Kitaplardan Alıntı Cümleler ..

'Şiirler ve Güzel Sözler' forumunda SeaBoy` tarafından 21 Ağu 2011 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Dört duvar kan kusuyor bakışlarıma, teneffüs ettiğim havanın %73'ü hüzün %21'i intihar ve bir insan için bu kadarı fazla!
    Ağlamak istiyorum, kıyasıya ağlamak, bir cinayeti işler gibi ağlamak, gözaltına alınmak azrail tarafından, uyuşmak, uyuşturulmak istiyorum, ölmek istiyorum sanki, asmak istiyorum kendimi hayatın korkulukların

Rahmi Vidinlioğlu | Şizofreni Yalnız Oynanmaz

2. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Nasıl oluyor da, insanı mutlu eden bir şey, aynı zamanda onun felaketinin de kaynağı oluyor !?

Goethe | Genç Werther'in Acıları

3. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Geçen sabah senin üzüntülü olduğunu söylediler. Dokunsalar ağlayacakmışsın. Dokunmamışlar. Yine de ağlamışsın; dostun gözünden akan bir damla yaşın yeryüzündeki bütün gölleri tuz gölü yaptığını bilmez gibi. Gül ki, acılaşmasın göller. Göl ki, orada demirli kayığımız.

A. Ali Ural | Posta Kutusundaki Mızıka

4. Küflü Siyah

Küflü Siyah <b>Siyah İnci'miz (: </b>

Hayatımın ,başı ve sonu belliydi;hiç olmazsa ortasını kaçırmamalıydım.
    Oğuz ATAY-Tutunamayanlar

5. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Yalnız kalınca çocuklar ne yaparlar? Eğlenirler, çakıl taşı ve kum toplayarak küçük kubbeler yaparlar ve biraz sonra da onları yıkarlar. Böylece eğlenceleri hiç eksik olmaz. Onların çocukluk ya da akıl eksikliği yüzünden yaptıklarını kültür ve akıl ile yapamaz mısın? Her taraf çakıl ve kum dolu. Aslında içimizde inşa edecek ve yıkacak o kadar çok şey var ki! Yalnızlıktan şikâyet etmeyelim.

Epictetus

A. Ali Ural | Posta Kutusundaki Mızıka ' kitabından.

6. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Doğallı ki dürüstlükten geçer. Kendine, çevrene. Bedenin bir karbon kağıdı gibi olmalı. Özellikle de yüzün. Çünkü doğallığın tek bir anlamı vardır: düşüncelerini davranışlarına dönüştürmek. Oysa bugün kimse doğal değil. Herkes sahte. Herkes yalancı. Ve ben hepsinin ölmesini istiyorum.

Hakan Günday | Piç

7. victoria

victoria Member

Bir insani sevmek mumkun mu sence?
    -iyi tanimadiginiz biri ise belki. ben insanlari pencereden seyretmeyi severim CHARLES BUKOWSKİ

8. harmony

harmony Member

Sahip olduklarınız , Sonunda size sahip olur.

9. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Bugün, ağırlaşan bir kimyayla eğilip bakıyorum da dipsiz kuyulara, ne ben bir damla suyum bu rutubette ne de o içinde tanrı dinlendiren meşhur bir ırmak, rüzgâr müzelerinde.

Küçük İskender | İt Cazı

10. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Lüzümsuz duyarlılıkların arkasına sığınırken , kendimizi güvende hissetmek için ağlıyorduk ! Ağlamamızın tek sebebi buydu ! Gözyaşı kürelerinin içine saklanmak ! Gözyaşı küreleri içinde , ana rahmindeymişçesine , bir cenin gibi kıvrılıp yatmak ! Sıkıldıkça ağlıyorduk ! Sevindikçe ağlıyorduk ! Üzüldükçe ağlıyorduk ! Buluştukça ağlıyorduk ! Ayrıldıkça ağlıyorduk ! Kazandıkça ağlıyorduk ! Kaybettikçe ağlıyorduk ! Çünkü bunların hiçbirini haketmediğimizi biliyorduk ! Ne başarıyı ne de yenilgiyi haketmiyorduk ! Kin tutmak , alelade bir hayvanı muhteşem bir insana dönüştürmektir .

Küçük İskender | İt Cazı

11. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Arabadaydık.
    - ''Tabiatın güzelliğine bak!'' Dedim.
    - ''Ağaçlardan hiçbir şey göremiyorum!'' dedi.

Küçük İskender | İt Cazı

12. Tuana

Tuana <b>p!yaN!sSt</b>

Takma kafana ahbap. Kartları kader karıştırır, sen de oynarsın.(Eski bir Çin atasözü)
    Korkma Ben Varım/Murat MENTEŞ

13. Tuana

Tuana <b>p!yaN!sSt</b>

Bildiğim birşey varsa kaderin elindeki ustura pas tutmaz.
    Korkma Ben Varım/Murat MENTEŞ

14. ...รεгﻪթ...

...รεгﻪթ... New Member

‎"Bağımlılık*tan nefret ettim. Gitmemi, terk etmemi engeller diye.
    Ne bir mad*deye, ne de bir insana bağlandım."

Hakan Günday / Kinyas ve Kayra

15. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Nihayet insanlık da öldü. Haber aldığımıza göre, uzun zamandır amansız bir hastalıkla pençeleşen insanlık, dün hayata gözlerini yummuştur. Bazı arkadaşlarımız önce bu habere inanmak istememişler ve uzun süre, 'Yahu insanlık öldü mü?' diye mırıldanmaktan kendilerini alamamışlardır. Bu nedenle gazetelerinde, 'İnsanlık öldü mü?' ya da 'İnsanlık ölür mü?' biçiminde büyük başlıklar yayımlamakla yetinmişlerdir. Fakat acı haber kısa zamanda yayılmış ve gazetelere telefonlar, telgraflar yağmıştır; herkes insanlığın son durumunu öğrenmek istemiştir. Bazıları bu haberi bir kelime oyunu sanmışlarsa da, yapılan araştırmalar bu acı gerçeğin doğru olduğunu göstermiştir. Evet, insanlık artık aramızda yok."

Tehlikeli Oyunlar--Oğuz Atay

16. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Hayatın zaman zaman patakladığı aşıklardık biz : ölen sevgilimizin arkasından mutalaka bir hayvan edinir ya da çiçek yetiştirirdik onun adını verdiğimiz . Sürekli fatura getiren elektrikçiyi ya da sucuyu elimizde bıçakla kovalamanın altında , herşeyden aşırı etkilenmemiz , bunu dışarı vuramamamız , açıklamamız yatardı . Tembellik hakkını kullanan özgürlüğü anarşizm , kıskançlık kişvesindeki hiddeti karasevda , dostlarımızı aramamayı hasret sanırdık . Uzak tatil kasabalarında akşamüstüleri güzel kızların kalçalarına bakarken devrim yapma planları kurardık ; şahaneydik ! Herkes uyuduktan sonra girdiğimiz chatte , olmak istediğimiz lakap ve yaşla , fazlasiyla derin ve ahlaksız arkadaşlıklar peşinde , sahte kimliğimizin coşkusuna da kapılırdık . Yalanlardan oluşmuş , devasa bir doğru abidesiydik hepimiz teker teker . Hepimiz sahnedeki şarkıcıdan kendi sevdiğimiz şarkının çalmasını isterdik . Bağlantı kablosu koptuğu için uzayda döne döne sürüklenmeye mahkum bir astronot gibi , ömrümüzün içinde döne döne sürüklenirdik işte ! Bütün bağları kesilmiş , bütün ilişkileri askıya alınmış , bütün güzelliklerini kaybetmiş bir et yığını vazifesi görürdük! Ağaçtaki elmadan daha mutsuzduk ! Ağaçtaki elmadan daha da mutsuzduk aslında ! Kin tutmak , bir duygudan bir efsane yaratmaktır .

Küçük İskender | İt Cazı

17. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Ne garip bir durum: Çizgiromanlarda iş bulamıyorum. Yel değirmenlerinde iş bulamıyorum. İskambil destesinde iş bulamıyorum. Üzümlü keklerde iş bulamıyorum. Ara kablolarda iş bulamıyorum. Nehir yataklarında iş bulamıyorum. Yalnızlığın kemiğe dayandığı, küçük-sevimli vedalarla süslenmiş, üç beş şişe şarabın devrildiği akşamüstlerinde iş bulamıyorum. Fay hatlarında da iş yok. Çalışamıyorum. Hayattan para çalamıyorum. Hayatın canını yakamıyorum. Ne garip bir durum!

Küçük İskender | İt Cazı

18. vineyard

vineyard Member

"Bütün geçişlerin şehnaza vardığı,bütün taksimlerin,peşrevlerin şehnaz olup dimağımı istila ettiği o günün sarhoşuyum ben. Konuşmaya değil, görmeye muhtacım."

İskender Pala- Katre-i Matem

19. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

"..ve kafam il olma izni alabilecek kadar kalabalıktı."

Kinyas ve Kayra | Hakan Günday

20. sha.

sha. ..daha çirkin, daha huysuz

bir arada olmaktan nefret ettikleri ama yalnız kalmaktan da korktukları için insanlar telefon denilen bir alet kullanırlar.
    — Chuck Palahniuk, Gösteri Peygamberi

Bu Sayfayı Paylaş