Kitap tavsiyelerimiz..

'Kitap tanıtım' forumunda Curly tarafından 4 Eki 2009 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. igiyondal

igiyondal New Member

Anita Blake'in tüm serisi. Bu seri sadece Jean-Claude :Lv: için bile okunmaya değer. :$
    Anne Rice'in vampir serisi. Vampir Lestad'ın devamı niteliği taşıyan Pandora gibi pek çok roman var hepsi süper ötesi Türkçe'ye çevrilmelerini heyecanla istiyorum.
    Stieg Larsson'un Millennium serisi(Ejderha dövmeli kız, Ateşle oynayan kız, Arı kovanına çomak sokan kız) İlk kitabın başları öyle sıkıcı ki fakat orayı atlayınca gerisini yalayıp yutuyorsunuz sanki. Heyecanla sürükleniyorsunuz ve serinin diğer kitaplarını iple çekiyorsunuz. Lisbeth Salander müthiş bir kız doğrusu :)
    Nora Roberts'ın çıplak ölümle başlayan 35 kadar devam kitabı olan ölüm serisi. Roarke bir harika. Eve Dallas şanslı bir hatun :D
    Açlık oyunları serisi. Sonu son derece içimi burksa ve hüzünlü bir boşluk bıraksa da geriye, mutlaka herkesin okuması gerektiğine inandığım bir seri. :cool:
    Gece evi serisi de şekerleme niyetine okunabilecek bir seri. Anita blake kadar dolu dolu olmasa da idare eder. Uyanmışta Jack ölüyor hep iyileri katlediyor anne-kız yahu. :dil:
    Stephen King'in tüm kitapları :sak sak:

Aklıma gelen şimdilik bunlar. Umarım tavsiyelerimi dinlersiniz ;) :bye:

2. cocosh

cocosh Active Member

Yeni çıkan kitaplardan
    romance severler için

Aşkta ilk çeyrek
    Teslimiyet
    O gecenin ardından
    Bir avuç aşk

fantastik
    Mezara Mahkum
    Mezarın Dibinde
    Gece Yaşayanlar
    Kara Prens

3. bibliofil

bibliofil New Member

göçebe stepheine meyerin tüm kitapları
    zaman çarkı serisi ordaki mat karakterine bayılmıştım:D
    ölüm kapısı serisi Margaret Weis ve Tracy Hickman ; 7 kitaptan oluşuyor ilk kitaplarda baş karakterle ilgili bir şey düşünemezken sonradan haplo vazgeçeilmezlerimden oldu
    şimdilik bu kadar:D

4. Sebepsiz

Sebepsiz New Member

Ted Dekker- Oyun, Çember Serisi.

Julia Quinn- Tüm kitapları.

Fatma Erdek-Melekler Zamanı.:$

5. jewel

jewel Active Member

Güneş Demirel Şimdi Benimsin, alın okuyun asla pişman olmassınız...

6. X_X_X

X_X_X Active Member

Diana Gabaldon Outlender serisi!

8 Kitaplık serinin 5. kitabı da çıktı.Kelimenin tam anlamıyla kesinlikle BA-YI-LA-CAK-SI-NI-Z!Asla pişman olmayacaksınız:)

7. saintaclaus

saintaclaus New Member

Umut Can Çeppioğlu'nun "Hayaller İçinde Bir Düş" isimli öykü kitabı gerçekten çok güzel bir kitap.

Kitabın tanıtım fragmanına bu adresten oluşabilirsiniz:

Hayallericinde max - YouTube

Kitap hakkında yazılan bazı blog yazıları şu şekilde:

laleninbahcesi: Hayaller İçinde Bir Düş
    : HAYALLER İÇİNDE BİR DÜŞ / Sibel UNUR ÖZDEMİR
    Kitaplık: Hayaller İçinde Bir Düş- Umut Can Çeppioğlu

Yazar hakkında daha fazla bilgi için:

Home Page

Gizemli ve heyecanlı bir öykü okumak isteyenler için son yıllarda çıkmış en iyi öykü kitaplarından biri olan Hayaller İçinde Bir Düş'ü herkese öneririm. Kitap internet üzerinden D&R, Mephisto, Idefix ve Kitapyurdu gibi birçok online kitabevinde satışta. Online alışveriş yapmayanlar başta D&R ve Mephisto olmak üzere kitapevlerine uğrayıp kitabı satın alabilirler. (Eğer stoklarında kalmadıysa, sipariş ettirip getirtebilirsiniz)

Keyifli okumalar

8. dolunay

dolunay Active Member

psikolojik kitap okumayı seviyorsanız Irvin D.Yalom en sevdiğim ve okumaktan keyif aldığım bir yazar;bugünü yaşama arzusu,aşkın celladı,güneşe bakmak ölümle yüzleşmek,Nietzsche Ağladığında tavsiye edebileceğim kitapları.
    Mario Puzo Baba kitabı kesinlikle okunması gereken bir kalsik.
    Dan Brown bütün kitapları.
    Lisa Kleypas ve Julia Quinn ise beğenerek okuduğum yazarlar.iki yazarın da tüm kitaplarını tavsiye ederim.
    son olarak Joanne Greenberg Sana gül bahçesi vadetmedim kitabıda yazmadan geçemeyeceğim bir kitap benim için.
    ben hepsini büyük bir keyifle okudum umarım herkeste aynı tadı alır:)

9. kitap-kurdu

kitap-kurdu New Member

10. LITTLE

LITTLE Well-Known Member

Mehmet Akif'in Şiir Dünyası-Fazıl Gökçek

11. angel333

angel333 New Member

Merhaba arkadaşlar ^_^
    Aranıza yeni katılmış bir kitap delisi olarak size tavsiye edebileceğim kitaplar şunlar:
    1) Serdar Özkan- Kayıp Gül
    2) Guillaume Musso - Kağıt Kız
    3) Marlo Morgan - Bir Çift Yürek
    4) Paulo Coelho - Kazanan Yalnızdır
    5) Takashi Matsuoka - Serçe Bulutu

İyi okumalar ^_^

12. kuskol

kuskol New Member

Günseli önal sınırsız tutku (yerli) - Şeytan uyandırma (yabancı) ;)

13. Kitaparkasi

Kitaparkasi New Member

Ihsan Oktay Anar - Puslu Kıtalar Atlası
    Zülfü Livaneli - Serenad
    Yaşar Kemal - Cıplak Deniz Cıplak Ada
    Perihan Mağden - Ali ile Ramazan
    Yekta Kopan - Kediler Güzel Uyanır
    Alev İnan - Sandığımdaki Tanrılar
    Murathan Mungan - Kırk Oda

14. Kitaparkasi

Kitaparkasi New Member

Mahrem'de öyledir

15. sayinsena

sayinsena New Member

Merhaba,

Bana önerebileceğiniz italyan beyaz diziler nelerdir? Teşekkür ederim.

16. siinem

siinem New Member

arkadaşlar merhaba ...şunu belirtmek isterim ki paylaşmak istedğim sorunun başlıkla bir ilgisi yok biliyorum ama, malesef yazabileceğim uygun bir başlık bulamadım...
    ben daha önceleri okumuş olduğum bir kitabı arıyordum,ama yazıkki kitabın yazarı veya ismini hatırlayamıyorum...acaba konusunu yazsam bana yardımcı olabilirmisiniz?
    hatırladığım kadarıyla kitabın konusu şöyleydi;
    adam ispanyol ve bi gemide kaptan 7 veya 8 tayfası var define arıyorlar....bi gün bi kadın tayfa olarak işe başlıyor (bu arada kadın nişanlımıydı bilemiyorum)gemi tayfası kadının uğursuzluk getireceği kanısında ve bu düşüncelerni kaptanada açıklıyorlar...ama kaptan oralı değil....kadınla kaptanın aralarında bir gerilim söz konusu birbirlerinden nefret ettiklerini düşnüyorlar hatta birbirlerini fırsat bulsalar boğabilirlerde, ama bi zaman sonra aralarındaki bu gerginliğin tutku ve aşktan olduğunu farkediyorlar...bunu kabul etmeleri biraz zor olsada,sonunda birbirleri olmadan duramıyorlar....

acaba bu kitabı ve yazarını hatırlayan arkadaşlarımız var mı? bana yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum....şimdiden teşekkürler

17. curium

curium Primus inter pares

fazla birşey yazmamışsın bnm aklıma Johanna Lindsay - Aşkta Seni Seçtim geldi bu kitap olabilir mi ;);)

18. hycanith

hycanith New Member

judith mcnaught -cennet
    elizabeth hoyt-kalbimi sana verdim
    elizabeth hoyt-bir aşk masalı
    tara kelly -seni kaybedemem

19. LITTLE

LITTLE Well-Known Member

Safahat - M. Akif Ersoy

Sanat Nedir? - Tolstoy

Hz. Muhammed'in Hayatı ve İslam Daveti - Celaleddin Vatandaş (2 cilt)

şimdilik bunlar aklıma geliyor, daha sonra eklemelerim olur.

20. LITTLE

LITTLE Well-Known Member

Zehir Ustası - Maria V. Snyder

Bu Sayfayı Paylaş