolik serisini okudum.. Kitap okurken kahkaha atabileceginiz anlar oluyor.. Moraliniz bozuksa ya da neselenmeye ihtiyaciniz varsa kesinlikle okunmali..

Boleyn Kizi Serisi: Serinin ilk 3 kitabini okudum.. Boleyn Kizi ve Kralicenin Soytarisi guzeldi elimden birakamadim ilk sayfadan itibaren.. ama ucuncu kitabi sirf ilk ikisinin hatrina okudum diyebilirim. Devamini da hic merak etmedim..

Julie Garwood(Dugun&Gelin): Tuyaptan almistim, tarihi ask romanlarina baslangicim oldu. Ikisi de akici ve guzel kitaplardir..

Julia Quinn(Bana Sevdigini soyle&Sahane Bir Kadinin Gizli gunlugu&Yurege soz Gecmiyor):: Guzle hazirlanmis tarihi ask romanlari,, Kitaplari bir an once bitirebilmeyi ne olacak simdi diye bir sonraki sayfaya gecmeyi bekliyorsunuz..

Sanirim bir donem tarihi ask romanlarina cok fazla dalmisim ve hepsi birbirinin ayni gibi gelmeye baslamisti.. Tavsiyem aralara baska tazr kitaplar koyarak okuyun..

Dan Brown Kitaplari: Kesinlikle elimden birakamadigim kitaplar. En cok Melekler ve Seytanlar'i begenmistim ki bu yil Roma'da o sahnelerin oldugu meydanlarda Dan Brown'un tasvirlerinin de muhtesem oldugunun farkina vardim..
    Kitaplarda sizi maceranin icine cekiyor ve soluksuz bir sekilde merakla devamini bekliyorsunuz. Ben macera cok fazla seven bir okuyucu degilim daha cok ask romanlari olsun hayal aleminde gezineyim kitap okurken diyorum ama Dan Brown kitaplari tek kelimeyle muhtesemdi. Hatta sonrasinda Grange okumama neden oldu ama onu cok fazla begenmedim..

Leyla'nin Evi(Zulfu Livaneli): Eski ve yeni kusaktan hayati biraraya getirmis bir kitap. ama belli bir kusak catismasini anlatmiyor. Bir arada birbirlerinden farklariyla da yasayabileceklerini bu arada Leyla'nin Evi ni ve oradan kopamayisini anlatiyor. Guzel bir kitap tavsiye ederim..

Benden simdilik bu kadar.. Aslinda yazacagim daha bir suru kitap var, ama bunlar yeterli olur sanirim..

Herkese iyi okumalar..

2. eda_1

eda_1 Member

1) Fedailein kalesi ALAMUT (WLADIMIR BARTOL) -Şiddetle tavsiye ederim.
    2) Uçurtma Avcısı, Bin Muhteşem Güneş (KHALED HOSSEINI)
    3) Engereğin Gözündeki Kamaşma (Zülfü Livaneli)
    4) Yıldızların Efendisi HAYYAM (Harold Lamb)

3. ceren2012

ceren2012 New Member

Ben Sophie Kinsellanın tüm kitaplarını tavsiye ediyorum en kötü anlarımda bile beni güldürmeyi başarmışlardır :)
    ayrıca vampir kitaplarını okumayı sevenlere vampir akademisi serisini öneriyorum
    ancak gece evi serisi de güzel ama onlar beni bir süre sonra sıkmaya başladı

4. ilkimilkin

ilkimilkin New Member

kesinlikle katııyorum viktorya dönemi kitaplar seviyorsanızda judith McNaught kitaplarını tavsiye ederim özellikle westmoreland ları:D

5. Liberté

Liberté New Member

Jenny Downham - Ben Ölmeden Önce
    kesinlikle okunmalı bence..

6. estergon

estergon New Member

stephen king- tepki- şiddetle tavsiye ediyorum mükemmeldi
    osman aysu- casus- gülümseyerek okuyacağınıza eminim
    gregg loomis- julıan sırrı- ben elimden bırakamadım
    mary janice davidson- ölümsüz ve....- serisine de bayıldım

7. gabriella14

gabriella14 New Member

Suzanne Collıns- Açlık Oyunları
    Suzanne Collıns-Ateşi Yakalamak
    Ahmet Şerif İzgören - Avucunuzdaki Kelebek
    Vampir Akademisi ve Gece Evi Serisi

8. dark_angel96

dark_angel96 New Member

Dan Brown-İhanet Noktası:Her zamanki gibi müthiş bir kurgu ve olay örgüsü.
    Julia Quınn-Yüreğe Söz Geçmiyor:Muhteşem bir tarihi aşk hikayesi.İçinde hafifde olsa acı var.
    Charlaine Harriss-Gündüz Ölüsü Serisi:Komik ve gençlere hitap eden güzel bir vampir serisi.Anita da olduğu gibi şekil değiştiriciler,cadılar ve insanlar iç içe.
    Mark Levy:Bütün kitaplarını öneririm.İnce espirilerle insanı kahkahalara boğuyor.

9. reddi

reddi New Member

Ayşe Kulin * Veda şiddetle tavsiye ederimHer duyguyu tadabileceğinizi garanti veririm.

Ayşe Kulin * Sevdalinka katliamı soluksuz anlatan kitap.

İskender Pala - kater-i Matem Kitabı şuan okumaktayım ama okadar sıkmayan ve merak uyandırıcı bir kurgusu varki ilk 150 sayfası tavsiye edilebilecek bir kitap olduğunu garantiliyor :D

10. ~Claire

~Claire New Member

Vampir akademisi ve açlık oyunları kesinlikle okumanız gereken kitaplardan :)

11. Noyan Metehan

Noyan Metehan New Member

Yaz yaz bitmez aslında ama hafif hafif yazarım ara ara;
    Ayşe Kulin / Umut
    Ayşe Kulin / Veda

12. Daima

Daima New Member

Pinhan Elif Şafak. Tek kelimeyle mükemmel

13. Daima

Daima New Member

Hifzi Topuz Abdulmecit

14. victoria

victoria Member

canan tan-piraye cengiz dağcı-onlarda insandı

15. Headstrong

Headstrong New Member

Canan Tan'ın kitaplarını yogun istek üzerine tek tek okumaya başladım.
    İlk önce Yüreğim Seni Çok Sevdi..- Aslı ve Murat 'ın dagları delen aşkı çok etkilemişti. Hele o şiir arşivi :)
    Her satırında ciddiyetle okudugum kitap beni en sonunda vurdu. Kitabın sonuna kadar tek gözyaşı dökmeden gelen ben son sayfasında 2 saat aglamışımdır.
    İkinci olarak En Son Yürekler Ölür..- Başları güzel. Nehir ve Deniz. İsim olarak çok hoş bir görüntü. Hatta kitabın başında bunlar mutluluktan uçunca şüphe düştü aklıma. Genelde böyledir. Başı iyi olan mutlak bir yerden patlak verir. Buna da biz denge diyoruz. Yazar aşk'a degindiginden az biraz daha organ nakli konusuna deginmiş. İlk başta Nehir , Denizle evlenecek sanıyorsunuz ama öyle olmuyor. Deniz ölünce Arda diye bir genç çıkıyor meydana. Gerisi de kitapta :)
    Denize fazla üzülmedim. Ardayı daha çok sevdim. Ama ' Derin ' bambaşka
    Üçüncü olarak Piraye- Yeni okumaya başladım. Güzele benziyor. Fırsat bulamadım pek.
    Elif Şafak'ın kitapları.. Sansürlü kelimeler var bazılarında.. En uygunu ' Aşk '..Digerlerini sevmedim.
    Ayşe Kulin - Türkan - > Okuyun. Güzel kitap. Solcu denmesine bakmayın. O Gerçek bir Türk kadınıdır. Örnek bir insandır.

16. doctor

doctor New Member

Oblomov - Ivan Goncharov

ayrıca ebook olarak eklenebilirse güzel olur

17. avnon

avnon New Member

suskunlar
    paul auster'in tüm kitapları

18. cocosh

cocosh Active Member

Historıcal Romance

Judith Mcnaught-Düşler Krallığı,Sonsuza Kadar,Mutluluk
    Julie Garwood-Düğün,Gelin,Sır
    Diana Gabaldon-Yabancı
    İhtiras Çiçeği
    Asi
    Tutku

Fantastik

Kara Prens
    Gece avcısı serisi
    Gece yaşayanlar
    Fallen
    Karanlık Ateş,Kan Ateşi
    Ölümsüz Serisi(Bekar,işsiz,önemsiz..
    Gece Yarısı Öpücüğü

Klasikler

Jane Eyre
    Aşk ve Gurur
    Emma
    Vadideki Zambak

Gerilim
    Dan Brown tüm kitapları
    Ölü Ruhlar Ormanı

Romance

Bronz Atlı
    Not:Seni Seviyorum
    Irıs Johansen,Bir Yaz Gülüşü,Ufka Dokunmak,Çöl Çiçeği
    Abartılı Yalanlar Aceleci Duvaklar

19. ukmur

ukmur New Member

naşide gökbudak feraye

20. sempati

sempati New Member

Martı Jonathan Livingston - Richard Bach

Kitaptan alıntı:
    Martı Jonathan ,kumsaldaki sürüye katıldığında neredeyse gece yarısı olmuştu.Yorgunluktan perişan bir haldeydi ama yine de bir takla atarak
    inişe geçti ve bir tüy gibi süzülerek keyifle kumsala indi...'Diğer martılar
    başardığım şeyleri duyduklarında zevkten çılgına dönecekler,' diye düşündü.
    'Yaşamak için ne çok neden var!Balıkçı teknelerinin etrafında o rutin ,sıkıcı
    dönüp dolaşmadan başka nedenler de var yaşamak için.Cehaletimizi kırabiliriz,
    becerilerimizi,yeteneklerimizi ve zekamızı kullanarak kendimizi bulabilir,kendimiz
    olabiliriz. En önemlisi özgür olabiliriz!Uçmayı öğrenebiliriz!'

Not:Kitap incedir ama içeriği dopdoludur.Okumak isteyenlere tavsiyem.

Bu Sayfayı Paylaş